Labdarúgás: nyert a HFC a szarvasiak ellen

2013. január 26., szombat

Második felkészülési mérkőzését játszotta szombaton délelőtt a HFC csapata. A vásárhelyiek ezúttal a Békés megyei I. osztály őszi bajnokát, a Szarvasi FC-t fogadták műfüves pályájukon.

Vígh Sándor

kapussal nem számolhatott, viszont két új fiú is készülődött a piros-fekete mezesek között. A próbajátékon lévő húszéves labdarúgók közül

Göblyös János

(Fegyverneki KSE) támadó, míg

Hack Mihály

(Törökszentmiklósi FC) középpályás a második játékrészben kapott lehetőséget, további sorsukról a következő napokban születik döntés. Meddő vásárhelyi mezőnyfölénnyel telt el a találkozó első húsz perce, de a szarvasi kapura semmi veszélyt nem jelentettek a hazaiak. Az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott, de a rutinos

Klimaj Zoltán

lövése a jobb kapufáról a mezőnybe vágódott. Válaszként

Marton Bence

előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, de fölé lőtt. A félidő hajrájában ismét a vásárhelyi középpályás próbálkozott, de egy szabadrúgás variáció után leadott lövését

Petrovics

kapus nagy nehézségekkel védeni tudta. Szünet után

Nagy R.

próbálkozását hárította Máté kapus, válaszként

Juhász II.

egy 18 méteres szabadrúgást alig lőtt fölé. Egyre jobban fáradtak a vendégek, így szinte teljesen áttevődött a játék a szarvasi térfélre. Húsz perccel a vége előtt

Hanyecz Henrik

remekül ment el a bal oldalon, beadását a próbajátékos, Göblyös azonban óriási helyzetben mellé pörgette. Tíz perc múlva azonban javított a fiatal támadó, aki elhúzott a jobb oldalon, begurítását

Szabó Márk

lőtte a kapuba, 1-0. A mérkőzés utolsó eseménye a szarvasi támadó, Klimaj Zoltán nevéhez fűződött, akinek lövését a vásárhelyiek 17 éves kapusa,

Máté Dániel

bravúrral ütötte szögletre. Összességében a találkozón mindkét csapat sokat hibázott, de a felkészülés ezen időszakában a mérkőzés jól szolgálta a felek felkészülését. A HFC legközelebb január 30-án (szerdán) 18.00 órakor az Orosházi Rákóczi Vasas csapatát fogadja a vásárhelyi stadion műfüves pályáján.