Futsal: volt egyszer egy UTC - Berettyó 8-4...

2013. február 3., vasárnap

Nagyjából másfél évvel ezelőtt történelmi győzelmet aratott az UTC futsalcsapata a Berettyóújfalu ellen a két együttes első tétmeccsén. Azóta a bihariak kétszer visszavágtak, ám hétfő este az újszegediek megismételhetik a bravúrt.

A 4. percben

Tombácz Róbert kapusgóljával

már 2-0, a félidőben 3-1, a 25. percben 5-1, a 35. percben 5-4, a 40. minutában pedig 8-4 állt az újszegedi sportcsarnok sok szegedi szenzációt megélt eredményjelzőjén 2011. szeptember 19-én este fél kilenc körül, amikor

Kovács Gábor

játékvezető lefújta az újonc UTC és a kétszeres bajnok, kétszeres magyarkupa- és egyszeres Szuperkupa-győztes MVFC Berettyóújfalu

első hivatalos élvonalbeli találkozóját

. Igazi történelmi tett volt, elképesztő diadal, amelyre talán a legvérmesebb szegedi futsalbarátok sem számítottak, ahogyan a hazai sportélet szereplői, s minden bizonnyal a vendégek sem. Azóta sok víz lefolyt Tiszán és a Berettyón is. A

Turzó József

irányította Mezei megvált légiósaitól, színmagyarrá lett a csapat, de tehetségekből és rutinos válogatottakból így sincs hiány a gárdában. Az UTC-vel azóta két berettyóújfalui meccset vívtak, s mindkétszer nyerte, előbb az elmúlt szezon tavaszi csatáját nagyon simán - az újszegedi alakulat történetének egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el

11-1 arányban

-, majd az idei bajnokság őszi meccsét már korántsem olyan könnyedén,

fordulatos meccsen 3-2-re

. Időközben a Berettyó tavaly

kupát is nyert

, ősszel pedig végrehajtotta azt a bravúrt, amire nem nagyon láthattunk példát az elmúlt 1-2 évben: idegenben verték a győri Rába ETO csapatát 4-0-s félidő után 4-3-ra. No, persze kellemetlen eredményekből nekik is kijutott, elég csak az 1. fordulóbeli veszprémi kínos 1-1-es döntetlenre, a Gödöllő-Vasastól oda-vissza elszenvedett 3-2-es vereségekre gondolnunk, s kétségtelen, hogy a győriek visszavágása is elég simának tűnik (1-4). A kupában a Berettyó ismét a négy között leledzik, miután idegenben 8-0-s csapást mértek a Fradira, akik aztán már nem is vállalták a visszavágót. Az UTC ezzel szemben szárnyalt ősszel, 11 fordulón át sokáig az egyedüli veretlen csapatként a hazai élvonalban, egy időben a tabellát is vezetve. Először a Haladástól elszenvedett hazai vereség (3-4), majd az Aramisszal és a Cső-Montage-zsal szembeni pontvesztések (oda-vissza 3-3 a budaörsiekkel, januárban itthon az üllőiekkel), majd a debreceni meglepő fiaskó (3-6), s a Győrtől itthon elszenvedett 3-0-s vereség nyomán a gárda visszaesett, de még így is tartja a 3. helyet. Legutóbb Csömörön sikerült nyerni (5-4), s a kupában is átverekedte magát a Brinszky-csapat az NB II Kelet listavezetőjén, a Rákosmenti FC-n (7-0, 2-6), s idén is ott van a legjobb négy között. Az UTC erősödött, egységesebb lett a másfél évvel ezelőtti meccs óta, alaposan letette tavaly a névjegyét az NB I-ben, olyan csapattá nőve ki magát, amellyel a bajnoki dobogóért és a kupáért vívott csatákban komolyan számolni kell. S hogy ezek után mire számíthatunk hétfő este? Rangadóra, Hölgyeim és Uraim! Az UTC Futsal Team - MVFC Berettyóújfalu NB I-es bajnoki rangadót hétfő este 19 órától rendezik az újszegedi sportcsarnokban, a belépőjegy ára az uraknak 600 forint, a hölgyeknek és a diákoknak a megszokott módon díjmentes!

Aki pedig nem tudna a helyszínen szurkolni kedvenceinek, az megteheti a monitor előtt, hiszen a SZEGEDma.hu online közvetítéseinek sorából ez a derbi sem maradhat ki!