Labdarúgás: a HFC sem állhatta útját az Algyőnek + FOTÓK

2013. március 30., szombat

Nem játszott alárendelt szerepet a Hódmezővásárhely kettes csapata az Algyő ellen a megyei élvonal 20. fordulójának szombati mérkőzésén, de nekik sem sikerült megállítaniuk a listavezetőt.

Először úgy tűnt, hogy az Algyő megszórja a Hódmezővásárhelyt, majd szép lassan, a korai gól okozta zavarból felocsúdva felvette a játék ritmusát a hazai gárda, az első félidő végére szinte kiegyenlítődött a játék, nem érződött a listavezető fölénye. A második félidő derekára pedig már komolyabb helyzeteken is túl voltak Kökényék, ekkor úgy nézett ki, hogy a vendégek túl korán elkönyvelték a biztos győzelmet, kényelmesebb fokozatra kapcsoltak. De az egyenlítő találat helyett egy szerencsésnek mondható Pataki-szabadrúgásgóllal növelték a kék-mezesek az előnyüket, itt már rohamozott az Algyő újra, de a hazai akciók sem hagytak alább sőt, született egy érvénytelen vásárhelyi akciógól is. A végjáték utolsó percere felőrlődött a sárgamezes alakulat, az erő is megfogyatkozott és Hadárék szinte körbelövöldözték Hegyi kapuját azonban újabb gól nem született. Egy langyosabb első félidő után egy fordulatos, forró pillanatokkal is tűzdelt második játékrészt láthatott a vásárhelyi publikum, összességében az Algyő megérdemelten győzött, de a hazaiaktól sem volt fényévnyire a pontmentés.

Labdarúgó megyei I. osztály 20. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. – Algyő SK 0-2 (0-1)

Hódmezővásárhely, műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Szeles (Bartucz, Samu)

HFC II.:

Hegyi - Jesenszki, Nagy Á., Muzsik, Szentirmai, Kökény, Keller, Paczuk (Szabó M. 57'), Huszka, Szakál (Molnár 70'), Varga.

Rostás Károly.

Algyő:

Szűcs - Makai, Sebők, Gonda, Koza, Takács R., Balogh (Farkas 70'), Gyimesi, Pataki, Bogdán (Kiss 57'), Hadár.

Takács Zoltán.

Hadár (2'), Pataki (65').

Jesenszki (56'), ill., Pataki (54'), Bogdán (56). Rostás Károly:

"Remek, színvonalas mérkőzést játszottunk, végig nyílt sisakos küzdelemben. Míg az Algyő kaput talált, addig mi csak mellé és fölé..."

Takács Zoltán:

"Magabiztos játékkal hoztuk a kötelező három pontot."

90' Vége a mérkőzésnek, egyetlen percet sem hosszabbít a spori. 88' Előbb Pataki teker rá a rövid sarokra egy szögletet pataki, amit kiüt a kapus, majd a kipattanó után Kiss fut el a bal oldalon, 11-12 méterről lő, csattan a felsőlécen a labda. 84' Algyői akciók a hajrában! Előbb egy veszélyes szöglet suhan el a kapu előtt, majd egy bal oldali elfutás után Kiss beadása csúszik le és száll a hosszú sarok felé, Hegyi a léc alól tornázza ki bravúrral. 80' Egy szögletet követően kerül Kellerhez a labda a balösszekötő helyén, aki 20 méterről a védőfal mögé löbböl, Kökény mélységből csap le a lasztira, ez már ziccer, a hálóba is lő Szűcs alatt a hazai támadó! Ám a kiugrásnál valamit lát a sporttárs, mert nem adja meg a hazai gólt, szabadrúgás kifelé. 75' Itt a válasz a vásárhelyiektől: Huszka-szöglet jobb oldalról, Kökény alig-alig fejel fölé 6 méterről. 74' Az utóbbi gólhoz hasonló előzmények: Pataki ismét nagy erővel negyvenről teker élesen egy szabadrúgást a rövid oldalra, egy csatár fut el az alászálló labda előtt, Hegyi lábbal véd, aztán rávetődik a kipattanóra. 70' Újabb dupla csere: Molnár jön Szakál helyett a HFC-nél, míg a kékeknél Balogh jön le, Farkas megy a helyére. 65' GÓÓÓL! 0-2! Pataki végez el egy szabadrúgást a bal oldalról 40 méterről, élesen teker a hosszú oldalra, Hadár érkezik, elfejel a labda előtt egy "fejcsellel", így megzavarva a kapust, aki elvéti a lasztit, az pedig a kapuba száll! 0-2! 61' Egyre nyíltabb a meccs, kitámadgatnak a csapatok! Előbb a hazaiaknál Muzsik lő, de kissé alászalad a laszti a lábának, a kapus könnyedén felveszi. A másik oldalon egy balról bejövő labda száll el centikkel a középen berobban Hadár feje előtt. 57' Dupla csere: Szabó Márk jön Paczuk helyett a HFC-nél, az Algyőnél pedig Bogdánt váltja Kiss. 56' Dupla sárga lap: Jesenszki és Bogdán kakaskodik, aztán villan a kártya. 54' Pataki kap sárga lapot, mert a labda elé áll egy HFC-szabadrúgásnál, azt pedig már nem lehet büntetlenül megtenni. 53' Aktívabb a Vásárhely! Most Husza bal oldali szögletét fejeli Kökény mellé a bal oldalon fél méterrel. 51' Huszka megy el a jobb oldalon, beadására érkezve középen egy vendég védő rúg lyukat. Szakál a hosszú oldalon hét méterről tisztán lőhet - de kirúgja a labdát az utcára... 49' Lepattan a védőfalról egy labda, majd Balogh a jobb oldalon töri el a próbálkozást. 46' Az Algyő kezdi a második játékrészt. SZÜNET!45' Szeles játékvezető sípjába fúj hármat, véget ér az első félidő. 43' Tovább folyik az immár kiegyenlített mezőnyjáték. Egy-két komolyabb belépőn, belemenésen kívül más említésre méltó nem történt. A védelmek a helyükön vannak, a támadóknak nem terem babér. 34' Egy tetszetős vásárhelyi akció végén Varga fordul le a jobb oldalon védőjéről, Huszka elé tálal, aki 25 méterről lő, de kissé lecsúszik a labda, mellé... 32' Egy jobb oldali szöglet pattan le Hadár elé a bal oldalon a tizenhatos sarka környékén, egyből próbál visszatekerni belsővel a hosszú sarok felé, de Hegyi lecsapott a csemegére. 28' 30 méterről épp a kapu elé ível fel Pataki egy szabadrúgást, amit Hadár kezel le a 11-es pont környékén háttal a kapunak, majd félfordulattal próbálkozik, de nem sikerül jól eltalálnia a labdát, fölé lő. 22' Kezd kiegyenlítődni a játék, egyre inkább az algyői térfélre tevődik át a játék. Szakál a bal oldalon, félmagasan középre teker a védelem felett, a rövid oldalon Kökény lép ki a falból, belepöcköl a lasztiba, Szűcs kapus vetődve véd. 17' Vásárhelyi akció! Szakál a jobbösszekötő helyéről 35 méterről tekert be egy szabadrúgást, amit 7 méteren tudott megfejelni Kökény, de mintegy másfél méterrel fölé szállt a laszti. 14' Az első szöglet a meccsen! Pataki rúgja, de a sárga mezes védelem a helyén van. A kezdeti lendület megtört, a kapuk nem forognak veszélyben, bár alapvetően a hazaiak térfelén zajlik a játék. 8' Továbbra is a vendégek vannak mezőnyfölényben, de inkább a két tizenhatos között alakul ki komolyabb küzdelem. A HFC egy akciója eljutott már az algyői tizenhatosig, Bogdán azonban menteni tudott a vásárhelyi csatár elől. 2' GÓÓÓL! 0-1! Algyői rohamok mindjárt az elején! Bogdán megy el a bal oldalon, majd az alapvonalról a hosszúra emel keresztbe, Hadár üresen érkezik és a lepattanó lasztit azonnal a kapu jobb oldalába továbbítja! 0-1! Máris vezet a listavezető! 1' Varga hátrapasszával a hazaiak kezdik a találkozót. 14.55: A hazaiak sárga mez, fekete nadrág és sportszár, a vendégek kék mez és nadrág, fehér sportszárban rúgják majd a bőrt. Az ifimeccsen egyébként a vásárhelyiek kiütötték az algyőieket 5-1 arányban. 14.50: Az időjárás okozta böjtöt követően Vásárhelyen kellemes tavaszias fociidő van. A pályakörülmények miatt a műfüves pálya ad otthont a megyei találkozónak. A csapatok a melegítés vége felé járnak. 14.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Rövidesen kezdődik mai második közvetítésünk (vele párhuzamosan a harmadik, a Tápé - Ásotthalom derbi)! Közvetítésünk 15 órától indul, de bejelentkezésünket már korábban is olvashatják!

A hazaiak legutóbb az Ásotthalom otthonában szenvedtek kiütéses, 6-0-s vereséget. Rostás Károly fiatalokkal megtűzdelt alakulata jelenleg a tabella 9. helyén áll, a Szegedi VSE-t ostromolva a 8. pozícióban - a szegedi egység és a 7. Csanádpalota közötti órási pontkülönbségből kiindulva aligha feltételezhető, hogy e 8. helynél komolyabbra van esélye a HFC-nek. Ezzel szemben az éllovas Algyőnek minden pontra szüksége van, hogy tartani tudja lépéselőnyét a nyomában toporgók előtt. Takács Zoltán alakulata legutóbb 10 emberrel játszva is kivívta a győzelmet a Csongrádot fogadva, igaz, a gólnál még mindkét gárda teljes létszámban a pályán volt. Az eset miatt Gábor Zoltán bizonyosan hiányozni fog a csapatból, de a legutóbb 4. sárga lapját beszedő Sebők Lászlónak és Hadár Attilának is nagyon kell vigyáznia.