Labdarúgás: megszerezte első győzelmét a HFC

2013. április 15., hétfő
makohfc_37_mj

Tizenegy hónapot kellett várniuk a vásárhelyi szurkolóknak, hogy csapatuk a 2012. május 13-i, 3-0-ás Szarvas elleni sikert követően ismét győztesen hagyja el a játékteret a labdarúgó NB III-ban. A vasárnap délutáni összecsapáson az Üllés gárdáját sikerült legyőzniük nagy csatában az ezúttal piros szerelésben játszó kék-sárgáknak.

Amint arról

a mérkőzés beharangozójában

már beszámoltunk, a vásárhelyi együttes rendkívül kedvezőtlen előjelekkel készült második tavaszi találkozójára, hiszen

Dezső Ferenc

edző sérülés miatt hat, eltiltás miatt pedig egy játékosára nem számíthatott a találkozó előtt, így a Tisza Volán ellen debütált

Szakál Attila

ismét kezdett, míg egy másik fiatalt,

Király Dávidot

a cserék közé jelölte a hazaiak mestere.

Krónika:

7. perc:

Varga Máté jobb oldali beadását lőtte 15 méterről, kapásból fölé.

10. perc:

Hanyecz Bence 20 méteres lövése mellé szállt.

19. perc:

Klimaj bal oldali beadásáról Varga Máté és Szabó Márk is csak hajszállal maradt le.

20. perc:

Brizik-Bodrogi 30 méterről elvégzett szabadrúgását Magyar kapus a léc alól ütötte szögletre.

22. perc:

Nagy András 25 méterről lőhetett szabadrúgást, de Magyar biztosan fogta a labdát.

23. perc:

Gál került lövőhelyzetbe, de 20 méterről mellé lőtt.

24. perc:

Ezúttal Gál az előzőnél is kedvezőbb helyzetből lőhetett, de 16 méterről leadott léc alá tartó lövését Vígh kapus a kapu fölé tolta.

32. perc:

Gál ezúttal már a tizenhatoson belül került lövőhelyzetbe, de a vásárhelyiek kapuvédője ismét szögletre hárított.

43. perc:

Parádés vendég támadás végén Vizi lőhetett, de 10 méteres, éles szögből leadott löketét Vígh ismét szögletre ütötte.

49. perc:

Hanyecz Bence futott el a jobb oldalon, de beadását Magyar kapus bravúros kivetődéssel csípte el a berobbanó hazai támadók elől.

51. perc:

Újabb hazai támadás futott a jobb oldalon, Szabó Márk beadását nagy nehézségek árán mentették a védők.

58. perc:

Nagy vendég helyzetben Hollauer 10 méterről tisztán lőhetett, de labdája centiméterekkel a léc fölött hagyta el a játékteret.

60. perc:

Varga Máté kapott remek kiugratást a jobb oldalon, kitűnően adott középre, de Magyar kapus nagy bravúrral elütötte a labdát a felugró Szabó Márk fejéről.

65. perc:

Hosszú idő után ismét a rutinos Gál került helyzetbe, de lövését Vígh lábbal védte.

68. perc: GÓÓÓL!

Szakál lőtte remekül be a labdát a kapu elé és a kiválóan érkező Hanyecz Bence közelről lőtt a vendégek kapujába, 1-0.

69. perc:

A megzavarodott vendégvédelem újabb megingását Brizik-Bodrogi használhatta volna ki, a felpattanó labdát megpróbálta átemelni a kapujából jó tíz méterre kifutó vendég hálóőrön, de Magyar bele tudott ütni a játékszerbe és ezt követően a védők felszabadítottak.

74. perc:

Növelhette volna előnyét a HFC. Szabó Márk beadását Magyar kiütötte, de a labda Nagy András elé került, aki hat méterről az önfeláldozóan bevetődő védőkbe lőtt.

77. perc:

Hollauer próbálkozott lövéssel, de az ezen a napon kitűnően védő, mindössze 19 éves vásárhelyi hálóőr, Vígh Sándor ismét lábbal hárított.

79. perc:

Egy bal oldali beadást Minárik csúsztatott a kapu mellé. Az utolsó tíz percben a vásárhelyiek okosan őrizték előnyüket, míg a vendégek képtelenek voltak gólveszélyt jelentő helyzetek kialakítására, így a három perces hosszabbítás után a HFC játékosai örülhettek a lefújáskor a győzelemnek.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 19. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – Üllő SE 1-0 (0-0)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Csatári.

HFC:

Vígh S. – Tóth J., Antal, Juhász S. (Huszár 46'), Szakál – Brizik-Bodrogi I., Nagy A. – Szabó M., Hanyecz B. (Király D. 88'), Klimaj – Varga M. (Keller Z. 79').

Dezső Ferenc.

Üllő:

Magyar Á. – Minárik, Elek (Gráczki 80'), Várkonyi, Farkas T., Vizi (Szűcs R. 64'), Ponczok, Simon Á., Hollauer, Lukács (Borbély D. 75'), Gál.

Peller Gábor.

Góllövő:

Hanyecz B. (68').

Jók:

mindenki (Vígh S. a mezőny legjobbja), ill. Magyar, Várkonyi, Simon. Dezső Ferenc:

“Első győzelmünket egyrészt azoknak ajánlom, akik hittel és türelemmel voltak a csapatunk iránt, másrészt azoknak is, akik az elmúlt időszakban ellenünk szurkoltak. Ez utóbbiak biztosan az élet minden területén sikeres emberek, kívánom, hogy soha ne is ismerjék meg a sikertelenséget.”