Hozta a kötelező feladatot az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata hétfő este Salgótarjánban. Cserenkó Szabolcs együttese a kapuban újoncot is avatott.

szerint három meghatározó mezőnyjátékosára a hosszú salgótarjáni túrán sem számíthatott

nem tudtak a csapattal utazni, míg a csapat első számú kapusa,

Gombos Viktor

közelmúltbeli ujjsérülése miatt kényszerült kihagyni a találkozót. Ugyanakkor épp a kapuban avatott újoncot az egyetemista gárda, a kézilabdakapusként, illetve nagypályás hálóőrként futballozó, kecskeméti nevelésű

Gyenes Tamás

személyében, aki korábban a Vasas csapatában is védett már teremben. Jó előjel volt a vendégek részére az is, hogy a január elején a bajnoki küzdelmektől visszalépő Diósgyőr eddigi elmaradt meccseit a Magyar Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottsága az elmaradásban vétlen csapatok javára írta 3 ponttal és 3-0-s gólkülönbséggel, így az SZTE EHÖK SE is megkapta a krediteket. A találkozó elején villámrajtot vettek a szegediek, előbb

Ferenczi András

szögletét követően

Kalános János

vette be a hazai kaput, majd az új kapus is bemutatkozhatott, remek ütemű kimozdulása után indítását követően Ferenczi jegyezhetett újabb gólpasszt, miután

Berta Balázst

szolgálta ki (0-2). Előnyük tudatában továbbra is domináltak a vendégek, s ez a félidő derekán újabb gólban mutatkozott meg, ekkor

Huszár Lajos

Kozma Szilárd

összjátéka után

Hegedűs Zénó

bizonyult eredményesnek (0-3). A parádésan játszó vendégektől igazi labdazsonglőr megmozdulásokra is futotta, amit azonban a hazaiak nem vettek túl jó néven, s kemény belépőik révén hamar meglett az 5 személyi hibájuk. A 15. percben beesett a 6. is, így 10 métereshez jutott a vendég alakulat, Kalános biztos lábbal értékesítette a kisbüntetőt (0-4). Kevéssel a szünet előtt egy salgótarjáni támadás nyomán a szegedi kapu előtt kialakult kavarodást követően szabadrúgást ítéltek a játékvezetők, amit

Csatlós Csaba

, a hazaiak játékos-edzője váltott gólra, így 4-1-es EHÖK SE vezetéssel ért véget a félidő. Fordulás után Berta gyorsan újra négyre növelte a Cserenkó-csapat előnyét (1-5), majd kissé leült a meccs, bár a felek néha egy-egy kapufával igyekeztek ébresztőt fújni. A magabiztos előny tudatában Gyenest lecserélte az edző, helyette

Kulisits Imre

állt be az utolsó 10 percre, majd a hajrában a hazaiak is lehozták kapusukat, igaz, ők egy plusz mezőnyjátékossal 5 a 4 elleni játékra álltak át. Egyik ilyen támadásuk végén egy kipattanó labda

Heizer Bálint

elé került, aki az ismétléssel már nem is hibázott. Az utolsó percben végül Kalános mesterhármast elérve állította be a 6-2-es szegedi győzelmet jelentő végeredményt. Az SZTE EHÖK SE ezzel felzárkózott a visszalépett, de a tabellán továbbra is jegyzett Diósgyőrre, amelytől egy ponttal van elmaradva. Amennyiben a jövő hétfőn este 18.30-kor az Újpest FC ellen játszandó mérkőzésen sikerül folytatniuk az immár három győzelem óta tartó jó sorozatot, előrébb léphetnek a tabella 8. pozíciójába a Tisza-partiak.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 20. forduló:

Salgótarjáni VSE - SZTE EHÖK SE 2-6 (1-4)

Salgótarján, városi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Kovács, Horváth, Molnár.

Salgótarján:

Nagy G. - Csatlós, Fehérvári, Molnár, Pingiczer.

Váradi, Gazsi, Heizer, Balázs, Oláh, Nagy J. (kapus).

Játékos-edző:

Csatlós Csaba.

SZTE EHÖK SE:

Gyenes - Várnagy, Kalános, Berta, Ferenczi.

Huszár, Kozma, Hegedűs, Bacher, Vékes, Szokolai, Kulisits (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Csatlós (20'), Heizer (37') ill. Kalános (5', 15' - tízméteresből, 40'), Berta (6', 22') Hegedűs (10').

Csatlós (21'), Pingiczer (15'), ill. Huszár (20'). Cserenkó Szabolcs:

"Hosszú volt az utunk, ezért külön jó, hogy a bemelegítés jól sikerült. Pörgősen, jó szellemben játszott a csapatom. A félidei vezetésünk megérdemelt volt. A második félidőben már nem úgy ment a góltermelés, mivel feljött ránk az ellenfél és ezért a mezőnyben folyt a játék. A végén próbálták az 5-4 elleni játékot, amiből kaptunk is egy gólt, szerencsére tudtunk rá válaszolni. A második félidő alapján azt mondhatnám, hogy kiegyenlített volt a játék, de a győzelmünk egy percig sem volt veszélyben. Elégedett vagyok Gyenes Tamás teljesítményével, remekül játszott az első meccsén. Nem csak vele, az egész csapat teljesítményével elégedett vagyok."