Vízilabda: papírforma szegedi győzelem a Fradi ellen + FOTÓK

2013. január 16., szerda

A papírformának megfelelően sima győzelmet aratott szombat óta harmadik bajnoki találkozóján az A-Híd Szeged VE szerda este az újszegedi sportuszodában. Ezúttal a Fradi volt az áldozat.

A várakozásoknak megfelelően

Vincze Balázs

együttese saját játékát játszva folyamatosan elhúzott ellenfelétől, a Fradi a korábbi nagy vereségekkel ellentétben most már 4-0-ás szegedi vezetésnél betalált az egyébként remekül védő

Baksa László

kapujába, s meg is nyerte a második játékrészt, felkapaszkodva 5-3-ra. Fordulás után azonban nem volt kegyelem:

Szivós Márton

vezérletével beindult az úthenger, 10-3-ra húzott el a negyedik nyolcperc elejére a hazai csapat, a zöldsapkások már csak kozmetikázni tudtak az eredményen (11-5). Molnár Tamásék legközelebb három nap múlva, szombaton este 19 órától az OSC otthonában szállnak vízbe, megkezdve az alapszakasz második etapját.

Férfi vízilabda OB I 13. forduló:

A-Híd Szeged VE - FTC Waterpolo 11-5 (3-0, 2-3, 4-0, 2-2)

Újszegedi Sportuszoda, 250 néző. Vezette: Csanádi, Birri.

BAKSA - Kiss Cs., Younger, SZIVÓS 4, Kunac 1, MOLNÁR T. 2, Török 1.

Márkus, Decker 1, Varga P., Kayes 1, Vicze M., Somogyi 1, Molnár D. (kapus).

Vincze Balázs.

FTC:

Kósik - Sánta D., Kolozsi, Francsics, Pohl, Major 1, Ernyey 1.

Kárteszi, Vogel Simon, Illés 1, Dorogi, Szilágyi 1, Paján 1, Vogel (kapus).

Varga Zsolt.

Emberelőny:

9/3 ill. 7/2.

TEVA-Vasas - BVSC-Zugló 8-7 (2-2, 1-0, 3-2, 2-3) Debreceni VSE - EKF-EgerFood-Imola 13-6 (5-0, 2-0, 3-0, 3-6) OSC - Kaposvári VK 13-4 (3-1, 5-1, 2-0, 3-2) Szentesi VK - Groupama-Honvéd 6-9 (0-2, 1-2, 2-2, 3-3) Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - PVSK-Fűszért 19-7 (5-1, 6-1, 4-3, 4-2)