Női futball: gázolt a Viktória-expressz Szegeden + FOTÓK

2013. április 29., hétfő
szak_viktoria_17_mj

Az első félidő első felében eldöntötte a találkozót a Szombathely Szegeden, a hazaiakat ráadásul újabb súlyos sérülés sújtja.

Nagyon rosszul kezdte a meccset a Szegedi AK, s ez döntőnek is bizonyult. Középkezdés után hamar megszerezte a labdát a Szombathely, s a remekül kiugró

Sípos Lilla

a 16-os bal sarkától keresztben a hosszú sarokba gurított a rövidet záró

Földesi Lilien

mellett (0-1). Sőt, másfél perc elteltével

Megyeri Boglárka

ugrott ki jól középen, s a tétovázó kapussal szemben ő sem hibázott, higgadtan tette el a labdát mellette (0-2). A SZAK belső védőjének,

Kardos Bernadettnek

munkahelyi elfoglaltsága miatt átszervezett védelem hatástalansága szűk tíz perc elteltével ismét megmutatkozott, ekkor

Nagy Dóra

kapott remek labdát a hazai középpályán, a védők nem ütközték le, majd a szép szlalom végén a 16-oson belülről a hálóba gurított az újfent kapujában ragadó Földesi mellett (0-3). Gyakorlatilag negyedóra elteltével eldőlt a mérkőzés, amelynek további részében visszább húzódott, ám továbbra is veszélyesen kontrázott a szombathelyi alakulat. Az első hazai helyzetek ekkor érkeztek, előbb

Papp Dorina

elől volt kénytelen felszedni

Szalai Ágnes

labdáját a vendégek határozottan kitörő kapusa, majd

Szil Tünde

éles szögből középre szúrt lövését stoppolta le, mielőtt bajt okozott volna.

A félidő felénél jött az újabb csapás a hazaiakra: Sípos mélységből kapott labdával ugrott ki hasonlóan az első gólt megelőző helyzethez, s a befejezés ismét ugyanolyan volt, mint akkor - immár 4-0-s vendégvezetés állt a képzeletbeli eredményjelzőn. A csapások sora nem ért véget, ugyanis pár perccel később egy rossz mozdulatot követően Papp esett össze a félpályán - a támadónak kiugrott a térde, s még a mérkőzés során kórházba is szállították, csak későbbi vizsgálatok után derül ki mennyire súlyos a sérülés. Az esetet követően hosszú percekig állt a játék, amíg a helyszíni ápolás tartott, s a csereként érkező Vékes Vivien bemelegített - egyúttal ivószünetet is tartottak a felek a nagy meleg miatt. A folytatásban Vékes rövidesen óriási szépítési lehetőséget hagyott ki egy kiváló beadást követően. Egy vendég felszabadításánál Zimányi Kovács Anikóért kellett aggódnia a hazai kispadnak, aki beletette lábát egy bombaerős kivágott labdába, s fagyasztani is kellett bokáját - a súlyos térdsérülését majd műtétjét követő hosszú lábadozás után felépülő Baksa Katalinnak azonban nem kellett beállnia végül. A baj azonban csőstül jön, ezt igazolandó rövidesen Szalai szabálytalansága nyomán ítélt tizenegyest a játékvezető, ám Sípos kissé nagyképűen középre lőtt büntetőjét Földesi lábbal hárította. Ez meghozta a hazai kapus önbizalmát, aki ezután sokkal határozottabban lépett ki, s a félidő hajrájában előbb egy vendég szögletnél, majd Horváth Lilla közeli lövésénél védett bravúrosan. Fordulás után a szegediek válogatott játékosának, Zimányi Kovácsnak maradt lábában a szépítés, miután egyéni akciója végén 18 méterről durrantott kevéssel mellé. Kevéssel ezután Földesi Lilien újabb bravúrokat mutatott be, miközben hosszú percekre beszorult a szegedi együttes, előbb egy fejest fogott, majd egy közeli lövést hárított, végül Sípos távoli bombájánál zárta jól a szöget. A Viktóriának azonban egyetlen apró kihagyás is elég volt a feljavult hazai kapus részéről: Marsai Nikoletta balról 25 méterről látta meg a kínálkozó lehetőséget, s a kinn álló hálóőr felett a kapu hosszú oldalába emelt (0-5). A folytatásban a vendégek távoli lövései rendre célt tévesztettek, míg a hazaiak részéről Zimányi Kovács szöglettel felérő szabadrúgásból veszélyeztetett, amikor beívelése kipattant egy védőről egyenesen a jól helyezkedő Lévai Nikolett lábára, aki azonban nem tudta lereagálni a lehetőséget, elpattant tőle a labda. Nagy Dóra előbb egy kontra során verte meg egy az egyben Miklós Gabriellát és Lévait, ám Földesi jól jött ki a hosszú szöktetésre, a másik oldalon pedig Szalai lövését hárította az időközben beállt szombathelyi cserekapus. Földesi újabb ziccert lopott le a hajrában Nagy Dóra lábáról, majd Sipos veszélyeztetett ismét, amikor közelről az oldalhálóba lőtt. A találkozó végén még Zimányi Kovács elől szerzett meg egy hosszú indítást a vendégek kapusa. A gyorsan eldőlt találkozón becsülettel küzdöttek a szegedi lányok, s megérdemelték volna a szépítést, de a szerencse ezen a napon alaposan elpártolt tőlük, s az első 25 percben sziporkázó szombathelyiek megérdemelten nyertek. Cserenkó Szabolcs együttese legközelebb május 1-jén, szerdán 13 órától lép pályára, ugyancsak a szegedi "pockoson", ahol a Horváth Hannával felálló Femina egységét fogadják a Tisza-menti focista lányok.

Női labdarúgó NB I felsőházi rájátszás, 2. forduló:

Szegedi AK - Viktória-Trend Optika FC 0-5 (0-4) Szeged, Felső Tisza parti stadion, Fű2, 100 néző. Vezette: Lovas (Somodi, Sári). SZAK: Földesi - Miklós, Patocskai, Lévai, Dudás, Szil (Végh 65'), Lipták, Zimányi Kovács, Szalai, Nagy Dzs., Papp (Vékes 24'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Szombathely: Bogdányi (Horváth B. 77') - Tischler, Tóth A., Marsai, Vörös, Krenács, Tóth E., Horváth L. (Fehér 66') Nagy D., Sipos, Megyeri (Széles 20'). Vezetőedző: Mitterstiller Csaba. Gól: Sípos (1', 19'), Megyeri (3'), Nagy D. (10'), Marsai (64'). Cserenkó Szabolcs: "Sajnos nem tudtuk megismételni a legutóbbi, MTK elleni jó játékunkat, s az első 10 percben 'eldöntöttük' a magunk kárára a mérkőzést. A lányoké mellett el kell ismerjem a saját felelősségemet is ebben a vereségben, hiszen rossz szerkezetet választottunk védekezésben. Negyedóra után váltottunk, s úgy nézett ki tudjuk stabilizálni a védekezést. Jobb csapat a Viktória, megérdemelt még az ilyen nagy arányú győzelmük is. Ez a szép a fociban, egyik héten nagyon megy, a másik alkalommal meg nagyon nehezen - megyünk tovább, tesszük a dolgunkat. Nagyon oda kell figyelnünk most a rehabilitációra, hiszen vasárnap-szerda-szombat ritmusban fogunk játszani, bízom benne, hogy fizikálisan bírni fogjuk ezt a terhelést. Gratulálok Végh Emesének az NB I-es debütálásához, s ahhoz is, hogy több ifista játékos is végig tudta játszani a meccset. Zimányi Kovács Anikót és az öt kapott gól ellenére Földesi Lilien teljesítményét is kiemelném ezen a találkozón." Mitterstiller Csaba: "A hosszú utazást követően nem gondoltam volna, hogy 3-4 perc elteltével már 2-0-ra fogunk vezetni! Ha kicsit pontosabbak vagyunk, jobban figyelünk további gólokat szerezhettünk volna. Kicsit tartottunk az ellenféltől, hiszen legutóbb a hazai női bajnokságot tekintve szenzációs eredményt értek el. Most viszont nagyon gyorsan elvesztették a mérkőzés fonalát, az első pár perc meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Gratulálok a csapatomnak, a szegedieknek pedig sok sikert kívánok!"