Labdarúgás: négyszer zörgött a domaszéki háló Alsóvároson

2013. április 22., hétfő

Ismét győzött az IKV-Alsóváros, ezúttal a Domaszék alakulatát sikerült kétvállra fektetniük.

Ötödik bajnoki mérkőzését játszotta a megye III. Homokháti csoportjában szereplő IKV-Alsóváros csapata: némileg változott a keret, hiszen a távozó oldalon

Dobó Marco

. A rajt nem sikerült a legfényesebben az alsóvárosiaknak: kiütéses vereség a Mórahalom II. ellen (0-7), változatos, fordulatos kilencven perc Balotaszálláson (3-6), kiábrándító futball Bordány II. (0-2) fiataljaival szemben. Ezután kezdett kilábalni az alsóvárosi együttes a gödörből, miután a Szabadság téren legyőzte a hasonló erőt képviselő Pusztamérges (3-1) gárdáját. Az ötödik mérkőzés, a távozók miatt jelentősen meggyengült Domaszék ellen játszották. Az első félidő feléig a hazaik játszottak enyhe mezőnyfölényben, többet birtokolták a labdát, ám a sok rossz pontatlan átadások miatt nem tudták bevenni az ellenfelük hálóját. Ezt követően azonban felgyorsultak az események. A 23. percben a jobb oldalon kiváló labdát kapó Dobó M. egyedül tört a domaszéki kapura, és a kifutó

Baranyás Cs.

gáncsolta, amiért azonnal villant számára a piros lap, a megítélt 17 méteres szabadrúgást

Csordás J.

kevéssel csavarta a léc fölé. Négy perccel később a büntetőterületen belül cselező

Oláh

lábát

Daróczi

megrúgta, amiért a szegedi középpályás sárgát, a Domaszék tizenegyest kapott.

Deli

biztos ítélet-végrehajtónak bizonyult, és a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). Nem esett össze az IKV, és öt perc alatt fordított: a meginduló és gólvonalon túlra becselező

Farkas M.

egyenlített, majd öt perccel később Csordás J. pontos labdáját vette át a tizenegyes pont környékén, és lőtt a háló közepébe, így minimális előnnyel mehetett a pihenőre a hazai legénység (2-1). Szünet után folyamatos cserékkel Domaszék haloványan próbálkozott az egyenlítésért, de komolyabb átütőerő nélkül. A hajrában még a nagy kedvvel, és tarthatatlanul futballozó Farkas M. előbb egy jól kidolgozott akció végén talált be a 83. percben, majd egy "tűzijáték" után - a vendég portás két óriási lövésbe vetette bele magát - közelről passzolta a labdát a kapuba (4-1). Javuló formát, játékot mutató Alsóváros megérdemelten és biztosan győzött a korán létszámhátrányba kerülő Domaszék ellen, és szombaton, 15 órakor Gyálaréten a Szentmihály FC próbálja folytatni jó sorozatát.