Jégkorong: átgázolt a Dunaújvároson a Volán, irány a bajnoki cím! + VIDEÓ, FOTÓK

2013. február 24., vasárnap

Igazolta a papírformát a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata a Dab.Docler ellen az OB II-es rájátszás első találkozóján, s kiütéses győzelmével megtette az első lépést a bajnoki cím felé. A neheze azonban még hátravan.

A korábbiakhoz hasonlóan népes szegedi szurkolóhad előtt kezdődött a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapatának létfontosságú rájátszásmeccse a dunaújvárosiak ellen. A hazaiak számáéra komoly volt a tét, hiszen ahhoz, hogy - a realitásokat is figyelembe véve - legyen esélyük az OB II-es bajnoki címre, két, rendes játékidőben elért győzelemre volt szüksége a csapatnak, azaz a Dunaújvárost hosszabbítást elkerülve kellett legyőzni - számításba véve, hogy egy hét múlva Debrecenben a rivális DHK-nak sem fog gondot okozni a Duna-mentiek legyűrése. A Volán három teljes sorával szemben a vendégek két sorral álltak fel, a számszerű erőviszonyok tehát a papírforma mellett is a Kalocsa-legénység mellett szóltak.

Aztán Rózsahegyi Ádám kiállítását követően rövidesen jött a hidegzuhany, amikor az emberfórt kihasználva, gyakorlatilag első támadásából megszerezte a vezetés a Dab.Docler Hruby Gellért révén (0-1). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, mivel Lippai Balázs korongját két és fél perccel később Ambrus András ragasztotta a jobb alsóba, majd a 7. perc elején egy a védőkön túlcsorgó pakkot Rózsahegyi vert be a balba (2-1). A vezetést megszerezve kétségbevonhatatlan fölénybe került a hazai csapat, alig telt el perc szegedi kapura lövés nélkül, a kapufa és Valentincik Áron, a vendégek kapusa vállvetve kényszerült hárítani a szegedi kísérleteket. A hosszú percekre harmadába szorított Dunaújváros csak pillanatokra tudta megtörni a nyomasztó Volán-fölényt, ami újabb góllá azonban már nem érett az első játékrészben. A második felvonás ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, csak idő kérdése volt, hogy mikor passzírozza be újabb találatát a haza gárda. Erre a 23. percben került sor, amikor Ambrus korcsolyázta körbe az ellenfél kapuját, majd visszaadott korongját Varga Dávid továbbította a kapuba (3-1). Alig csendesedett el a lelátó, már ismét örülhetett a kilátogató több mint ezer szurkoló: Wéhli Márk lövése talált utat megállíthatatlanul a dunaújvárosi kapuba (4-1). Úgy tűnt, a gólszüret lassan "mészárlásba" csap át: Maslac Michel passza után Bosnyák Márkó lövése csorgott át az egyébként hősiesen védő vendég kapuson, aki másodpercekkel később Maslac távoli löketénél is tehetetlennek bizonyult, miután a pakk a kapu előtt helyezkedő Bosnyákról a bal felső sarokba pattant (6-1). Balázs Csongor hazai hálóőr első komoly védését a 30. percben mutatta be, amikor Kis Attila vezethette rá egyedül a korongot. Rögtön ezután, a játék feléhez érveKalocsa László le is cserélte első számú kapusát a magabiztos előny tudatában, sKormos Tamásérkezett a ketrec elé. A 34. percben Bosnyák korongjával Varga csipkézte ki a bal felsőt (7-1), s bár a harmad végéig újabb találat már nem született, a hazaiak egyénieskedéseiknek köszönhetően gyakran ordító, ajtó-ablak helyzeteket hagytak ki, vagy éppen Valentincik védett nem egyszer óriási mázlival. http://www.youtube.com/watch?v=xw7VZi6wWF0 A harmadik húsz percben sem kellett sokáig várni az újabb szegedi gólra, Kovács Ádám találata után már nyolcadszor ugorhatott talpra a kedvenceit végig biztató publikum (8-1). Egy meg nem adott Volán-gól után gyorsan vigasztalódhattak a mieink, hiszen a buli elvégzését követően a Rózsahegyitől kapott pakkot Barcsik Gergely vágta a bal felsőbe könnyedén (9-1). Rövidesen Vargával és Ambrussal szemben került kiszolgáltatott helyzetbe a vendég portás, utóbbi szerezte végül a Volán 10. találatát (10-1). Még tartott a gól utáni kisebb csetepatét követő páros kiállítás - Krukk Balázs, illetve Bosnyák kaptak kényszerpihenőt - amikor Egyed Máté könnyedén emelt a dunaújvárosi kapuba 7 méterről (11-1). A vendégeknél hiába állt a védelem tengelyében a mérkőzést szinte végigjátszó, óriási rutinnal bíró, sokszoros válogatott Vargyas László, a dunaújvárosiak elkészültek erejükkel, a mérkőzés második felében teljesen szétestek, míg a Volán még ziccerek sorát puskázta el a közönség kiszolgálására törekvő, ám kétségkívül kissé önfejű játékával. Az ellenféltől egyedül Valentincik Áron teljesítményét lehet kiemelni, aki védett amit bírt, nem egyszer bravúrral, a különbség sokkal-sokkal nagyobb is lehetett volna. Mindez szerencsére a győzelmet nem veszélyeztette, s akárcsak december 2-án a találkozó ismét kiütéses "köztetízzel" végződött, ám ezúttal "csak" 11-1-es szegedi sikerrel. Diadalával az első, könnyebbik lépést megtette a Tisza Volán az OB II-es bajnoki cím felé a rájátszásban, azonban a java még hátra van a küzdelemnek. Mivel feltételezhető, hogy a Debrecen is könnyedén húzza be a kötelező három pontot a Dunaújváros ellen március 10-én, így a titulus elhódítójáról a március 10-én a cívis városban rendezendő Debrecen - Szeged rangadó hivatott dönteni, ahol a mieinknek rendes játékidőben kell győzniük a végső diadalhoz.

Jégkorong OB II rájátszás:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Dab.Docler HK 11-1 (2-1 , 5-0, 4-0) Szeged, műjégpálya, 1200 néző. Vezette: Fazekas Gy., Fazekas T., Perduv. Tisza Volán: Balázs - Muzsik, MASLAC (2), Rózsahegyi 1 (1), Egyed 1, Barcsik 1 - Kormos (kapus), Máté, Lippai (1), VARGA D. 2, AMBRUS 2 (1), BOSNYÁK 2 (1) - Kovács Á. 1, Mohai, Fekecs (1), Wéhli 1, Fodor (2). Vezetőedző: Kalocsa László. Dunaújváros: Valentincik - Vargyas, Oros, Herke, Kis B., Kis A. - Kéri (kapus), Hruby 1, Krukk, Jelinek, Komáromi, Baki. Játékos-edző: Kis Attila. Gól: Hruby (01:10: 0-1 - emberelőnyből), Ambrus (Lippai, 03:47: 1-1), Rózsahegyi (06:01: 2-1), Varga D. (Ambrus, 22:57: 3-1), Wéhli (23:32: 4-1), Bosnyák (26:18: 5-1), Bosnyák(26:32: 6-1), Varga D. (Bosnyák, 33:56: 7-1), Kovács Á. (Fekecs, Fodor, 43:59: 8-1 - emberelőnyből), Barcsik (Rózsahegyi, 48:38: 9-1), Ambrus (51:12: 10-1), Egyed (Fodor, 52:38: 11-1). Kiállítás:14 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Muzsik), ill. 10 perc. Kalocsa László: "Az első harmad szörnyű volt, nagyon nehezen lendültünk játékba. A második harmadtól a gólok ugyan jöttek, de a játék képével abszolút nem voltam elégedett. Sajnos az ellenfél nem kényszerített minket túl nagy ellenállásra, így elkezdtünk önfejűsködni, ami a játék képére rá is nyomta bélyegét. Emiatt van bennem hiányérzet, de az eredménnyel elégedett vagyok. A nagyon neheze még hátravan, s az is biztos, hogy fejbennagyon össze kell rakni a csapatot, az előttünk álló két hétben, ha sikert akarunk elérni a végén."