Kézilabda: újabb fontos rangadót nyert a KSZSE

2013. március 11., hétfő

Vasárnap a Kecskemétet fogadta a KSZSE-Algyő együttese az NB I/B Keleti csoportjában, s magabiztos győzelmet aratott a kieső jelölt felett.

Mind két csapat számára létfontosságú volt a győzelem, de az elmúlt hetek teljesítménye alapján a találkozó esélyesei a hazaiak voltak. Puhalák Szidóniáék azonban álmosan kezdték a találkozót, így szoros csata alakult ki a pályán. Ez azonban csak átmeneti volt: az első félidő hajrájában gyakorlatilag eldöntötte a két pont sorsát a KSZSE, hiszen hétgólos előnnyel fordulhattak a hazaiak (17-10). A második félidő közepére tovább hízott az előny 11 gólra, ezután egyre több lehetőséget kaptak a hazaiak fiatalabb játékosai is, akik gólokkal hálálták meg

Miklós Melinda

edző bizalmát. A vége magabiztos KSZSE-győzelem lett a tisztességesen küzdő, sok sérüléssel sújtott kecskemétiek ellen. A gólzáporos junior mérkőzésen kiütésesnek látszó hazai diadal született, az eredmény azonban nem tükrözi a mérkőzés nehézségét.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 18. forduló:

Kézilabda Szeged SE-Algyő - Kecskeméti NKSE 34-25 (17-10)

Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 200 néző. Vezette: Buza, Pinizsi

KSZSE-Algyő:

RÉPÁS - Draxler O. 4, Forgó 6, Homoki 1, HÓDI SZ. 1, PUHALÁK 9, DEÁK 5.

Almási (kapus), Mészáros 1, Szécsi 3, Speth, Kis, Deák V. 1, Sebők 2, Debreczeni 1, Farkasinszki.

Miklós Melinda.

Kecskeméti NKSE:

Zsoldosné (kapus), Bede 1, Molnár, Prókai 2, Holló, Csákovics 6, Kisjuhász 4, Oláh 4, Budai 2, Sánta, Kovács, Márton (kapus), Orell 6, Néma.

Kalmár Jenő.

8/7, ill. 4/2.

6 perc, ill. 10 perc. Miklós Melinda:

"Esélyesként meglehetősen görcsösen kezdtük a találkozót. Miután megnyugodtunk, remek megvillanásokkal végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést. Örülök, hogy a fiatalabb játékosok is megállták a helyüket."

Junior mérkőzésen:

Kézilabda Szeged SE–Algyő – Kecskeméti NKSE 43-30 (24-18)

KSZSE:

Máté-Tóth – SPETH 7, Deák 6, SEBŐK 7, SZÉCSI 12, Farkas 1, GIRICZ 7.

Kürti (kapus), Czesznak 2, Simon 1, Sevaracz, Szemenyei. Miklósné Kocsis Éva:

"Támadásban nagy lelkesedéssel játszottunk, ugyanez nem mondható el védekezésünkre."

Czesznak György:

"Nagy iramú mérkőzésen sikerült megszereznünk a győzelmet. Kiváló támadójátékunk elbírta a kissé álmos védekezésünket."