Kosárlabda: óriási feltámadás után, drámai végjátékban maradt alul a Szedeák + FOTÓK

2013. február 23., szombat

Drámai küzdelemben maradt alul a végjátékban a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese a Körmend ellenében, miután a harmadik játékrészben ledolgozhatatlannak tűnő hátrányból jött vissza a mérkőzésbe.

Az U23-as csapat hosszabbításban elért győzelmét követően negyedórás csúszással kezdődő létfontosságú találkozón a Körmend kezdett jobban két kiváló légiósuk,

Matthew Shaw

Kyle Austin

vezérletével, ám a Tisza-parti alakulat kezdeti lányos zavarából feltámadva

Fekete Stefan

tripláival egyenlített, de végül mégis vendég előnnyel kezdődhetett a második játékrész (17-21).

Nebojsa Dukic

pontjaival és

Anthony Jones

játékával rövid időre aztán fordított a Szedeák, ám tiszavirágéltűnek bizonyult az előny, s bár Dukic a folytatásban is jól szerepelt, ez csak arra volt elég, hogy a maroknyi ultratáboruk által végig lelkesen biztatott vendégek ne tudjanak meglógni (39-44). Mindkét gárda egyre biztosabb kézzel vállalta be a triplákat, amelyek értékesítésében leginkább

Ferencz Csaba

Ruják András

vállaltak oroszlánrészt az ellenfélnél, s ez a többiek teljesítményével kiegészülve odavezetett, hogy a 27. percben már 18 ponttal ment a rivális (45-63). Úgy tűnt, nem csak hogy elúszik a győzelem, de méretes kabát is lehet a látogatók ajándéka... Ám ekkor váltani tudott

Bonifert Domonkos

együttese, eredményes védekezésével nem csak egyszerűen meglepve, hanem kimondottan zavarba hozva a szebb napokat is látott körmendi csapatot elkezdett felkapaszkodni, s a záró játékrész elejére átnyúlva 16-0-s sorozatot produkált, amivel visszatért a mérkőzésbe a Szedeák. A lelátó hatodik emberként segítette a csapatot, amely 61-63-ra kapaszkodott fel. Ekkor magához tért a pofonokból a vendég együttes, s ismét el tudott menni pár ponttal, ám a jól ülő hazai távoli dobások nem engedték sokáig előnyüknek örülni a vendégeket. De még így is, a 39. percben 9 pontos körmendi előnyt mutatott az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője (71-80). Bonifert Domonkos időkérése után azonban utolsó huszáros rohamait megindítva harcolt a Szedeák, s Jones kiválóvá érett játékának köszönhetően az utolsó perc büntetőpárbajába fulladva, szó szerint az utolsó másodpercig életben tartotta győzelmi reményeit. Meg kell jegyezzük, a kritikus pillanatokban több, legalábbis kétséges játékvezetői ítélet borzolta a szurkolók és a játékosok kedélyeit, s ezek az ítéletek akár sorsdöntőnek is tekinthetők - legékesebb példája ezeknek Jones triplakísérlete 84-87-nél, 6 másodperccel a vége előtt, amikor faultolták közben az amerikait, ám a bírók csak sima hibát ítéltek két dobással, véleményük szerint a légiós mozdulata nem hárompontosra irányult, hanem betörési kísérletre... Végül Jones újabb triplakísérlete az utolsó pillanatokban lecsorgott a gyűrűről, s a vendégek 87-85-ös győzelmet arattak, ám a mieinknek e vereség miatt aligha kell szégyenkezniük. A folytatásban viszont a PVSK ellen követező alkalommal mindenképp győzni kell.

Férfi kosárlabda NB I/A 21. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Lami-Véd Körmend 85-87 (17-21, 22-23, 18-19, 28-24)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ádám, Frányó, Szabó G.; ellenőr: Kiss.

Szedeák:

FEKETE 16/6, Gurley 7/3, JONES 28/9, DUKIC 17/9, Csorvási M. 5.

Tanács, Kiss Zs. 2, Vida 6, Csorvási L. 4.

Bonifert Domonkos.

Körmend:

RUJÁK 15/9, Fodor G. 4, FERENCZ 17/15, AUSTIN 21, SHAW 18/3.

Grebenár 6, Sonyák 3/3, Kutasi 3.

Hencsey Tamás.

Csorvási M. (39'), Fekete (40'), ill. Shaw (40'). Bonifert Domonkos:

"Voltak hibáink a találkozón, de nem csak mi hibáztunk..."

Hencsey Tamás:

"Az idény legjobb, legfegyelmezettebb játékával győztünk, boldog vagyok, hogy örömet szereztünk lelkes szurkolóinknak."

VÉGE! 85-87 (17-21, 22-23, 18-19, 28-24)40' Elúszni látszik a hajó. Jones büntetőzhet, rövid az első, jó a második, 77-82. Jones labdát szerez, ziccer benn és még egy dobás is jöhet! 79-82! Benn van! 80-82! 28,1 vissza, Feket azonnal faultol, ez a 4. neki. Ruják hatalmas füttykoncert közepette bedobja mindkettőt, 80-84, időkérés. JONES!!!! Hihetetlen triplát szór be! 83-84! Időkérés! 22,8 vissza! 21 vissza, Fekete kipontozódik, Ruják dobásai, 83-86. Nem jutunk tripláig,m fault, Jones dobhat. Egy benn, egy nem, és nincs meg a lepattanó! De fault, jön a séta. 84-86. Austin dobhat. Az első rossz! Másik benn, 84-87, aztán Jonest tripla közben faultolják, de csak kettőt dobhatunk a sporik szerint... Egy benn, második direkt rossz, de nincs meg a lecsorgó, 85-87, 5,1 vissza. Fault, Ferencz büntetői, egy rossz, másik is, kimegy és a mienk! 4,3 vissza! Jones triplája nem megy be! Micsoda harc, micsoda küzdelem volt! Szép volt, fiúk! 39' Jones triplája is lejön, de nincs ember a lepattanóra. Ferencz 5. triplája, 71-80, 1:43 van hátra. Időt kér Bonifert Domonkos. Jones triplája Fekete kiadott passza után, 74-80! Csorvási Milán kipontozódik. Shaw bedobja mindkettőt, Csorvási Levi válaszol, 76-82. 38' Ruják hármasa kimarad, a lepattanó ugyan Austiné, de sikerül zárni. Grebenár terül el, aztán feláll. Dukic kihagy egy triplát. Austiné is rossz. 37' Ruják labdája becsorog, 71-77. Dudu bejátszását elszedik. Támad a Körmend. Csorvási Milán 4. fault. 36' Dukic, a vajkezű! Micsoda hármast süllyeszt el a körmendi gyűrűben!? 71-73-ra jön fel a Szedeák, időt kér a Körmend. Ferencz gyalogol be, 71-75. Fekete repül, majd Csorvási Miláné a lepattanó, de elveszik tőle. 35' Fekete tempója szép ívben, aztán Austin ziccere, 65-73. Gurley a sarokból ereszti el a hármast! 68-73, aztán labdát szerez, de megállítják. 34' Grebenárt kiszorítjuk a pályáról. Jones ellen fújnak. Kutasi hármasa rövid, labdaszerzés, aztán szinte verekszik Fekete a labdáért a földön. Óriási, elkeseredett küzdelem! 33' Kissé lapos a Csorvási Levi triplája, ki is marad. Shaw szerez lepattanót, bedobja aztán, majd Csorvási Levi büntetőzhet, ugyanúgy elrontja mindkettőt, 63-71. 32' Tanácstalan a Körmend, Ferencz nem az, tripla, 61-66. Jones 63-66, majd Kutasi kettő plusz egye, 63-69. 31' A támadás végén eladott labda, majd jó védekezés és Jones! 59-63! És aztán Dukic, 61-63! Ki látott már ilyet! III. negyed: 57-63 (17-21, 22-23, 18-19)30' Megtáltosodik a Szedeák, ismét kibekkeljük, összezavarodnak a vendégek, támadóhiba, Kiss Zsolt büntetői is benn, 57-63! Mínusz 18-ról egy 12-0-s széria! És Fekete szerez még lepattanót, talpon a lelátó a dudaszó pillanatában, vastaps a küzdenitudásért! 29' Ismét jó védekezés, Jones indul, 53-63! Aztán Vidát leütik amikor indulunk, nem fújnak de Dudu visszaszerzi, Csorvási Levente pedig betalál! 55-63! 28' Dudu két büntetője, aztán jól védekezünk, majd a feltett labdát Dudu teszi vissza, 49-63! Aztán Kiss Zsolt paskol bele egy passzba, Vida indul, ziccer! 51-63! Feltámad a szurkolás! 27' Rossz ívű dobás nálunk, blokkolt zsák a Körmendnél, de faultot fújnak Dudu ellen... Nem jó dolog játékvezetőnek lenni, nem túl népszerűek most a sporttársak... Shaw egyik dobása bemegy, másik kiperdül. Ruják-tripla, meg a kés a szívünkben, ami forog... 45-63. 26' Időkérés ismét. Elhibázott szegedi akció, aztán egy vitatható ítélet után Shaw büntetőzhet, és persze bedobja, 45-59. 25' Újabb buta védekezési hiba, de Csorvási Milán szépen blokkolja Shaw-t aki lépést hibáz. Aztán Csorvási Milán, 45-57! Gurley eladja ziccerben. 24' Shaw büntetőzik, 41-54. Szegedi hiba elől, Triplát szór be Ruják megint, 41-57... Időt kér Bonifert mester. Dukic, 43-57! 23' Fekete szépségdíjas labdaszerzése és kettese! 41-49! Ruják a sarokból, 41-52. 22' Ferencz 3. trojkája csont nélkül megy be, 39-47. Jonesé a sarokból nem jó. Austin, 39-49, köztetíz. 21' Lepattanót szerez Fekete, aztán Dudut blokkolják szerintünk szabálytalanul. Támadófault a vendégeknél. Gurley elcsetlik-botlik a labdával... Közben off-topic villámhír: 8-cal vezet a Zágráb a Schaffhausen ellen a második félidő közepén. Már gratulálunk is a Pick Szeged továbbjutásához a BL-ben! Nagyszünet: 39-44 (17-21, 22-23)20' Ruják távolról, a sarokból. Gurley a palánk alatti tumultusban, 39-32. Fodor a dudaszó előtti pillanatban dupláz, 39-44. 19' Sonyák dobja be a kettest, 33-39. Fekete betörése, 35-39! Aztán egy labdaszerzést követően Fekete iramodik meg, nyomában Jones, de nem kell a segítség most, ott a ziccer, és ott a 37-39 és a vendég időkérés is. 18' Kutasi ront hármast. Ruják váltja. Szedeák akció, de elrontjuk. 17' Vida szépít 30-34-re jövünk vissza némi zavar után. Ferencz Csaba triplázik, 30-37. Dukic-tripla! 33-37! 16' Fodor kosara ismétlés után jó, 28-32. Austin lerohan, egy kézzel zsákol, 28-34. 15' Grebenár közelije nem hiányzott viszont, 28-30. Jones és Kutasi hármasa marad ki. 14' Vida egyenlít! 26-26! Shaw tempózik, 26-28. Labdát szerez Jones, 28-28, csüng egy kicsit még a gyűrűn a zsák után! Kellett! 13' Grebenár, már a vendégeknél az előny, 24-26. Grebenár újabb pontjai a gyűrűből szédülnek ki. 12' Jones két büntetője jó, 24-21! Kutasi triplával reagál a 7-0-s szegedi szériára, 24-24. 11' Dukic, egy negyed alvás után triplával köszön be, 20-21! Fekete és Dukic faultjai. Jó lepattanózás után Jones elől, nem is hibázza el, 22-21! Aztán labdaszerzés, és egy fault is. I. negyed: 17-21 (17-21)10' Labdavesztés, rohan a körmendi roham, leblokkoljuk! Hosszú támadás a Körmendnél. 9' Grebenár, kés a vajba, 14-19. Fekete újabb tripla! 17-19. Austin tarthatatlan, 17-21. 8' Fekete újból eredményes messziről, 14-14! Időt is kér izibe a Körmend. Lepattanót szereznek, Sonyák, 14-17 a tripla után. 7' Fekete, aztán labdaszerzés, Fekete ismét és Jones, sikerül kihagyni 2 az 1 ellen, de fault, Jones dobhat. Egy benn, 8-13! Tanács faultja után Austin egyet dob be. Fekete-tripla! 11-14! Mindjárt más! 6' Hangpárbajozik a két ultratábor. Csorvási Milán büntetőzhet, egy benn, 5-11. Austin is tarthatatlan, csak beszédül a labdája, 5-13. Ferencz eldobott labdája után szegedi kézen a laszti, időkérés, jön is Bonifert-féle fejmosás. 5' Shaw ismét bemutatót tart, 4-9. Dukic eldobja homályba. Austin emel, 4-11. 4' Fekete röviden tempózik, Shaw shaw-ja a palánk alatt, 4-7. 3' Shaw rövid. Austin kettő plusz egyezik, 4-5. 2' Shaw hibáz, leszedjük, Jones már a másik oldalon, 4-2! Hibák mindkét oldalon. 1' A Körmendé a labda, Ferencz hibáz triplát. Csorvási Milán a palánk alatt, 2-0! Austin egyenlít, tombolnak a körmendi ultrák szűk tucatnyian. 18.10: Kezdődik a bemutatás, miközben megduplázódott a nézőszám, sőt! Nagyjából 7-800-an lehetnek. 18.00: Bőszen pattogtat mindkét csapat, gyűlnek a drukkerek is. 17.50: A hosszabbítás miatt 15 perc csúszással kezdünk majd, 18.15-kor. 17.40: A mieink most futnak be a pályára, s kezdik meg a melegítést. A vendégeknél egyébként Omar Krayem sérülés, Farkas Attila betegség miatt biztosan nem játszik ma. Ettől függetlenül egyelőre lenn melegít a társakkal. 17.35: És akkor jöjjenek a nagyok! Mi már be is melegítettünk, e rögtönzött online-nal, most Tanácsékon a sor. 17.25: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Máris egy friss hír: a juniorok 12 másodperccel a vége előtt egyenlítettek 89-89-re a körmendiek ellen, így jelenleg a hosszabbítást izgulhatjuk! Máris egy Hájer-tripla válaszol egy vendég kosárra, 92-91, de jön a viszontválasz, 92-93. Hazai tripla ismét, 95-93! Két gyors duplával fordítanak a vendégek, 2 és fél perc vissza, 95-97. Hájer becsül meg egy lasztit, csaknem zsákol, 97-97! Körmendi tripla, majd hazai közeli, 99-100! Wirth fontos pontokat szór el. Kimarad egy vendég hármas. 48 mp! Wirth most jó, 101-100! 28,2 vissza, 101-102. Varga! 103-102, 13,5 vissza, időt kér a Körmend! Varga blokkja után marad a Körmendnél, lejár az idejük, eldobják, rossz! De nekünk jó, remek hangolással várhatjuk a felnőtt meccset! 103-102-re nyernek a fiatalok! Szép volt, fiúk! Beharangozónk itt olvasható!