Kézilabda: KSZSE-bravúrpont Nánásról

2013. április 9., kedd

Pénteken és szombaton hajdúsági-nyírségi túráján folytatta NB I/B-s küzdelmeit a KSZSE-Algyő női kézilabdacsapata.

A tabella első felében helyet foglaló csapatok, a Hajdúnánás, és a tavalyi bajnok Nyíradony ellen nagyon nehéz találkozókra lehetett számítani, mindenképpen a tisztes eredmények elérését célozták meg a szegedi-algyői lányok. Előbb a korábban az időjárási viszonyok miatt elmaradt hajdúnánási mérkőzését pótolta péntek délután

Miklós Melinda

együttese, amely titkon számított a jó eredményre, egyre jobban bízva saját játékában, fokozatosan alkalmazkodva a magasabb osztály követelményeihez. A mérkőzés végig izgalmasan alakult, váltakozva vezettek a csapatok 1-2 góllal, s egyszer, a 49. percében a vendég gárda már 4 találattal is el tudott lépni. A hajrában azonban már a hazaiak vezettek, de háromszor is egyenlíteni tudtak a szegedi lányok úgy, hogy az utolsó két percet emberhátrányban játszották. Végül bravúrosnak mondható pontszerzés, 30-30 lett a meccs vége. A juniorok 12 góllal kaptak ki. Másnap, szombat délután a bajnoki címről még le nem mondó Nyíradony otthonában volt szereplése a csapatnak. A vendégek itt is jól kezdték a mérkőzést, 15 perc után még döntetlen volt az állás, majd a játékvezetők által nagyvonalúan elnézett, már-már brutálisan kemény játékot játszó hazaiak nagyarányú győzelmet arattak. A szegedi-algyői alakulatból szerencsére, senki nem sérült meg. A junior csapat ugyanakkor 24 gólos győzelmet aratott a hazaiak felett. A folytatásban sem vár könnyű feladat a KSZSE-re, hiszen április 14-én, vasárnap 11 órától a Szent István SE Építők vendégei lesznek.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 19. forduló:

Hajdúnánás Termál SC – Kézilabda Szeged SE-Algyő 30-30 (16-17)

Hajdúnánás, 150 néző. Vezette: Kiss Z., Kuklis.

KSZSE:

RÉPÁS - Draxler O. 3, FORGÓ 6, Homoki, Hódi Sz. 2, PUHALÁK 14, DEÁK 5.

Almási (kapus), Szécsi, Farkasinszki, Kis, Speth, Sebők, Debreczeni, Soó.

Miklós Melinda.

4/3, ill. 7/7.

-, ill. 4 perc. Miklós Melinda:

"Remekül védekezve, erőn felül teljesítve sikerült meglepetést okoznunk és uralnunk a mérkőzés nagy részét. Gratulálok a lányoknak, hogy a végjátékban fordítani tudtunk és hazahoztuk az 1 pontot."

Junior mérkőzés:

Hajdúnánás Termál SC – Kézilabda Szeged SE 40-28 (18-9)

KSZSE:

Máté-Tóth – SPETH 9, Deák 4, Sebők 2, SZÉCSI 10, Koltai, Sevaracz 1.

Cserék:

KÜRTI (kapus), Német, Soó 1, Kis 1, Homoki. Miklósné Kocsis Éva:

"Sajnos 4 és fél órás utazás után a 'buszon maradt' a csapat. 10 perc elteltével már 11-1-et mutatott az eredményjelző. Az első félidőben sok helyzetet hagytunk ki, a másodikban már jobban koncentráltunk a lövésekre. Az első helyezett otthonában, most ennyi tellett."

Nyíradony VVTK – Kézilabda Szeged SE-Algyő 41-22 (19-11)

Nyíradony, 100 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó I.

KSZSE:

Répás - Draxler O. 3, FORGÓ 8, Homoki 2, Hódi Sz., Farkasinszki, DEÁK 5.

Almási (kapus), Szécsi, Kis, Sebők, Debreczeni 1, Német, Soó. Edző: Miklós Melinda

4/4, ill. 4/3.

12 perc, ill. 10 perc. Miklós Melinda:

"A Hajdúnánás elleni bravúr sokat kivett a lányokból, ennek ellenére negyedórán át tudtuk tartani a lépést. Gratulálok a Nyíradonynak, bár nincs ekkora különbség a két csapat között."

Nyíradony VVTK – Kézilabda Szeged SE 14-38 (6-15)

KSZSE:

Máté-Tóth – Speth 1, DEÁK 8, SEBŐK 7, Szécsi 3, Koltai, SEVARACZ 6.

Cserék:

Kürti (kapus), NÉMET 11, Kis 1, Soó 1, Homoki, Forgó. Miklósné Kocsis Éva:

"Két nap leforgása alatt két bajnokit lejátszani nagyon fárasztó volt. Minden elismerésem a lányoké!"