Vízilabda: két súlyos vereséget szenvedett az SZTE EHÖK SE

2013. április 29., hétfő
szteehokse_vizilabda

Ismét cserék nélkül kényszerült harcba szállni a szegedi női alakulat a vízilabda OB I/B-ben.

A szegedi lányok ezúttal is cserék nélkül, hétfős kerettel tudtak a fővárosi tornára utazni a női vízilabda OB I/B hétvégi fordulójára. Ez rá is nyomta a bélyegét a két fiatal, hajtós csapat. elleni küzdelmekre. A szentesiek teljes kerettel, folyamatosan rotálva őrölték fel a Tisza-partiakat, akiknek semmi nem jött be, számos kapufát lőttek, miközben az ellenfél sorra betalált a még így is számos bravúrt bemutató, névnapos Varga Zitának. A szegediek részéről

Makra Melinda

kétszer,

Hajdú Enikő

Bordás Tímea

egy-egy alkalommal tudta bevenni az ellenfél kapuját (4-13). A Honvéd elleni mérkőzésen még ennyi szerencséjük sem volt a mieinknek: a kiütés kezdettől fogva érett, ráadásul a negyedik negyedben, 0-15-nél

Juhász Nóra

kipontozódásával a maradék négy percet már emberhátrányban kellett játssza az SE. A szegedi lányok tartását mutatja, hogy a kilátástalan küzdelmet nem adták fel sem korábban, sem ekkor, és Bordás nyolcméteres nagy erejű átlövésével becsületgóljukat is megszerezték a 19-1-es Honvéd-győzelemmel záruló találkozón. A bajnoki rájátszás május 12-én folytatódik a 3. körrel a Komjádi-uszodában, ekkor 11 órától az Angyalföldi Sportiskola, 13 órától pedig a Bánki VE lesz a szegediek ellenfele.

Női vízilabda OB I/B felsőházi rájátszás (1-5. helyért), 2. forduló:

SZTE EHÖK SE - Szentesi VK 4-13 (0-2, 1-4, 1-5, 2-2)

Budapest, Hajós-uszoda. Vezette: Bene.