Kézilabda: egy félidő parádé is elég volt a Picknek + FOTÓK, VIDEÓ

2013. február 16., szombat

Első félidőbeli remek védekezésével és Mikler Roland káprázatos bravúrjaival a végéig kitartó előnyt szerzett a Pick Szeged, s végül biztos győzelmet aratott a Dinamo Minszk ellen a BL szombati derbijén.

Az oly' nagyon várt sorsdöntő csata első tíz percében remek védekezésével és

Mikler Roland

elképesztő parádéjával nem hagyta sem szóhoz, sem gólhoz jutni a Dinamo Minszk együttesét a nyáron távozó

Skaliczki László

gárdája, amely maga sem termelte ez idő alatt a gólokat, de 3-0-s vezetése sokkal magabiztosabb játékot sugallt. A 20. percig a montenegrói

Sevaljevic

három találata jelentette a szalmaszálat amibe kapaszkodhattak a vendégek, miután a kétszeri időkérés sem hozott javulást. Miközben

Alen Blazeviccsel

tengelyében a szegedi védelem rendre megakasztotta a fehérorosz rohamok zömét - még kettős emberhátrányban is -, addig támadásban a szegedi átlövőkkel volt képtelen megbirkózni a szláv védőfal illetve

Bogdanov

kapus. A szünetre döbbenetes, 12-5-ös eredmény alakult ki (volt 11-3 is az állás), előre vetítve egy várható nagyon sima hazai győzelmet. Fordulás után változtatott csapat szerkezetén

Fero Sulc

átlövéseire továbbra sem volt ellenszer, ám a hajrá közeledtével egyre fogyott a távolság a két gárda között. 23-21-nél Skaliczki László kénytelen is volt időt kérni, s ez meg is tette hatását, így végül magabiztosabb, 26-21-es győzelmet aratott a Tisza-parti gárda, amely így nagy lépést tett a csoportból a 4. helyen való továbblépés felé. Ehhez persze az is kell, hogy az utolsó fordulóban a Zagráb legyőzze a Schaffhausent, vagy a mieinknek sikerüljön egy nagy bravúr Berlinben. Persze, miért ne sikerülhetne?... http://www.youtube.com/watch?v=mnO5lP0wgIE

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoport 9. forduló:

Pick Szeged - Dinamo Minszk 26-21 (12-5)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Poulsen, Mortensen (dánok)

Pick:

MIKLER - Vadkerti 2, Larholm 5, BLAZEVIC, Czina, Zubai 3, Lasica 1.

Tatai (kapus), ANCSIN 7, SULC 3, Pribanic 2, Buday 3, Kekezovity, Balogh.

Skaliczki László.

Minszk:

Bogdanov - Rutenko, Sztecjura 1, Nikolic 2, NYIKULENKOV 5, SEVALJEVIC 5, Brovka 2.

Daroscsuk 1, Seveljev, Atman, Cepulis 1, Osztrousko 4.

Szergej Bebesko.

4/4, ill. 2/1.

10 perc, ill. 8 perc. Skaliczki László:

"Az első félidőben felemésztette energiáinkat a védekezés, ugyanakkor az ellenfél kapusa is remekül védett. A második félidőben meggyűlt a bajunk a vendégek játékával, de a végén hozzá tudtuk tenni azt a pluszt, ami a győzelemhez kellett."

Szergej Bebesko:

"Gratulálok a Pick Szegednek a győzelemhez! A védekezésük meglepett minket az elején, nem erre készültünk, ezt ékjesen bizonyítja, hogy húsz perc alatt mindössze három gólt szereztünk. A második félidőben szerkezetet váltottunk, sikerült is két gólra felzárkóznunk. Sajnos, kisebb sérülések miatt néhány játékosomat pihentetnem kellett a Barcelona elleni nagyon fontos mérkőzésünkre."

60' Buday húz vissza egy labdát, 26-21! Pick Szeged! - éltetik kedvenceiket a drukkerek. Aztán megszólal a Szép volt, fiúk! is. És itt a vége! Megvan a győzelem! 59' Elveszik a labdát. Talpon tapsol a csarnok, énekel a lelátó! 58' Nyikulenkov fölé suhint, Lasica lerohan, 25-21! Megvan! Zubai labdát szerez, nem indít, nem is kell. 57' Sulc megleli! 24-21! Nem illenék innen már elbukni! 56' Most jó a védekezés! Csak egy gólt kéne találni... 55' Sulc lövése a felsőlécről és Mijatovic tarkójáról kifelé pattan. Harcoljatok! - zúgja a csarnok. 54' Osztrousko, már 23-21. Drámai végjáték következik. Skaliczki mester időt kér. Reméljük nem ez lesz az utolsó hazai BL-meccse a Pickkel... 53' Sevaljevic háromra hozza fel a Minszket, 23-20. Már nem a belvárosban sétálnak... 52' Ancsin karját támasztják meg, fölé lő, de nem fújnak. 51' Nyikulenkov ismét, 23-19. Remek védekezés, kell is, mert apránként zárkózik az ellen. 50' Blazevic védekezik remekül. Pribanic kevéssé, két perc. 49' Daroscsuk borítja fel Zubait, kiállítják, Buday hetest lő, 23-18! 48' Ancsin nagy gólja, tarthatatlan a fiatal átlövő, Nikolic válaszol hamar, 22-18. 47' Újabb hetes a Minszknek. Éledeznek a vendégek. Brovka belövi, 21-17. 46' Buday is betalál betörés után! 21-16. 45' Ancsin átlő mindenkit! 20-15! Nyikulenkov válaszol, 20-16. 44' Mikler hetest fog! Cepulis aztán gyors gólt lő, 19-15. 43' Daroscsuk faragja ötre a differenciát, és még kiállítás is. 42' Indítás jó védekezés után, Larholm fejezi be, 19-12! Hetes a Minszknél Sevaljevic táncoltatja Miklert, aztán csak belövi. 19-13, időt kér a Pick. 41' Zubai beállóban, mintaszerű Zubai-gól, azaz viszszintesen állva a levegőben, 18-11. Nyikulenkov talál be, 18-12. 40' Blazevic védekezik jól. Nikolic talál be aztán, 17-11. 39' Larhol hetese, Pejanovic nem védheti, Mijatovic jön a ketrec elé, a 3. kapus. 38' Daroscsuk farag, 16-10. 37' Nyikulenkov góljával eléri a tízet a Minszk. Larholm lövése védhetetlen! 16-9! 36' Ancsin legyintve ereszti el a lövést Pejanovic szeme közé, naná, hogy bemegy! 15-9. 35' Mikler terel kapufára egy újabb vendég lövést. 34' Mikler folytatja a parádét! Osztrousko a szélről, 14-8. 33' Osztrousko talál be, 14-7. Ancsin lóbái, aztán csattanó kapufa, a vasat sem irigyeljük... 32' Nyikulenkov lövése falon, fán megpattanva megy be. Ancsin ismét lesújt! 14-6! 31' És a Pick belekezd a második félidőbe! Ancsin karja lendül, Bogdanov vára nem állja a hajítógép löketét! 13-5, emberhátrányban. Nincs sok gól, annál inkább remek védekezés, és egy káprázatos formában védő Mikler Roland. A 12 lőtt gól nem sok, de az öt kapott... Hát, erősen csikorognak a fogaskerekek, amikor hasonlóan eredménytelen első félidőt produkáló csapat meccsét keressük emlékeinkben... SZÜNET!30' Másodpercekkel a vége előtt Vadkerti futja körbe a falat és lő gólt! 12-5! 29' Blazevicre két perc, alamizsna. Osztrousko szépen tör be, jól mozog, jól lő, és MIKLER!!! 28' Osztrousko lő nagy átlövésgólt, 11-5. Passzívak a vendégek, de most engedik. 27' Sztecjura emberhátrányból a jobb szélről szerzi meg a 4. vendég gólt. Lentmarad, ápolják. Időkérés. 26' Rutenko is kap két percet, ismét támad a Pick! Ünnepel a lelátó! Egyelőre nem élünk a fórral. 25' Mikler fog, mint a zöld festék, indul a roham, Larholm szélről, Bogdanov véd. Harc a Lasicával és a térdével, a kapus a torkát, arcát fogja, ápolni kell. Mikler nevét a drukkerek imáikba foglalják lassan, míg a fehérorosz kézilabdaiskolákban a képével fogják riogatni a palántákat... 24' Mikler óriásit véd ismét! Pribanic küzd elől nagyot, s harcol ki hetest. Larholm karja, mint Thor pörölye, a Mjölnir, sújt le, 11-3! 23' Pribanic remekül forog be, 10-3! Hihetetlenül eltüntetjük az ellenfelet a pályáról! Látta valaki a fehéroroszokat? Vagy még a belvárosban sétálnak? 22' Nem irigyeljük Bogdanovot a szegedi ultratábor előtt a kapuban. De a szegedi tüzérekkel szemben sem. Szkopinceven akad fenn Sulc, kettő perc. 21' Jó védekezés után Sulc lövi lábon Bogdanovot. Mikler nagy védése lábbal! 20' Támadnak a vendégek, meddő rohamok, időkérés ismét részükről. Ünnepel a hazai tábor, tombol az újszegedi aréna! 19' Sulc ismét! 8-3. Mikler hatalmasat véd ismét, bombaformában Roli, a roló! Pribanic, ha már beállt, be is lövi! 9-3, meg még két perces kiállítás is a vendégeknél. 18' Mikler véd! Aztán Körte javít, 7-2! Sevaljevic jó mozgással játssza tisztára magát középen, Mikler most nem védhet. A crnagorác mesterhármasával 7-3. 17' Kiegészül a Pick, Rutenko tör be, pörget, mellé tart, de Roli még visszaér és kitereli a biztonság kedvéért. Vadkerti szélről fölé ejt. 16' Ismét sikerül kibekkelni a fehérorosz rohamot. Egy emberként szurkol a csarnok! 15' Passzív oroszok, aztán belemenés. Kettős hátárnyban támad a Pick! Sulcnak nem jó a bejátszás, de eladják a vendégek. Elképesztő hangulat, olézik a közönség. 14' Passzív játék, miénk! Zubait támadásban állítják ki, füttykoncert. Vadkerti is kap két percet. Kettős emberhátrány. 13' Csiro ismét remekül védekezik. Miklerbe lövik a labdát. Zubai jól vna szerencsére, már a második góljára robban a csarnok, időt kér Bebesko mester 6-2-nél. 12' Sulc és Ancsinb nem érti meg egymást, de Lasica megmenti, aztán kapja Zubai középen a fellazult minszki védelemben, 5-2! 11' Sevaljevic lövi ki magasra ugorva a hosszú alsót jobbátlövőből. Labdavesztés-visszaszerzés után óriási Bogdanov-védés, marad a Picknél. 10' A montenegrói Sevaljevicé az első belorusz gól, 3-1. Ancsin válaszol rá! 4-1! 9' Labdát szereznek a fehéroroszok, de nem tudnak indulni, feláll a fal. 8' Blazevic sáncol egy nagyot. Mikler pedig véd. Brovka sárgája. 7' Lenn marad Zubai, a torkát fogva kapkod levegőért. Közben nem áll a játék, a fehéroroszoktól Sulc szerez labdát, be is viszi, 3-0, lehet ápolni. Szabi szerencsére jól van. 6' Hibáznak a vendégek támadásban, miénk a labda. Fanatikus buzdítás a lelátón, ahogyan ígérték. 5' Zubai tisztára játszva beállóban, Bogdanov lába között pattint, felsőlécre... 4' Mikler védése, máris eksztázisban Roli! Jól védekeznek a vendégek, de aztán mi is! 3' Sikerül kivédekezni a fehéroroszok rohamát. Ancsin remekül forog be középen, 2-0! 2' Hetest harcol ki a Pick, Larholm hajtja végre az ítéletet, robban a csarnok, 1-0! 1' A vendégek kezdenek, majd jól védekezik a Pick. 15.30: Még tartanak a BL-himnusz utolsó hangjai, de már rákezd a hazai tábor, elnyomva a szpíkert is. 15.25: Kőkemény hangerővel hangol a szegedi ultratábor. Kezdődnek a bemutatások, a fehéroroszokkal kezdünk, aztán jönnek a mieink. 15.20: A küzdőtér kiürült, a Pick-bika körbejár, de még nem hordta körbe a kék-fehér kockás Pick-zászlót, a szurkereket hangolja, miközben enyhén patetikus szólamok dübörögnek a hangfalakból. 15.15: Messze még a telt ház, de szurkolásból így sem lesz hiány, abban biztosak lehetünk! 15.00: Pályán mindkét csapat, megy a bemelegítés, szállingóznak a drukkerek is. 14.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Háromnegyed óra múlva kezdődik a sorsdöntő csata a Pick Szeged és a Dinamo Minszk együttese között.

"A dobok, a dudák és minden tenyér!"

Szabó Dezső, a Dél-alföldi Kézilabdabarátok Egyesületének elnöke a klub honlapján közölt levélben hívta fel a drukkereket a minden eddiginél nagyobb szurkolásra: "Szombaton jön egy olyan meccs, amelyről egy hete azt hittük, hogy tét nélküli lesz. De kaptunk a sorstól egy esélyt, mert jó szorosan fogta a kezünket. Így nekünk sincs más dolgunk, mint odaállni a csapat mellé, és megmutatni országnak-világnak, milyen is a szegedi csarnok rezgése, amelytől Európa sok csapata tart. Erre a 60 percre ez a hangulat kell újra, és akkor a mérkőzés végén együtt ünnepelhetünk a csapatunkkal együtt, hogy közel kerültünk a továbbjutáshoz. Nagyon kell Csapó 'Csapszi' Attila vezetésével a B közép teljes létszámban, de kell, hogy oldalról is legyen szurkolás. Szabó Sándor, B. Molnár Zoltán, és persze a dobok, dudák és minden tenyér!" Beharangozónk itt olvasható!