Vízilabda: szentesi siker a megyei rangadón

2013. február 24., vasárnap

Akárcsak egy hete a BVSC ellen, ezúttal is a harmadik negyedben kapott ki a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata a szentesi megyei rangadón.

A gólszegény első játékrészben orosz légiósuk,

Kotova

találatával jutottak előnyhöz a hazaiak, akik büntetőből sem tudták növelni előnyüket. A folytatás már sokkal gólzáporosabb lett, pontosabbá váltak mindkét oldalon a kísérletek.

Dalmády Petra

és Árkosy góljaival (5-4). Fordulás után aztán nem csak visszajöttek, de felragyogtak a szegedi remények! A fiatalabb Dalmády lány duplázott,

Tóth Petra

pedig egy emberelőnyt váltott gólra, így már a szegedi pólós lányok vezettek. Ám a remények kérészéletűnek bizonyultak: Kotova, Kövér-Kiss és Gémes zsinórban öt gólt szerezve fordította, majd a negyedben a kegyelemdöfést

Kádár Ildikó

büntetője jelentette (11-6). Ezt az előnyt záró felvonás elején Gémes hatra növelte, s bár Dalmády Petra még két nagy góllal kozmetikázni tudott az eredményen, az utolsó szó is a hazaiaké lett végül Rácz Daniella révén (13-8). A végjátékban mindkét oldalon történt egy-egy cserés kiállítás is.

Lakó Gábor

tanítványai legközelebb március 2-án 15 órától az újszegedi SZUE-ban szállnak ismét vízbe a Honvéd ellen, míg a Zantleitner-tanítványok aznap délelőtt 10 órakor az Újpest vendégei lesznek.

Női vízilabda OB I 9. forduló:

Valdor-Szentesi VK - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 13-8 (1-0, 4-4, 6-2, 2-2)

Szentes, városi uszoda, 100 néző. Vezette: Vojvoda, Mucskai.