Labdarúgás: két góllal "dagasztotta ki" a sikert az FK Nagymágocson + FOTÓK, VIDEÓ

2013. április 7., vasárnap

Irreális talajú pályán, nagy sárdagasztás közepette egy kiállítás bizonyult sorsfordítónak, s a fölényét a Szeged remekül kihasználva két góllal győzött a Nagymágocs ellen.

Ha egy tócsával több lett volna a pályán, biztosan játékra alkalmatlannak minősítette volna azt a játékvezető, végül azonban lett meccs, nem kevés vízzel és sárral. A felázott talajról azért is kell külön beszélni, mert bizony a kiállításban nagy szerepe volt a nedves körülményeknek.

Kovács

kapus

Holecska

ziccerénél nagy lendülettel támadta meg a labdát, csakhogy azt megfogta a víz, így a csatár még időben elérte a bogyót, átlöbbölte a kapus lába felett azt, a mágocsi portás pedig a támadó lábát sodorta el. Az FK az emberelőnnyel élve egyre több támadást dolgozott ki az ínséges első félidei produkció után. És bár a gólhelyzetek nem érkeztek futószalagon, ma a kevés is elég volt a győzelemhez, köszönhetően

Füle

Dóra J.

csatárteljesítményének. A Nagymágocson ma igazából a sors fogott ki, ha lehet ezt írni egy futballmeccs tudósításában, hiszen ha nincs a kiállítás, a szegedieknek nagyon kellett volna kapaszkodniuk, hogy megőrizzék kapujuk érintetlenségét, a piros lapig ugyanis a hazaiak fölénye egyértelműen kidomborodott. A küzdelemért pedig mindkét csapatnak jár a jeles osztályzat.

A megyei I. osztály 21. fordulójában:

Nagymágocs SE - FK 1899 Szeged 0-2 (0-0).

Nagymágocs, 100 néző. Vezette: Szeles Ádám (Kócsó Tibor Zsolt, Jaksa Ferenc).

Nagymágocs:

Kovács I. - Sándor, Takács Á., Takács B., Makai, Szepesi (Kerekes 56'), Markovics I., Markovics M., Kovács F. (Lászlai 71'), Rácz, Fejes (Marsovszki 49'). Vezetőedő: Plenter Ferenc.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Szecska, Forró, Dóra T., Barta, Szalai (Holecska 36'), Csuka (Dóra J. 56'), Gyurkovics (Herczeg 85'), Imre (Meszes Cs. 87'), Lajkó (Degovics 61'), Füle. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Füle (64'), Dóra J. (80')

Csuka (55'), Gyurkovics (60')

Kovács I. (49') Plenter Ferenc:

"Nagyon küzdelmes mérkőzésen a játék egy részében az történt, amit mi akartunk, de a jogos kiállítás után már nem tudtunk újítani."

Hüvös Gábor:

"Az első félidőt nagy szerencsével kihúztuk kapott gól nélkül, a második félidő képét meghatározta a kiállítás. A kevés lehetőségünkkel tudtunk élni, minimális helyzeteinket kihasználva nagy szív-sikert arattunk. Külön köszönet a szurkolóknak, hogy vasárnap nagy létszámban ilyen messzire is elkísértek bennünket."

Így ünnepelte a sikert a kék-fekete gárda:

VÉGE93' Vége a találkozónak! 91' A bíró három percet hosszabbít. A harmadik szögletet rúgják a hazaiak: a másodiknál Dóra T. mentett, a gólvonalról fejelte ki a labdát, a harmadiknál pedig Brunczvik védett. 87' Újabb csere, telik is az idő a Szegednek: Imre helyére Meszes Cs. megy fel. 85' Cserél a Szeged: Herczeg megy fel Gyurkovics helyére. Az eredmény tükrében a hazai csapat egy lapra föltéve próbál támadni, minden labdát ívelgetnek felfelé a kék-feketék térfelére. A védekezésben most sokat segít a Szegednek a sáros-nedves talaj is, amelyen rendszeresen fennakad a labda. 80' GÓÓÓL! Imre Zoltán jobb oldali szöglete pattant Dóra J. elé a hosszú oldalon, aki a lehulló labdát fordulásból, mintegy négy méterről egyből kapura lőtte. Kapáslövése a rövid felső sarokban kötött ki. 0-2 76' Egy szegedi akcióról tudunk beszámolni: Holecska és Dóra együttes erővel vitték el a pálya legvizesebb szakaszán a labdát, egészen a hazai tizenhatosig, de ott jó ütemben mozdult ki kapujából Marsovszki, így övé lett Holecska szöktetése. 72' Kerekes bal oldali, távoli szabadrúgását ölelte magához Brunczvik. 71' Csere a hazaiaknál: Kovács F. jön le, Lászlai megy fel. Az utóbbi percekben több szegedi akciót jegyezhetünk fel, legutóbb egy ziccerhelyzetben ugrott ki a leshatárról Füle, és tört volna kapura, de magasba lendült a partjelző zászlaja. 69' Egy szöglet utáni kipattanót Gyurkovics lőtt rá 25 méterről. Egy védőn megpattant a labda, amit Forró húzott kapura hét méterről. Végül ezt is fel tudták szabadítani a piros mezesek. 64' GÓÓÓL! Dóra remek bal oldali egyéni akciója végén középen, a leshatáron, húsz méteren ki bírta ugratni Fülét, aki a tizenhatoson belülre törve a kivetődő kapus felett a kapu bal oldalába passzolt. 0-1 63' Egy piros mezes kontratámadás végén Makai kavarta meg a védelmet jobb oldalon, végül egy védőláb nyúlt bele lövésébe. 61' Degovics jön fel Lajkó helyére. 60' SÁRGA LAP Gyurkovics kapott sárga lapot. A kiállítás nem nagyon fordított a mérkőzés menetén, ugyanúgy eljutnak a kapuk elé a csapatok, az utóbbi percben azonban többet támadott a hazai gárda. 56' Dupla csere: a Nagymágocsnál Szepesit váltotta Kerekes, a Szegednél Dóra J. jött fel Csuka helyére. 55' SÁRGA LAP Csuka kapott sárga lapot. 54' Egy jobb oldali szabadrúgást íveltek be a szegedi kapu elé, amire rosszul mozdult ki Brunczvik. Rácz fejelni tudott, de mellé. 50' A kiállítás utáni szabadrúgást Imre tekerhette 17 méterről rá - a sorfalon irányt változtatott a labda, kis híja volt, hogy nem pördült be, de pár centire a felső léc fölé szállt. 49' KIÁLLÍTÁS Középről forintos labdát ívelt a kiugró Holecska elé Imre - a labda hosszúnak tűnt, a kapus kifutott rá, de a játékszer megállt egy tócsában, így a szegedi csatár elérte azt. A kicsúszó kapus azonban elkaszálta Holecska lábát, amiért a bíró felmutatta neki a piros lapot. A 19-es Fejes lett a vezéráldozat: lecserélték, hogy beállhasson Marsovszki a kapuba. 46' Folytatódik a mérkőzés, a szegediek edzője a félidőben egyszerűbb játékot kért csapatától. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 43' Takács Á., szánta el magát lövésre harminc méterről, a sáros talajon bravúrra volt szüksége a szegedi kapusnak, hogy fölé tolja a löketet. 39' Jobb oldalról egy véleményes szabadrúgást tudott Markovics 40 méterről a kapu elé ívelni. Rácz fejelt szabadon, középen, csúsztatását Brunczviknak kellett kitornászni a hosszú kapufa mellől. 36' A Szeged cserél, Szalait váltja Holecska. 34' Egy nagymágocsi kontratámadással tudott a bal oldalon elfutni Szepesi, aki az alapvonalnál megforgatta védőjét, és beadott. A hosszún Makai tudott fejelni, a jobb kapufa mellett egy méterrel ment ki labdája. 30' Az első igazán kidolgozott akciója a Szegednek: a kék-feketék kezdik megérezni, hogy alá kell pöccinteni a labdának, és így az nem ragad le. Két ilyen passz után ki is tudták ugratni harminc méterről Fülét, aki bal oldalon tört kapura, de a partjelző zászlója lest intett. 27' Továbbra is aktívabban támad a piros mezes gárda, igaz, messze nem pontosan. Legutóbb Rácz vezette középre a labdát, és lőtt húsz méterről, két méterrel fölé. 23' Szokás szerint egy jobbról érkező labdára startolt Szepesi, tíz méterről lőtt, de löketébe belelépett egy szegedi láb, így szöglet lett. A sarokrúgás némi belső fejjáték után Brunczvik kezében kötött ki. 21' Az első húsz perc tapasztalata, hogy szinte felborult a pálya: a játék 90 százaléka a jobb oldalon folyik. Legutóbb egy felívelést kellett lehúznia Brunczvik kapusnak, illetve Hüvös mestert figyelmeztette, és ültette vissza a játékvezető túlzott reklamálás miatt. 17' Labdarúgásnak nem igen nevezhető játékban most a Nagymágocs támad aktívabban, a Szeged eddig egy szögletig jutott el, de a hazaiak is rúgtak egy kornert, ami igen veszélyesen suhant el a játékosok között. 12' Megvan az első gólhelyzet: jobb oldalon került a védője mögé Szepesi, és tudott az alapvonal előtt beadni. Életerős ívelésébe az üresen érkező Fejes fejelt bele öt méternél, alig fölé. 8' Játékról nemigen tudunk beszámolni, a legérdekesebb jelenetek a labda útjából fakadóan alakulnak ki: hol megcsúszik, hol megáll a tócsában, a bogyó sorra megtréfálja a játékosokat. Szinte lehetetlen megjósolni, hogy egy-egy passz, felívelés hol fog kikötni. A két tizenhatos között folyik a flipperezés. 4' A hazaiak vezettek labdát a szegediek tizenhatosáig, ahol mintegy húsz négyzetméteren áll a víz, ez meg is akasztotta a pirosak akcióját. A tocsogásnak egy szabadrúgás lett a vége, amit Markovics I. tekert 20 méterre a kapura - fél méterrel fölé. 1' Kezdődik a mérkőzés, a szegediek hozták játékba a labdát! 16.25: Felvonulnak kezdéshez a csapatok: a hazai gárda tiszta piros szerelésben, oldalt fehér csíkkal, az FK Szeged pedig a szokásos kék-fekete összeállításban focizik majd. 16.20: Talán a bajnokság egyik legnehezebb talajú pályáján játszanak a csapatok. Tudósítónk a bíróval konzultálva megtudta, hogy a gyep éppen csak megkapta a mérkőzésre alkalmas minősítést. A pálya több pontján tócsa van a füvön, és úgy fel volt ázva, hogy a fűnyíró sem bírt rámenni, így a fű magasabb is a kelleténél. A futball egyik jellemző jelenete lehet majd a sárdagasztás. Az idő sem túl kedvező, 8-10 fok lehet, kellemetlen, felerősödő szél fújdogál. 16.30-kor Szeles Ádám játékvezető sípjelére indul a mérkőzés és az online közvetítés, de természetesen már korábban is bejelentkezünk Nagymágocsról.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 21. fordulójának vasárnapi mérkőzését a hazai Nagymágocs 21 pontjával a tabella tizenegyedik, míg az FK 1899 Szeged 17 pontjával a tizenharmadik helyről várja. Mindkét együttes a bennmaradást tűzte ki célul, élvonalbeli tagságának meghosszabbításáért küzd, szeretne ezért a legjobb tízbe kerülni. Elég, ha csak ezeket a tényeket rögzítjük, hogy megállapíthassuk: vérbeli hatpontos mérkőzés vár ránk! A mágocsiakat igen zaklatott szereplés jellemzi eddig a tavaszi szezon során, hiszen két hatalmas pofonba is beleszaladtak: a Kiskundorozsmától 11-0-ra, a Csanádpalotától 6-1-re kaptak ki, Kisteleken pedig 2-0-ra maradtak alul. Ugyanakkor két, a maihoz hasonló jelentőségű összecsapáson igen fontos pontokat szereztek: a Mindszent ellen a hajrában mentették 1-1-re a párharcot, az Ujszegedi TC-t pedig 2-1-re győzték le hazai környezetben. A Szeged papírforma vereséget szenvedett az élmezőnyhöz tartozó Csongrád és Tápé ellen, 6-1-re verte ugyanakkor a HFC II.-t, 2-1-re a Kisteleket, azaz tulajdonképpen jól rajtolt, ám egy héttel ezelőtt fájó botlást követett el, 3-1-re kikapott ugyanis az UTC elleni helyi rangadón, azaz sorsdöntő alsóházi csörtét bukott el. Egyértelmű, hogy mindkét fél javítani szeretne botlásai után! Kérdés, kinek hoz majd szerencsét a nagymágocsi pálya várhatóan roppant mély, nehéz talaja. Információ még, hogy a vendéglátóknál nem szerepelhet a fegyelmi bizottság által szerdán három mérkőzésre szóló eltiltással sújtott Harmati Albert. Ami az őszi találkozójukat illeti, az gól nélküli döntetlennel zárult a Felső Tisza parton. Ezzel a végeredménnyel ma aligha lenne bárki is elégedett. Plenter Ferenc legénysége rendkívüli mértékben koncentrál a közvetlen riválisok elleni hazai derbikre, ezért mindenképpen nyerni akar, bármi áron, de ugyanez igaz a diszkoszvetősökre is, hiszen Hüvös Gábor tanítványai nem engedhetik meg maguknak, hogy az UTC-vel szemben történt kisiklás után ne gyarapítsák három egységgel pontjaik számát.