Vízilabda: két negyed után hengerelt a Szeged + FOTÓK

2013. február 6., szerda

Gólzáporos első félidőt követően a harmadik negyedben nagyváradi ellenfelét lenullázva sima, kilencgólos diadalt aratott az A-Híd Szeged a Bajnokok Ligájában szerda este Hódmezővásárhelyen.

Igazából a hazai csapatnak bírt nagyobb téttel a találkozó, hiszen a kötelező győzelmeket is be kell gyűjteni, s a csoportelsőségért zajló versenyfutásba azok is beszámítanak. A vendég nagyváradiaknak ez volt az utolsó mérkőzésük a D jelű ötösben, s mivel a Spandautól aligha várható el, hogy akár csak pontot is szerezzen a Partizan Beograd ellen, s aligha fogja megszorongatni Berlinben Molnár Tamásékat, ugyanakkor a partiumi alakulat sem tud már előrébb lépni, azaz biztos továbbjutó, így

Tóth László

, korábbi 287-szeres magyar válogatott vízilabdázó, jelenlegi nagyváradi edző úgy küldhette csapatát a vízbe, hogy annak nem volt veszíteni valója. Az első felvonásban a bátor játék be is jött a vendégeknek, akik

Somogyi Balázs

vezető gólja után kétszer is fordítani is tudtak egy rövid időre, ám a gólzáporos első játékrészt mégis a hazaiak nyerték (5-4). A folytatásban is sok volt a hiba a védekezésekben, bár a javulás már egyértelmű volt, s javult a kapusteljesítmény is

Szivós Márton

, illetve korábban

Joseph Kayes

pedig elkezdtek "bemelegíteni" egy-egy találattal. Ám a kiegyenlített játékrész és első félidő végén az eredményjelző továbbra is csak szűk hazai vezetést mutatott... Aztán fordulás után jött a fordulat! Összeállt a szegedi védekezés, keményebbé és ellenállhatatlanabbá, mint a rideg acél, s ez elől is lendületet adott a lassan fáradó vendégekkel szemben. Szivós ugyan érthetetlenül - jelzése szerint nem hallotta a sípszót - elpazarolt egy büntetőt, de csapata remek védekezése után

Baksa László

hajszálpontos passza nyomán kihagyhatatlan ziccerrel javított, s új-zélandi kollégája sem akart lemaradni kettejük versenyében. A negyedet 5-0-ra nyerte a Szeged, s ha az első félidő után bárkiben kétség lett volna a végkimenetelt illetően, az a játékrész végére biztosan elillant (12-6). A zárófelvonás szinte örömjátékot hozott, Baksa is egyre mutatta már be a bravúrokat, Szivós meglőtte negyedig találatát, Kayes csillagos ötöst érdemlő teljesítménnyel, öt góllal zárt,

Vincze Balázs

alakulata pedig magabiztos 17-8-s győzelmet aratott. Sok idő azonban nincs ünnepelni, szombaton már újszegedi rangadóra készülhet a pólósnép, hiszen jön a Debrecen!

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája D csoport 9. forduló:

A-Híd Szeged VE - CSM DiGi Oradea 17-8 (5-4, 2-2, 5-0, 5-2)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 600 néző. Vezette: Homolka (német), Süngü (török).

Baksa - SOMOGYI 2, Török 1, Kunac 1, MOLNÁR T. 1, SZIVÓS 4, Kiss Cs. 1.

KAYES 5, Juhász 1, Decker, Hegedüs, Younger 1, Molnár D. (kapus).

Vincze Balázs.

Nagyvárad:

Gogola - CHIOVEANU 2, Ghiban 1, Matei 1, Diaconu, Kádár, Szabó B.

Busila 1, A. CRETU 2, Sanuila, Popoviciu 1, Dunca, D. Cretu (kapus).

Tóth László.

Emberelőny:

8/4, ill. 6/3.

Ötméteres:

2/1, ill. 1/1.

Török (27'), ill. Kádár (26' - cserével végleg). Vincze Balázs:

"Nehéz meccsre számítottam, mindamellett, hogy tudtam a két csapat között nincs akkora különbség, mint amekkora kijött. A két negyednyi szenvedés után összeállt a védekezésünk a harmadik játékrésztől s ez lendületet adott elől is, s a helyzeteinket remekül tudtuk is értékesíteni a második félidőben. Nagyon jó összjátékot mutatott a csapat."

Tóth László:

"A harmadik negyedben már nem tudtuk azt a sebességet tartani, amit az elején nyújtottunk, s amit a Szeged ránk kényszerített, és kijött a két csapat közötti különbség. Ettől függetlenül ezen a szinten nyolc gólt nem szabad kapni zsinórban, ez pszichésen is padlóra küldött minket."

VÉGE! 17-8 (5-4, 2-2, 5-0, 5-2) 32' Kiss Csaba keményen védekezik, de nem szerez labdát, aztán Matei szabaddobása, 16-8. Szivós lő, véd Gogola, Kayes ismétel! Csillagos ötös az 5-ösnek! 17-8! Baksa véd! Szivóst még kiszórják, Baksa ismét hárít! 31' Gyorsan eladjuk. Elvesztik a labdát a vendégek, Younger úszott meg, közelről belövi, 16-7. 30' Próbáljuk kinyomozni mi történt. Az biztos, hogy a románok jöhetnek, az ellenőr konzultált a labdabirtoklást illetően a sporikkal. Előnybe kerül a Nagyvárad, időkérés azonnal. Szabó centerez, Chioveanu húzza rá, de Baksa fogja! 29' Ghiban blokkol. Úszna vissza de hazai szabaddobás. Szivós, micsoda gól! 15-7! 28' Újabb kimaradó hazai akció. Aztán Baksa-bravúr! Popoviciut szórják ki, időt kér Vincze mester. 27' Kimarad a hazai akció. Román fór, Török kipontozódik. Fölé megy. 26' Kádár cserével végleg, Kayes azonnal belövi! 14-6! Akcióból Chioveanu farag. 14-7. 25' Ráúszás... Török Béci Darnyi Tamás nyomdokvízén! YYounger centerbe, Kayes félcsavarral Gogola szeme közé! 13-6! Játszik a Szeged! Kádár suhint mellé. III. negyed: 12-6 (5-4, 2-2, 5-0) 24' Elképesztően gördülékeny, olajozott gépezetként működik a szegedi védelem. A támadás most annyira nem. Baksa véd még egyet. 23' Baksa Laci hatalmasat véd! Duncát szórják ki, időt is kér Vincze Balázs. Török Béci durrant végül, amikor már jön vissza a kiállított! 12-6! 22' Újabb kontra a Nagyvárad ellen. Gogola odaér egy nagy lövésre a túlsó kapufához. 21' Szivós ellen kontra, majd időt kér a korábban 287-szeres magyar válogatott Tóth László. Fórban az ellenfél, de Török labdát szerez. Szivós elképesztő, szépségdíjas gólt lő! 11-6! 20' Juhász lőhet büntetőt, be is varrja! 10-6! Szivós szerez labdát, jó a védekezésünk, nagyon jól összeállt az első negyed után. 19' Ellövik, miénk, Szivós fenn egyedül, Gogola tehetetlen, Marci elhúz mellette és közelről az üres kapuba vágja! 9-6! Hatalmas román kapufa, majd megszerezzük. 18' Tördeljük az ellenfél játékát, lemegy a támadóidejük. Kunac bejátszása után Kayes harcol ki büntetőt. Szivós... nem dobja rá? A fülére mutogat, de jöhetnek a nagyváradiak. 17' Matei elhozza Juhásszal szemben. Labdaszerzés. Adrian Cretut szórják ki, Kayes azonnal kihasználja! 8-6! Nagyszünet: 7-6 (5-4, 2-2) 16' Kiss Csaba védekezik jól, labdaszerzés! Aztán járatás után ő lő, mellé. 15' Török második hibája. Popoviciu értékesíti, háromból három a fór. 7-6. Szivós bejátszása nem elég Kayesnek, hárman gázolják le. 14' Szorít az idő, Szabó harmatgyenge csavarja. Molnár Papesz úszik meg, de nem tud jól lőni, véd a kapus. Miss Csaba és Kunac egy löbbölt passzal halnak meg a szépségben... 13' Baksa véd most, hátha elkapja a fonalat. Kunac dől egy lövésbe, de hamar pattan le, fölé. 12' Decker ellen fújnak centerben, búcsúzóul még kap egy pofont. De jó a védekezés! Diaconu is odacsap Szivósnak, majd Decker lő fölé. 11' Szivós lő, ezt már nem lehet hárítani! 7-5. Chioveanu csinál magának helyet centerben, kontra. Deckert tarkón csapják ököllel, dühből lő, véd a kapus, korner. 10' Kádár lövése, a kapufa tövére pattan, Baksa csap le rá. Aztán Somogyi messziről, véd Gogola. 9' Az ellenfél hozza el a labdát. Andrei Cretu messziről gyengéden megereszt egy löketet a hosszú sarokra, Baksa ellenkező irányba mozdul... Nem az ő meccse eddig. 5-5. Aztán A. Cretu megy ki, Kayes szabaddobása után Szivós passzát Somogyi a kapásszélről pattintja, felsőléc... de a kipattanó hozzá megy, azt már beveri! 6-5! I. negyed: 5-4 (5-4) 8' Busila adja Chioveanu húzza rá, de Baklsa véd. Nem hisszük el, víz alá viszi a labdát, ötös... Adrian Cretu becsapja Lacit a másik oldalra lő, 3-4. Juhász passza után Kunac lő át félmagasan! Mekkora gól 7 méterről?! 4-4! Adrian Cretu a rövider lő elhajolva, de belefújnak, Laci ezt sem tudta fogni, de szerencsénk van. Aztán Baksa labdájának szeme van, ami Kiss Csabát leli meg, ráúszik a kapusra és bedobja! 5-4! 7' Busila tanácstalan lóbái, aztán végül lő, megpattan a blokkon és Baksa kezei között megy be... 3-3. 6' Kontra, ismét jöhetnek a mieink. Molnár Tamás klasszisgólja centerből! 3-2 már ide! 5' Szivós pöcköl, kiüti Gogola. Saniulát szorítja az idő, mellé pattint. Deckert nyomorgatja Dunca, de aztán Kayes centerből nem kegyelmez! 2-2! 4' Dunca nem dinka, passzol centerbe behúzza Chioveanu, bár Baksa megfogta. Kiss Csaba áll ki aztán, megint román fór, és Ghiban értékesíti, 1-2. Fór itt is, Szabó Botond. Szivós lóbái. 3' Kiss Csaba könnyed lövése bekkből, kiüti a szlovák kapus. Aztán korner után Somogyi küzd vele a lasztiért, de a bírók ellene fújnak. Törököt kiszórják. 2' Rossz a bejátszás, Gogoláé a laszti. Aztán Baksa robban ki jó ütemben. 1' Ráúszás... Elhozza Béci a lasztit, aztán máris fór és Somogyi máris értékesíti! 1-0! Kontra, jöhet a Szeged! 17.55: Hangolnak a hazai ultrák, hangol a hangfal is Bonnie Tyler Herojával. Stílszerű, hiszen 13 szegedi hős száll nemsokára vízbe! Hamarosan kezdünk! 17.50: Kezdődnek a bemutatások, a nagyváradiaknál több egykori szegedi kötődésű pólós van, Andrei Busila, Kádár Kálmán illetve az edző Tóth László is. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodából, ahol negyedóra múlva kezdődik az idei férfi póló BL csoportkörének utolsó hazai meccse, ahol az A-Híd Szeged VE egysége a Nagyvárad csapatát fogadja. Beharangozónk itt olvasható!