Női vízilabda: csere nélkül nem megy

2013. március 18., hétfő

Viszontagságos körülmények közepette, csere nélkül két kiütéses vereséget szenvedett az SZTE EHÖK SE női vízilabdacsapata az OB I/B-s felsőházi rájátszás első körében.

Mint korábban írtuk, a szlovák Slavia Bratislava visszalépése miatt az SZTE EHÖK SE női vízilabdacsapata

mégis bejutott a női másodvonal felsőházi rájátszásába

. Az első fordulót már a hétvégén, szombaton meg is rendezték, azonban az időjárási viszonyok miatt a csapat - élve a szövetség kínálta lehetőséggel - elhalasztotta volna részvételét. A rendezőkkel azonban nem sikerült megegyezni, így kénytelen volt foghíjasan, cserék nélkül útra kelni a csapat, hiszen nem mindenki tudta vállalni az utazást az időjárás miatt. Mindezek nyomán nem is meglepő, hogy a két fiatal és hosszú kispaddal bíró ellenfelekkel szemben a szegedi lányoknak nem sok esélyük maradt. Az Angyalföldi Sportiskola már a szünetre döntő előnyre tett szert, s végül tízgólos vereséget mért a mieinkre, akiknek részéről

Kuczora Imola

Makra Melinda

talált be. A második meccsen a tavaly legyűrt rivális Bánki ellen sem ment jobban a játék, ekkor Makra mellett

Polyák Edina

volt eredményes, ám magabiztos első félidő után az ellenfél simán nyerte a meccset. A csere nélkül felálló Tisza-parti lányok becsülettel küzdöttek, ám lövéseik gyakran pontatlannak bizonyultak, számos kapufa is jelezte ezt, továbbá meg nem adott gólok miatt is volt okuk bosszankodni. Javításra legközelebb egy hónap múlva, ezúttal a Honvéd utánpótlás és a Szentes ellen lesz lehetőségük Bordás Tímeáéknak. Reméljük, akkor teljesebb kerettel állhatnak ki a kemény riválisok ellen.

Női vízilabda OB I/B felsőházi (1-5. helyért) rájátszás 1. forduló:

Angyalföldi Sportiskola DSE - SZTE EHÖK SE 12-2 (3-0, 2-1, 4-0, 3-1)

Budapest, Komjádi-uszoda, 100 néző. Vezette: Győri.

Az ASI gólszerzői:

Porvay 4, Bodócs 2, Wolf 2, Török 2, Fülöp 1, Tóth B. 1.

SZTE EHÖK SE:

Bük - Polyák, Csüllög, Juhász, Bordás, Kuczora 1, Makra 1.

Molnár Viktor.

Emberelőny:

5/4, ill. 2/-.

Ötméteres:

1/1, ill. -.

SZTE EHÖK SE - Bánki VSE 2-9 (1-3, 0-4, 1-1, 0-1)

Bük - Polyák 1, Csüllög, Juhász, Bordás, Kuczora, Makra 1.

A Bánki VSE gólszerzői:

Gál 2, Butuza 2, Nagy N. 2, Molnár E. 1, Lampert 1, Denk 1.

Emberelőny:

1/-, ill. 3/1.

Ötméteres:

-, ill. 2/2.

Szentesi VK - Honvéd POLO Utánpótlás 3-11 (1-4, 0-1, 2-4, 0-2) Honvéd POLO Utánpótlás - Angyalföldi Sportiskola DSE 4-7 (1-2, 1-2, 2-3, 0-0) Szentesi VK - Bánki VSE 8-5 (2-0, 3-1, 2-3, 1-1)