Kézilabda: a Pick legyőzte a veretlen Kielcét + FOTÓK

2013. március 17., vasárnap

Hatalmas csatában, fergeteges hangulatú mérkőzésen egy góllal legyőzte az eddig veretlen Kielce csapatát a Pick Szeged a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Rég látott vendégdrukkerhad érkezett a mérkőzés előttig veretlennek számító bivalyerős lengyel csapat kíséretében, akik már jó egy órával a találkozó előtt remek hangulatot teremtettek az újszegedi sportcsarnokban. Aztán a bemutatásokkor már a hazai szurkolóhad bizonyult hangosabbnak, a Pick játékosainak neveire pedig már robbant a csarnok - ahogyan

Alen Blazevic

találatánál is, amellyel megszerezte a vezetést a Skaliczki-csapat az első percben. A mieink aztán a mérkőzésen végig tartani tudták 1-2 gólos előnyüket - amelyet az ellenfél többször is kiegyenlített - ami már az első félidőben nagyobb is lehetett volna egy árnyalatnyival pontosabb játék révén. Ám aligha van mit számon kérni a Tisza-parti gárdán, hiszen

Mikler Roland

ismét fantasztikus kapusteljesítményt nyújtott,

Vadkerti Attila

szemfüles labdalopásai fájdalmas emlékeket ébreszthetnek az ellenfél számos olimpiai és világbajnoki érmes játékosában,

Rajko Prodanovic

ziccerei és szélső megmozdulásai is remekül sültek el, a cserember

Antonio Pribanic

pedig átlagon felüli produkciót nyújtott. A második játékrészben még fegelmezettebbé vált a Pick védekezése, ráadásul Mikler elképesztő formában védett tovább, s ez elegendő volt ahhoz, hogy a többször is indításokból szerzett több gólos előnyt az ellenfél csak lassan tudja faragni. A végjáték közeledtével egyre jobban érett a meglepetés, különösen amikor 22-21-ről 26-22-re lépett el

Skaliczki László

gárdája, s benne volt a levegőben, hogy még ennél is nagyobb előnnyel utazhatnak a lengyelországi visszavágóra a mieink. Ám a végjátékban a szegedi egységnek már nem jött össze a góllövés, míg a vendégek háromszor is betaláltak, s az utolsó másodpercekben is az egyenlítésért támadtak, ami azonban már nem jött össze: nyert a Pick Szeged 26-25-re, megfosztva az idei mezőny utolsó csapatát is veretlenségétől. A visszavágót egy hét múlva, március 24-én rendezik Kielcében.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Pick Szeged - Vive Targi Kielce 26-25 (15-14)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (macedónok)

Pick:

MIKLER - VADKERTI 5, Sulc 2, Blazevic 1, Zubai 1, Ancsin 2, PRODANOVIC 6.

Tatai, Tóth M. (kapus), Czina, Larholm 4, Lasica, PRIBANIC 4, Balogh 1, Kekezovity, Buday.

Skaliczki László.

Kielce:

Losert - Jachlewski 2, Jurecki 2, Zorman 1, Musa, Lijewski 2, ÓLAFSSON 3.

Szmal (kapus), Bielecki 2, Stojkovic 4, TOMCZAK 4, Buntic 3, Tkaczyk 2.

Bogdan Wenta.

4/2, ill. 4/4.

2 perc, ill. 12 perc. Skaliczki László:

"Nem lehet hiányérzetünk, amit tudtunk beletettünk ebbe a meccsbe. A második félidőben a védőjátékunk nagyon jól kiegészül Mikler Roland kapusteljesítményével. Kontrajátékunk nagyon jól működött ma, s felállt fal ellen is eredményesek tudtunk lenni. Gratulálok a fiúknak, 'Jó mulatság, férfimunka volt!'"

Bogdan Wenta:

"Mindkét gárda nagyon jól játszott. Szerencsére csak egy góllal kaptunk ki a Picktől, amely egy nagyon erős, nagyon jó kontrajátékot játszó csapat volt ma, remek kapusteljesítménnyel."

Vadkerti Attila:

"Idegenben jó az iksz! Nagyon bízom benne a továbbjutást illetően, hogy idegenben sikerülni fog a bravúr. Fantasztikus közönség előtt játszottunk, sajnálom, hogy az utolsó öt percben nagyobb előnyt engedtünk ki a kezünkből."

Thórir Ólafsson:

"Nagyon nehéz meccset játszottunk, de örülök, hogy végül csak egy góllal kaptunk ki. Kielemezzük a meccset, s igyekszünk otthon kiharcolni a továbbjutást."

60' Támada Pick, talpon a csarnok! Eladjuk a labdát, jön a Kielce. Egy emberként drukkol 3500 néző. 6 mp vissza. Bunticot sáncoljuk, nyertüüüünk!!!! 26-25!!! 59' Rohamoz a Pick. Passzívba hajlunk, Larholmon a lövéskényszer, blokk. Buntic nem ront, 26-25. 58' Szmal a végállomása egy átlövésnek. Lengyel vihar. Buntic Mikler lábai között lő gólt, 26-24. 57' Tkaczyk megy be, MIKLER ROLI!!!! A meccs embere véd! 56' Pribanic taktikusan elhasal, törlés. Buday lövését töri el a blokk. 55' Ólafsson száll be a szélről, 26-23. Újabb tájmaut, ezúttal Skaliczki mester. 54' Lijewski fura kínaija nem jön be, aztán lenn marad a lengyel. Pribanic aztán! 26-22! Időkérés! Forradalmi transzparens: "Talpra Magyar!" Mindenki szurkol! 53' Mikler fantasztikus! Ismét egy egetverő bravúr! Kekezoivity ejti el a lasztit szélen. 52' Vadkerti aztán indul, 25-22! És Zorman mehet ki két percre! 51' Balogh indul, vállba lövi Szmalt. Jurecki lő, Mikler hárít, aztán itt is ott is eladott labda. 50' Jurecki kap rendesen, de így is beveri a bal felsőbe, 24-22. Tkaczyk kap két percet. Valami csúnyát skandálhatnak a vendég drukkerek a bíróknak... 49' Ólafsson ejtését halássza le Mikler, de nem indulhatunk, visszafújják. 48' Ólafssont gyötörjük. Tkaczyk takarásból, rossz. Zubai Szabi!!! Három emberen rágja át magát! 24-21! 47' Prodanovic indul, Zorman löki, Rajko bedobja, de nem adják meg. Két perc a szlovén játékmesternek. Jonas Larholm javít! 23-21! 46' Tomczak a szélről száll be, pörget, a kapufa tövéről csorog be... Nehogy ezen múljon! Larholm meg hetest ront ismét... 22-21 marad. 45' Tkaczyk ismét, páros lábbal ugorva, 22-20. Szélről hibázunk. 44' Jurecki két perc, de a lengyeleké a laszti. Lijewski kissé tanácstalanul lő, Mikler határozottan véld. Tkaczyk, 21-19. Vadkerti pillanatokon belül válaszol!!! 22-19! 43' Sulc lövése törik el a tövénél a blokkon. Bogdan Wenta kap sárgát, nálunk jön Buday! 42' Tkaczyk amolyan sulcosan laposan lő, Mikler védi! Ancsin!!! 21-18! Aztán ápolás, Körte, de már kel is fel. 41' Stojkovic beállóban, belövi, de nem adják meg! Brutális hangerőn tombol a csarnok. És eladjuk a labdát. 40' Nem jön be az izlandi fortély, Mikler védi Ólafsson szélső kísérletét. 39' Passzívba hajlunk, Körte betör és benn van! 19-18! Blazevic szerez labdát, Ancsinnak tovább, vissza Csiróhoz, aztán Rajkoé, ő meg bevágja úgy zicceresen! 20-18! Kielce-tájmaut! 38' Stojkoviccsal szemben Mikler-bravúr, aztán még egy spárgázva, lábfejjel. 37' Ancsin kivárós átlövése a kapufa tövén csattan, de Pribanic a földről fordultából ismétel, benn is van a hét gólja, de nem adják meg... 36' Jurecki válaszol, aztán könnyelmű hazai löket, 18-17-nél. Tomczak a szélről egyenlít, 18-18. 35' Sulc ront. Aztán labdát szerez, indul, és meglövi 198. BL-gólját! 18-16! 34' Tóth Mihály, a hetesölő jön egy lengyel hetesre. Stojkovic azonban nem tatabányai... 17-16. 33' Pribanic zubais gólja estében beállóból, 17-15. 32' Tomczak gólja, aztán hazai támadás marad ki, de megtartjuk a labdát! Larholm dobhat hetest, 16-15! 31' A vendégek kezdik a második félidőt. Stojkovic fut keresztbe, blokk. SZÜNET!30' Eladott labda után nem tudunk indulni, sőtr, mi is eladjuk. Blazevic védekezik belül, hetes. Tatai Péter jön! Stojkovic lepörget a lába mellé. 14-14. Balogh zsolt! 6 másodperccel a dudaszó előtt, 15-14! Még egy időntúli hal el a magyar falon. 29' Sulcot lövés közben teremtik le, nincs kiállítás, de van passzív. Balogh blokkba lő. Visszaszerezzük, Pribanic bevágja! 14-13! 28' Sulc csuklóját támasztják meg, fölé durrant, marad nálunk. 27' Buntic harcol ki egy büntit a vendégeknek, Stojkovic nem kegyelmez, hiába ront ki Mikler a kapuból, 13-13. 26' Zorman klasszis módjára tör be, szépen húzza vissza a rövidre. 13-12. Körte szélről át Prodanovicnak kínaira, nem jön be. 25' Mikler óriási védése, aztán Pribanic ismét! 13-11! 24' Balogh a pályán. Szerel egyből, Körte indul, pribanic vágja be passzát, és még kettő perc is az izlandinak! 12-11. 23' Ólafsson a szélről, 11-11. Sulc megint majdnem eladja a labdát, amikor továbbjátszaná. Időt kér Skaliczki mester. 22' Ancsin karja lendül! 11-9! Buntic tör be, 11-10. 21' Pribanic jön, de labdát veszítünk, indulnak, Tomczak fejezi be. 10-9. 20' Labdaszerzés, Körte tör be a falba, 10-7! Stojkovic hetese is benn, 10-8. 19' Ólafsson ejti ki a labdát ziccerben a szélen. Sulc a falba lő csípőből. 18' Czina teremti le az egyik támadót, ez is két perc. 17' Mikler újabb bravúrja, aztán Zubait teremtik le, kettő perc, hetes, Johnny jön, Losert véd, a lengyel rádiós kolléga meg majdnem leugrik a karzatról. 16' Lijewski megy fel, miközben a drukkereiknél elszabadul a a "terrible towel" lengyel változata, körtöznelk a sálak. Lijewski belövi, Prodanovic válaszol! 9-7. 15' Larholm villan ismét! 8-5! Mikler véd hatalmasat, Jurecki ismétel, 8-6! Losert véd hatalmasat. 14' Támadóhiba a lengyeleknél. Zubai kezdené szokásos akrobata mutatványát, de egyelőre a földön köt ki, kőkemények a lengyel védők. 13' Lijewskivel szemben óriási Mkler-védés. Roli! Roli! zúga B-közép, aztán mellé durrantunk. 12' Körte óriási! Labdát szerez, már indul is Rajko, 7-5! Tájmaut, Kielce! 11'Hosszas szegedi támadás, Ancsint ellökik. Prodanovic a szélről! 6-5! 10' Bielecki, aztán Jachlewski, gyorsan egyenlítenek egy átlövésből, és egy indításból, 5-5. 9' Zubai hetest harcol ki, jön Jonas Larholm! 4-3! Vadkerti lerohan, 5-3! 8' Újabb hosszas lengyel ostrom. Ólafsson bődületes kapufája most a szélről. 7' Ólafsson a szélről, 3-3. Mikler óriásit véd! 6' Musáról Ancsinnak sárga, hosszas lengyel attak. Aztán gyors labdavesztés, de nem hagyjuk lerohanni a lengyel ulánusokat. 5' Lijewski egyenlít nagy átlövésből. Rajko a szélről, 3-2! 4' Bielecki egyenlít, éltetik a sárgák. Sulc csaknem eladja a labdát. Aztán nagyot kap Jureckitől, akinek sárga lap jár. Sulc góllal büntet, 2-1! 3' Mikler véd, aztán hamar eladja a Pick a labdát. 2' Támadóhiba, jöhetünk! Elhibázzuk mi is. 1' A mieink kezdik a meccset! Pokoli a hangulat, elképesztő a szurkolás! És Blazevicé az első gól, 1-0! 15.00: Ismét felcsendül a BL-himnusz, aztán várjuk a rajtot! 14.55: Fergeteges a hangulat! Mi lesz itt meccs közben? Kezdődik a ceremónia, jönnek a bemutatások. A lengyelek után robban a csarnok, itt vannak a mieink! 14.50: Zuhannak a decibellek, valami készül... Himnusz. A vendégtábor sportszerűen elhallgatott, amikor észrevették a megindító dallamot. Aztán újra kitör a szurkolás! 14.45: Hangolnak a fúvósok is, most mindkét tábor rákezd, és még alig háromnegyed házon vagyunk. A "Pick Szeged!"-ben már vélünk felfedezni megfelelő hangerőt! Körbejár a szegedi kockás kék-fehér zászló a Pick-bika fut vel a pálya szélén. 14.40: Megszólalt a szegedi tábor is végre, egy nagy magyar zászlót látunk felbukkanni a sorok között. Jön a válasz a túloldalról. 14.35: Megjelentek a mórahalmi fúvósok első fecskéi is, csillannak a rézfúvós réz fúvós hangszerek. Lesz Himnusz is majd újra! Kár, hogy az utóbbi időben nem voltak. 14.30: Mögöttünk a lengyel kollégák birkóznak a csarnok wifijelszavával, kapunk egy gyors leckét lengyel kódabc-ből... Félóra kezdésig, szállingóznak a hazai drukkerek, a lengyelek pihennek most, magyar dudák szólnak elszórtan. A hazai B-közép szektora is lassan megtelik. 14.25: Remek a hangulat a vendég "másfélszektorban", a sárgamezesek vonatoznak, ünnepelnek, kétségkívül kiváló hangulatot teremtenek. A mieinket még várjuk. 14.22: No, most jöttek be a mieink, pályán a Pick, zúgnak a hazai dudák és dübörögnek a dobok! 14.20: Hangpárbajba kezd a két tábor, a vendégeknél a teljes szektor, nálunk egyelőre még féltucatnyi dobos drukker. Van minden: szerb és izlandi zászló is. 14.15: Rákezdenek a lengyelek! Ilyen vendégszurkolást sem hallottuk mostanában. A hazai B-közép még egyelőre jelképes számban van jelen. Lesz egyébként tombolasorsolás is a DAKE szervezésében. 14.10: Hatalmas 'Iskra Kielce' feliratú transzparenst feszítettek ki a számukra kijelölt F szektorban. Jó sokan vannak, örömteli ennyi vendégdrukkert látni. 14.05: Jönnek melegíteni a Kielce játékosai is lassacskán. 14.00: A lengyel drukkerek - lesznek vagy 200-250-en - megkezdték elfoglalni helyeiket a csarnokban. Sajtósokból is akad bőven Lengyelországból, ennyi külföldi tudósító legutóbb talán csak a Montpellier elleni BL-meccsen volt a sportcsarnokban volt. 13.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol bő egy óra múlva kezdődik a Pick Szeged BL-nyolcaddöntője a lengyel Kielce ellen. Íme, az ellenfél arca, avagy bemutatjuk a Kielcét!Beharangozó írásunk a Pick felkészüléséről itt olvasható!