Vízilabda: egyelőre a "kis" Egernek vágott vissza a Szeged + FOTÓK

2013. április 6., szombat

A kisebbik egri csapatot gond nélkül kipipálta közepes, ám helyt-helyt látványos játékkal is az A-Híd Szeged VE a szombat délelőtti pólómatinén.

A hétközi egri vereség után az egri főiskola csapatával vigasztalódhatott az újszegedi sportuszodában. Vincze Balázs tanítványai az első negyed gyengébb kapusteljesítménye dacára magabiztosan hozták az első negyedet, majd érvényesítették erőfölényüket a szünetre. A második félidőben kissé leült a meccs, félgőzzel hajtva,

Molnár Tamás

vezérletével, a feljavuló

Baksa Lászlóval

a kapuban is könnyedén növelte előnyét a Szeged, amely aztán gólzáporos utolsó játékrészben gálázva fejezte be a mérkőzést. Török Béláék legközelebb kedd este mérkőznek a junior válogatott ellen 19 órától.

Férfi vízilabda OB I 25. forduló:

A-Híd Szeged VE - EKF-EgerFood-Imola 15-7 (4-3, 3-1, 3-0, 5-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Birri, Fekete.

Baksa - Kiss Cs. 2, Younger 1, Decker 1, MOLNÁR T. 5, Török, Somogyi.

KAYES 3, Márkus, Vincze M., Varga P. 2, Hegedüs, JUHÁSZ 1.

Vincze Balázs.

EKF:

Laboncz - BÁNHIDY 3, TAKÁCS 1, Jakab 1, Keresztes I., Petrovai, Keresztes F.

Veres (kapus), Batki, Farkas, Molnár A., Hornyák, Milcovich, Szöllősi 1.

Tóth Péter.

Emberelőny:

8/2, ill. 9/1.

Ötméteres:

2/1, ill. 1/1.

Decker (16'), Molnár T. (31' - cserével végleg), ill. Keresztes I. (32'). Vincze Balázs:

"Néha akadozott a támadásunk és a védekezésünk, de a tudásbeli a különbség gólokban is megmutatkozott végül."

VÉGE! 15-7 (4-3, 3-1, 3-0, 5-3)32' Baksa véd, aztán Hege megúszik, Kayes középen egyedül, 15-6! Szöllősi teszi fel a szépségtapaszt, 15-7. Keresztes István pontozódik ki. Somogyi ejt egy felsőlécet még. 31' Molnárt kiszórják cserével végleg reklamálásért, de mellélövi a fórt az EKF. Kiss Csaba közelről, 14-6. 30' Hegedüs szed le egy passzt, aztán megy előre a Szeged, Megy előre Molnár Papesz is, egyedül van a szélről betörve, be is lövi a hosszúba! 13-6! 29' Vincze Márk kemény középen, kiállítják. Időkérés. Vincze Balázs kéri számon Fekete doktoron a kiállítást. Lejár a fór, közben kétszer is rosszul passzolnak a vendégek. 28' Török akar nagy gólt lőni, Laboncz véd. Kayes hosszú idő után talál be centerből, 12-6. 27' Takács küzd centerben, aztán gólt lő, 11-5. Bánhidy közelről látványosan húz a kapuba, 11-6. 26' Hiába úsznak meg a vendégek, megvan a laszti. Somogyi zsonglőrködik egy erős passzal, aztán Kayes góljába már belefújnak. Kiss csaba előtt senki, mehet a kapuig, inkább passz Varga pepének, gól! 11-4! 25' Ráúszás, az egrieké. Kapuscsere volt a vendégeknél, Veres Zoltán a ketrec előtt. Kontra. Kayes eltöri a labdát. III. negyed: 10-4 (4-3, 3-1, 3-0)24' Molnár Tamás lövése száll mellé. Kimarad a negyed utolsó egri rohama. Molnár Papesz meg szögből lő gólt! Ez már a 4. gólja Papesznak! 10-4! Baksa véd. Török még a saját ötösétől csavar messziről kapura, Laboncz húzza le a léc előtt. 23' Keresztes István lövése, véd Baksa. Takács fölé durrant. 22' Lemegy a vendégek támadóideje. Megúszunk, de nem jó a lövés. Marad a Szegednél a labda, aztán véd Laboncz. 21' Molnár Attila ellen hiba, ötméteres. Juhász javíthat, 8-4! Farkas Péter csavarna egy belőtt lasztit, de véd Baksa. Vincze Márk szabálytalan, marad az Egernél. Megszerezzük, Molnár Tamás megúszik 9-4! 20' Petrovai megy ki. De ez a fór i kimarad. Birkózás, jöhet a Szeged. 19' Kicsúszik a laszti a kézből. Az egri támadás is kudarcba fullad. 18' Baksa első igazi védése, aztán fór, Hornyákot szórják ki. Időt kér Vincze mester. Younger Papesznek, de nem tudja jól átvenni a bejátszást, fölé tereli a lasztit. 17' Elhozza a hevesi csapat. Kiss Csaba megy ki, de nincs gól. Kayes centerben, de már ellene fújnak, hiába lő. Nagyszünet: 7-4 (4-3, 3-1)16' Decker Ádám harmadik hibája, időt kér Tóth Péter. Lejár a fór, amikor a lövés elhal a karokon. 15' Baksa véd! Molnár Papesz erős, lőtt passz Deckernek, aki bevágja, de már abstóc... Baksa bevédi Jakab lövését, 7-4. 14' Milcovich bejátszása Baksáé. Papesz üresen marad, nem takarja senki a kaput, Molnár pedig pimaszul ejt! 7-3! 13' Takács most felsőlécet lő, aztán Juhász úszik meg, de Józsinak adott passza után kontra. Takács megy ki, Pepe megnézi a felsősarkot, és ki is pókhálózza! 6-3! 12' Laboncz védi Juhász kiszorított lövését. Kayest nyomják le, de még előtte begyömöszölik a medence aljába, véd a kapus. 11' Takács kapufára lövi a fórt. Hamar elszórjuk a lasztit, fordul az EKF. Megszerezzük. 10' A "kis" Vincze passzát Kayes azonnal legyinti kapura, véd Laboncz. Varga Pepe passza után Decker centerben, ezt már nem lehet, a kapus szeme közé lő Ádi! 5-3! Technikai szünet: feljött a gyűrű... Deckerrt szórják ki, miután agyoncsapja Takácsot. 9' Elhozza a lasztit az Eger, de már mi jövünk. Rögtön egy ötös. Juhász zsolti belelövi Laboncz kezébe, korner. I. negyed: 4-3 (4-3)8' Mekkora játék! Török elnézős passz után Younger 7 méterről oldalt lő pattintva, védhetetlen! 4-3! Török megy ki, Keresztes meg Baksa kezével lövi be a dudaszóval, 4-4. De nem adják meg. 7' Baksa kinn van, Bánhidy messziről emel, 3-2. Ez bizony Laci gólja volt... Farkas megy ki. Török lóbái után Somogyi blokkba. Hege fojtogatja a megúszó Bánhidyt, aki Csikar szögből két kapufáról így is belövi... 3-3. 6' Baksa szerez labdát, megúszik Juhász kisodródva, de kontra. 5' Fel-le úsznak a felek, aztán Kiss Csaba bejátszása után Kayes közelről húzza be! 3-1! 4' Kiss Csaba csavar egy hatalmasat, Laboncz nem védheti! 2-1! Szöllősi elől megvan a bejátszás. Somogyi megúszik, de aztán beérik és végül kontra. 3' Somogyi pattint fölé. Younger szerez labdát. 2' Fölé durrantunk, Hornyák meg Baksába. Molnár Papesz góljának örül a B-közép! 1-0! Decker hibája, ötöshöz juta fősuli, Keresztes István bevarrja, 1-1. 1' Ráúszás... Elhozza Török Béci! Papesznek nem jó a bejátszás, Baksa pedig hárít. 10.55: Megvoltak a bemutatások, rövidesen kezdünk! 10.50: Javában zajlik a melegítés még, a vendégek soraiban egy amerikait is felfedezünk Andrew Milkovich személyében, aki Kaliforniából érkezett, mesterségének címere vízilabda. 10.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportuszodából, ahol rövidesen Szeged - Eger meccs kezdődik! Igaz, ezúttal az Eszterházy Károly Főiskola csapat képviseli a hevesieket, nem a ZF.