Jégkorong: idegenben, büntetőkkel verte a Volán a Debrecent

2013. január 25., péntek

Pattanásig feszült hangulatú mérkőzésen, kétgólos hátrányból felállva, hosszabbítást követő büntetőpárbajban diadalmaskodott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC együttese Debrecenben, a jégkorong OB II alapszakaszának zárásán.

A jégkorong OB II utolsó alapszakaszmeccsén, a Debrecen - Szeged presztízscsatában a hazaiak úgy tűnt, semmit nem bíznak a véletlenre: a szokatlan időpontban, péntek este rendezett találkozón három teljes, orosz légiósokkal is megerősített, gyakorlatilag már a MOL Ligára készülő sorral álltak ki a 2 kapussal és 11 mezőnyjátékossal útra kelő szegediek ellen. Jóllehet a meccs az alapszakasz végső sorrendjének szempontjából már nem bírt jelentőséggel, ám a későbbieket tekintve presztízsértéke miatt mégis fontos találkozóról volt szó, hiszen a rájátszásbeli debreceni ütközet előtt egy idegenbeli szegedi győzelem kellő önbizalommal vértezhette volna fel

Kalocsa László

alakulatát. Ahogyan az várható volt a hajdúságiak teljes erővel nekiestek a Tisza-partiaknak, ám a harmad derekáig képtelenek voltak előnybe kerülni. Aztán

Jonkl László

- lesgyanús szituációból született - vezető találatára hamar, egy perc múlva rá is dupláztak a hazaiak mesterük,

György József

góljával (2-1) a játékrész derekán. A harmad további részében a szegedi egység előtt is adódtak lehetőségek a nyomasztó hazai fölény ellenére, ám az eredmény nem változott. Érdekesség, hogy a játékrészben kiállítás sem történt. Nem úgy a folytatásban... A második harmad elején "elváltotta" magát a DHK, az emberelőnyt

Egyed Máté Muzsik Norbert

passzából hamar ki is használta (2-1). Ám egyenlítés helyett hamar jött a hazaiak újabb gólja, ezúttal

Mocsári Attila

fejezte be az akciót, ugyancsak egy emberelőnyt,

Ambrus András

kiállítását értékesítve (3-1). Hat perccel később aztán az említett Ambrus szerzett korongot, s magabiztosan használta ki a ziccert (3-2). Az esetet követően

Hegedűs Dávid Koppány

, a hazaiak játékosa végleges kiállítást kapott fegyelmi büntetéssel a gól előtti, sérülést okozó megmozdulásáért. Rövidesen a Volán is egy rossz csere áldozata lett, miképp korábban a Debrecen, az emberelőnyt pedig

Mokrai Ádám

használta ki, kevéssel a játékrész vége előtt (4-2). Huszáros hajrát vett aztán az utolsó harmad elején a Volán! Az iszonyatos debreceni nyomás alatt kontrákra berendezkedve a rendkívül gyors

Bosnyák Márkó

kétszeri villanásával a 43. és a 47. percben -

Varga Dávid

asszisztálása mellett - sikerült bevenni

Duschek Dávid

kapuját, s egalizált a Tisza-parti alakulat (4-4). Az egyenlítés után kapust cseréltek a hazaiak, a hajrában

Fucskó Tamásnak

kellett állnia a ketrec elé. Az egyre feszültebbé vált találkozó parázs végjátékában

György István

gáncsolása után rövid időre került csak emberelőnybe a Volán, mert hamarosan Bosnyák, majd Varga Dávid is büntetést kapott - kissé talán jobban is "csúszott" a hazai pálya a kelleténél - ám ezt sem tudta kihasználni a hajdúsági gárda,

Balázs Csongor

elképesztő hatékonysággal védte a szegedi kaput. Az ötperces hosszabbítás ugyancsak nem vezetett eredményre, a kapusokon nem tudtak kifogni egyik oldal csatárai sem, a játékot pedig végül egy páros kiállítást követően 4 a 4 ellen fejezték be a felek. Jöhettek a büntetőlövések! Balázs Csongor, feltéve a koronát egész meccses teljesítményére, mindhárom debreceni büntetőt megfogta, a párbaj végén pedig Muzsik Norbert belőtte a győztes találatot s így a Tisza Volán örülhetett a drámai izgalmak közepette hősiesen kivívott diadalnak (4-5). Az alapszakasz végső sorrendjét ugyan nem befolyásolja, viszont e győzelem elsősorban lélektani siker a rájátszás előtt, amikor majd a Debrecen otthonában vár még egy menet a mieinkre, akik egy találkozót vívnak a szegedi műjégpályán a play-offban, a Dunaújváros ellen.

Jégkorong OB II 9. játéknap (pótlás):

Debreceni HK - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 4-5 (2-0, 2-2, 0-2, 0-1) szétlövéssel

Debrecen. Vezette: Marek, Sípos, Nyíri.

Debrecen:

Duschek - Molnár Zs., Nagy Z., GYÖRGY J. 1, György I. (1), Salánki (1) - Fucskó (kapus), Mokrai 1, Hegedűs (1), Barabás (1), Mocsári 1, Elekes-Darabont - Trutko, Csíki, KELEMEN (2), Kuriljuk (1), Jonkl 1 - Pál.

Játékos-edző:

György József.

BALÁZS - Máté, Lippai, Rózsahegyi, Egyed 1, Barcsik - MUZSIK 1 (1), Maslac, BOSNYÁK 2, Ambrus 1, Varga D. (1) - Wéhli.

Muzsik (4-5)

13 perc + 20 perc végleges fegyelmi büntetés (Hegedűs) + 10 perc fegyelmi büntetés (György I.), ill. 20 perc. Kalocsa László:

"Az egész bajnokságban a legjobb meccset játszottuk. Emberfeletti teljesítményt nyújtott minden, rendelkezésre álló játékosom. Mindössze tizenhárman, egyetlen ferencvárosi kölcsönjátékossal kellett megmérkőznünk egy olyan Debrecennel, ami ilyen erős kerettel még soha nem állt ki ellenünk. El kell ismerjem, a kapunkhoz szegezett minket a Debrecen, de még így is jobban játszottunk, megérdemeltük volna azt is, hogy a rendes játékidőben megnyerjük a mérkőzést. Minden játékosomra határtalanul büszke vagyok!"