Labdarúgás: könnyedén nyert Szegeden a Kinizsi serege + FOTÓK

2013. április 28., vasárnap
Tanarkepzo-Szentes_MJ-4102

A százéves Szentesi Kinizsi újabb sikerrel került közelebb a bajnoki aranyhoz. Az ismét gólt szerző Mihály Róbert pedig a megye II. mesterlövésze lehet.

A megyei II. osztály 24. fordulójában:

USC Tanárképző - Szentesi Kinizsi 0-3 (0-1).

Szeged, Kisstadion, 100 néző, vezette: Juhász Mihály (Minda Gábor, Nyakas Szabolcs).

Tanárképző:

Bánki (Seres 46') - Jánk, Bukovinszky, Kószó, Fehérvári (Pavelka 81'), Terjéki D., Módra, Röst (Kiss 69'), Visznyiczai (Bodzán 74'), Strack (Vizi 51'), Börcsök. Vezetőedző: Miskolczi József.

Szentes:

Szél - Polyák A. (Pengő 85'), Lajos, Németh, Szabó D., Lekrinszki (Tóth L. 60'), Polyák Cs., Páger (Szarvas 56'), Hidas (Juhász 70'), Mihály R., Bordács (Vincze 83'). Vezetőedző: Bozóki Zoltán.

Mihály R. (27'), Hidas J. (65'), Bordács L. (80') Miskolczi József:

"Elégedett vagyok csapatom szervezett játékával. Gratulálok a bajnokesélyesnek, megérdemelten nyerte a meccset."

Bozóki Zoltán:

"Izgalmas mérkőzést vívtunk. Az első félidőben volt sokkal több lehetőségünk a gólszerzésre. A hazaiak a második felvonás első harmadában javultak fel, de szerencsére újabb találatokkal meg tudtuk törni a lendületüket."

91. perc:

Vége az összecsapásnak. A Szentesi Kinizsi magabiztosan nyert Szegeden. Az éllovas az első félidőben egyértelműen dominált, a másodikban pedig akkor szerzett újabb találatokat, mikor kicsit kijjebb jött a felbátorodó Tanárképző. A Kurca-partiak karnyújtásnyira vannak a bajnoki aranyéremtől. Május 1-jén, szerdán nagy nyugalommal utazhatnak a második Tiszaszigethez rangadóra, mert - bár ellenfelük egy meccsel kevesebbet játszott - a két csapa között immár 15 pontnyi a távolság...

90. perc:

Szarvas keveredett helyzetbe, 3 méterről fejelte fölé a jobbról érkező centerezést. Igen könnyedén futballozik a végén a Szentes, nagyvonalúan bánik lehetőségeivel. Tisztességesen dolgoztak az egyetemisták, dicséret illeti őket, főként második félidei produkciójukért.

85. perc: Jó pár újabb helyzetet teremtettek a szentesiek szögletek és kavarodások után, de Seres hálója most érintetlen maradt. Cserék közben itt is, ott is: Vizsnyiczait Pavelka, míg Polyák Andrást Pengő váltotta. 80. perc:GÓÓÓL 0-3! Bordács László révén itt az újabb találat, talán már nem is érdekli így a vendégeket, mi történt ezelőtt nem sokkal. A szentesi futballista egyéni akció végén a tizenhatoson belülre érve kilőtte a kapu bal oldalát. A 23 éves Bordács immár ötgólos a bajnokságban. 79. perc: Juhász Csaba nagy helyzetből kapu mellé küldte a labdát. Ezt követően Mihály Róbert az összefutó kapus és védő mellett a hálóba lőtt ugyan, a játékvezető azonban szabálytalannak látta a támadót, ami miatt szabadrúgást ítélt kifelé. Döntését hevesen vitatták a vendégek. 74. perc: Stabilan futballozik a Szentes, de most úgy tűnik, nem mindenáron szakad meg a harmadik gólért. Meddő mezőnyfölényben adogatnak, helyzetet nem dolgoztak ki az utóbbi periódusban. A Tanárképző hitét veszítette, már nem bízik a pontszerzésben, ami meghatározza játékát. Miskolczi József újabb cseréje: Vizsnyiczai helyett Bodzán Benedek bent. 70. perc: Polyák Csaba 24 méteres szabadrúgása ment fölé. Röst Gergely helyére Kiss Péter érkezett a Tanárképzőnél, míg Juhász Csaba állt be Hidast váltva a vendégeknél. 65. perc: GÓÓÓL 0-2! Hatalmas védelmi baki után zörgött újra a háló. Bukovinszky rövid hazaadására Hidas József ugrott a védő és a kapus közé, majd a kétségbeesetten kiinduló Seres fölött a hálóba pörgetett. Könnyű gólt adományozott a Szeged a Szentesnek, s ezzel alighanem a három pontot is. A 31 esztendős Hidas hatodszor volt eredményes a bajnokságban. 61. perc: Bal oldali Tanárképző-korner magas ívben szállt át a hosszúra, majd egy ollózást figyelhettünk Vizsnyiczai részéről, fölé. 60. perc: Az utóbbi percekben záporoznak a szentesi lövések, azonban mind a kapu mellé. Újabb cserét is végrehajtott a Kinizsi, Lekrinszkit Tóth László váltotta. Érződik, hogy az éllovas nem akarja a hajrára hagyni a döntést, újabb gólt akar szerezni. 56. perc: Kicsit mintha elaludt volna a Kinizsi a második félidő elején, lassan ébredeznek a vendégek. Bozóki Zoltán frissített is egyet, Págert kapta le, s a rutinos Szarvas Zsoltot küldte a helyére. A mester célja, hogy visszavegyék a kezdeményezést, hiszen az egy gól előny azért nem életbiztosítás, aligha célszerű magukra húzni az egyetemistákat. 51. perc: Strack Bálint sérülése miatt Miskolczi József tanúr úr ismét változtatásra kényszerült, Vizi András János folytatja. 50. perc: Egyenlítési lehetősét adódott Röst Gergely előtt, aki 7 méterről csúsztatott a hosszú sarokra, alig mellé. Szél Bence a röviden helyezkedett, nem érhette volna le, ha kaput talál. Sokkal aktívabb most a Szeged, a mezőnyben kiegyenlítettebb a játék, mint az első félidőben. 46. perc: A hazaiak kezdték a második felvonást. A szünetben kapust cseréltek, a remekül védő Bánki ugyanis meghúzódott, Seres István váltotta. A szentesiek a teniszpályák melletti árnyékos részre vonultak taktikai megbeszélésre a kis pihenőt kihasználva, a szegediek és a játékvezetők az öltözőben töltik a szünetet.Szünet.45+2. perc: Börcsök távoli szabadrúgása messzire elkerülte a szentesi kaput, ez volt a felvonás utolsó eseménye. 44. perc: A Tanárképző előtt is adódott lehetőség. Visnyiczai Olivér és Börcsök Ákos összjátéka előtt Börcsök előtt csúszott el a beadás. Az ellentámadásnál Bordács az ötösről lőtt fölé, miközben erősen szorongatták. A vendégek büntetőt reklamáltak, de nem hatották meg a játékvezetőt. 42. perc: Az utolsó percek is a szegedi térfélen zajlanak, a szentesiek körbeadogatják a falat, ám ezúttal a passz a szélre pontatlan, túl erős volt Polyák Andrásnak. 39. perc: Továbbra is meghatározó a piros-kékek fölénye, a hazaiak alig-alig jutnak át az ellenfél térfelére. Ebben a pillanatban is elfogyott az erő egy ilyen akciócskánál, a laszti végül Szél Bence kapusig gurult el, aki már indíthatta is támadásra övéit. A Kurca-partiak játékát egyébiránt Páger György szervezi tanítani valóan, szépen és kombinatívan építkeznek felpasszokkal, a széleket is maximálisan kihasználva. 34. perc: Egy 20 méteres szentesi szabadrúgást figyelhettünk, egy kivétellel minden szegedi a tizenhatosánál sorakozott. Mihály Róbert áll a labda mögé, s úgy látszik, eléggé határozott az irányzéka, mert ezúttal is 20-30 centivel lőtt a kapu fölé, mint az utóbbi percekben többször is. A hazaiak részéről Fehérvári Tibornak volt egy távoli próbálkozása, mely veszélytelenül kerülte el a ketrecet. 31. perc: Ismét a nagy kedvvel futballozó Mihály Róbert, aki tölt és tüzel, tölt és tüzel. Szabadrúgásból, majd a mezőnyből is rászúrta a vendégek egyik ásza, 25-30 méterről, mindkét próbálkozása veszélyes volt, de a felső léc fölé szállt. A Tanárképző erejéből továbbra is csak védekezésre futja, nem tudnak akciókat szervezni, építeni. 27. perc: GÓÓÓL 0-1! Megtört a jég, Mihály Róbert 18 méterről kilőtte a jobb alsót, ezzel vezetéshez juttatta a Szentest. A 25 esztendős csatár immár huszonhatodik találatát érte el a bajnokságban, ezzel magabiztosan áll a góllövőlista élén. 23. perc: Védekezési hiba után óriási helyzetbe került a Szentes. Bennragadt az egyik USC-s középső védő, Mihály Róbert egyedül tört ki a jobb szárnyon, 14 méterről lőtt, de középre, így Bánki hálóőr bravúrral, lábbal szögletre tudott hárítani. Egyre jobban érik a Kinizsi-gól. 19. perc: Szabó Dánielt dicsérték meg a szentesiek egy szép lövés után. Jó 25-ről szúrta rá, alig a jobb kapufa mellé. Akadt, aki már bent látta... Folyamatosan lőnek egyébként a vendégek, a szegediek amibe tudják, belevetik magukat. Bánki kapus is dicsérhető eddig a teljesítményéért. 16. perc: Az első szegedi próbálkozás. Kószó Tamás távolról, a félpálya közeléből tűzött rá egy szabadrúgást (ezen a kisméretű pályán ez már lőtávolság!, alápörgetett, magasan a kapu fölött hagyta el a játékteret a bogyó. 15. perc: Mihály Róbert 14 méteres bal lábas lövése talán fél méterrel szállt fölé. "Jó lesz ez, csak találj kaput!" - jegyezte meg a szentesi pad. 11. perc: Lajos Máté közvetlen közelről fejelhetett, s bár kisodródott, mégis hatalmas lehetőség volt ez. A fejes az oldalhálóban halt el. Az egyetemisták szervezett, lelkes védekezéssel igyekeznek megállítani az esélyesebb ellenfelet, sportszerűen küzdenek, ami roppant szimpatikus, ugyanakkor teljesen beszorította őket a Kinizsi. 7. perc: Hatalmas vendégrohamokkal indult a csata, szögletekkel és átlövési kísérletekkel jelzi a Szentes, gyorsan szeretné döntésre vinni a dolgot. 4. perc: Az első komoly lehetőség a szentesiek előtt adódott. A tizenhatos előteréből, jobbról Bordács László végzett el szabadrúgást, Bánki Lászlónak minden tudására szüksége volt, hogy védeni tudjon. 1. perc: Fehér felsőben, zöld nadrágban a hazaiak, kék szerelésben piros díszítéssel a vendégek. A Kinizsi kezdte a mérkőzést, Szőreg felé vezethetik akcióikat a látogatók az első negyvenöt percben. 10.55: Első hazai pályás meccsét játszhatja az idei évben a Tanárképző, korábban a Kisstadion nem volt játékra alkalmas. A szentesiek trénere a meccs előtt úgy nyilatkozott, a pici játéktér és a rossz minőségű talaj a védekező félnek kedvez. Bár kicsit tart a találkozótól, a Kurca-partiak természetesen győzni jöttek. A gyönyörű napos időben szűk száz néző kíváncsi a mérkőzésre. 11 órakor Juhász Mihály sporttárs sípjelére indul a mérkőzés és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt megyei II. osztály tabelláját toronymagasan vezeti az 56 pontos Szentesi Kinizsi, mely Szegeden újabb lépést tenne az aranyérem és a megye I. felé. A Kurca-partiak tavasszal eddig hat győzelem mellett csak egyszer kaptak ki, magabiztosan futballoznak és haladnak tehát. A Tanárképző helyzete viszont szinte reménytelen, 8 ponttal az utolsó előtti, tizenötödik helyen áll. 2013-ban tétmeccsen még nem szereztek pontot az USC-sek, mind a hat bajnokijukat elveszítették. Most már mindenképpen megtörnék az átkot, de nem lesz könnyű dolguk az éllovas ellen, s akkor még finoman fogalmaztunk...