Négy év után nyerhetnek Zalában a szegedi tekések

2013. március 14., csütörtök

A férfi tekecsapat Szuperliga alapszakasza az utolsó, 18. fordulóhoz érkezett. A játéknap és az egész bajnokság rangadóját szombaton 13 órakor a második Zalaegerszeg otthonában vívja az éllovas, címvédő Szegedi TE, amelynek előnye két pont a zalaiak előtt.

Ha a szegediek nem kapnak ki, elsők maradnak, de ha 5-3-es vereséget szenvednek, akkor is, csak elfogy az előnyük. Minden más vereség (kivéve: 2-6 és 11,5-12,5 szettarány) a Zalaegerszeg elsőségét jelenti,mert az első, szegedi meccsen 6:2-es szegedi siker született, a szettarány pedig szoros, 13-11 volt. Ami még lényeges: a szegediek az elmúlt négy évben nem nyertek Zalában... Az alapszakasz harmadikja már biztosan a Répcelak, negyedikje pedig a Ferencváros. A következő hét végén már a felsőházi rájátszással folytatódik a bajnokság, amelynek fordulói a következő szisztéma szerint és időpontokban lesznek:

Felsőházi rájátszás:

1. forduló, március 23-24.: alapszakasz 4. (FTC)-alapszakasz 1., 3. (Répcelak)-2. 2. forduló,április 6-7.: 1.-4., 2.-3. 3. forduló, április 13-14.: 3.-1., 4.-2. 4. forduló,április 20-21.: 1.-3., 2.-4. 5. forduló, április 27-28.: 2.-1., 4.-3. 6. forduló, május 4-5.: 1.-2., 3.-4.