Jégkorong: hirtelen halálban nyert a Volán + FOTÓK

2013. január 13., vasárnap

Rangadóhoz méltó hatalmas csatát vívott egymással az OB II elsőségéért versenyt futó Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC és a Debreceni HK jégkorongcsapat vasárnap este. Hosszabbításban végül a Volán diadalmaskodott.

Az OB II-es bajnoki cím szempontjából fontos rangadón - ahhoz illő módon fantasztikus hangulatot biztosító telt ház előtt - hamar előnybe került a házigazda Tisza Volán az örök rivális Debrecennel szemben, amikor a 2. percben

Varga Dávid

egy kapu előtti kavarodást követően kotorta a pakkot a hajdúságiak kapujába (1-0). Rögtön utána emberelőnybe is került a Szeged, ám ez idő alatt csak az FTC-től lejátszó

Pilcsik Tamás

lökete koppant a debreceni kapus,

Duschek Dávid

mamutján, majd miután kiegészültek a vendégek, Varga kiállításával a hazaiak kerültek létszámhátrányba. Ám mint már oly sok szegedi hokimeccsen láthattuk, ez nem akadályozta meg a mieinket a gólszerzésben:

Bosnyák Márkó

iramodott meg a bal oldalon egy szerzett koronggal, majd remekül tálalt be középre a kapu elé, s az érkező

Ambrus András

nem is hibázhatott a hosszú kapufánál (2-0). A folytatásban fokozta a nyomást az ellenfél kapuján

Kalocsa László

alakulata, azonban a szépen felépített támadások, vagy éppen gyors ellenakciók befejezésébe rendre hiba csúszott. A kimaradt helyzeteket követően aztán a harmad derekán egy kiállítást érő debreceni megmozdulást elengedtek a játékvezetők, s a megszerzett koronggal a rutinos

György József

tört a hazai kapura, egy csellel elküldte védőjét, s balról a hosszú felső sarokba bombázott (2-1). Ám nem örülhettek sokáig a vendégek a szépítésnek, mivel a 16. percben

Rózsahegyi Ádám

iramodott meg a pakkal a jobb oldalon, s úgy tűnt senki nem akarja útját állni a vendégek közül, így kapura is törhetett a védők között, s nem is hagyta ki a ziccert (3-1). A gólszerző sajnos nem sokkal később ütközött a vendég kapussal, minekutána kiállították, a hálóőrt pedig ápolni kellett. A hátralévő időben Duschek kapusnak, és hazai részről

Balázs Csongornak

is akadt még dolga, ám a játékrészben több gól már nem esett.

A második harmad György István korábbi kiállítása miatt szegedi emberelőnnyel indult, s Rózsahegyi gólhelyzetbe is került a kapu előtt ez idő alatt, ám nem sikerült növelni az előnyt. Ezt követően Balázsnak kellett nagyot védenie György József suhintása nyomán. Ettől eltekintve továbbra is a Volán dominált a találkozón, s Varga Dávid kiállítását követően Egyed Máté és Pilcsik rendezett kisebbfajta tűzijátékot a vendégek kapujánál. Egyed ezúttal Barcsik Gergellyel karöltve a harmad derekán is óriási helyzetet hagyott ki, amikor egy megszerzett korongot követően ketten álltak a kapussal szemben, ám utóbbi kihagyta a százas ziccert - tegyük hozzá, a passz sem volt az igazi... Pillanatokkal később ismét Egyed húzott rá takarásból egy pakkot a debreceni kapura, majd a kipattanó megszerzését követően az ugyancsak a Fraditól kapott Fekecs Norbert tüzelt, ám mindkétszer hárított a hálóőr. Egy percre rá ismét Fekecs volt a főszerepben, kapufája okán hördült fel a lelátó. Aztán a 33. percben Egyed centerben ismét nem tudott bekotorni egy betett korongot, ám a kipattanót a szintén zöld-fehér színekben is jégkorongozó Muzsik Norbert kapura tűzte, a pakk megpattant, s védhetetlenül csapódott a vendégek kapujába (4-1). Nem sokkal utána Egyed újabb lövése is gólt érdemelt volna, ám remekül hárított a debreceni portás. Azonban a Bosnyák buktatását követően emberhátrányba kerülő Debrecen másolta a szegedi módit: György István ziccerét még védte Balázs, ám az azt követő támadás végén a szegedi kapusról kipattanó pakkot Vincze Péter bevágta a kapuba közelről (4-2). Egy Pilcsik elleni szabálytalanságot követően pár másodpercre kettős emberelőnybe is került a Volán, ám csak Varga Dávid kimaradt egyéni akcióját jegyezhettük fel ez idő alatt. Hegedüs Dávid kiállításával ismét pár másodpercig kettős fórban volt a Szeged, Pilcsik és Fekecs ostrom alá is vették a DHK kapuját a harmad utolsó pillanataiban, ám az eredmény már nem változott. Az utolsó felvonás Nagy Zoltán és Lippai büntetésével indult, majd Fekecs lövését hárította a remekül ismét Duschek. A 44. percben aztán eldőlhetett volna a meccs, amikor Bosnyák remek passzát Ambrus továbbította a hálóba, ám a játékvezetők már előzőleg belefújtak az akcióba, így nem adták meg a gólt. Pillanatokkal később az egyik vonalbíró bokasérülését kellett ápolni, de szerencsére a sporttárs hamar visszatérhetett a jégre. A játék ezután Bosnyák ziccerével folytatódott, közelről emelt korongját bravúrral hárította a hajdúsági hálóőr, majd Rózsahegyi vezethette rá a korongot Duschekre röviddel ezután, ám ekkor is biztosan védett a portás. Aztán egy nagyon szép Molnár Zsolt, Nagy Zoltán, György István összjátékot követően az utóbbi vágta be a pakkot kíméletlenül Balázs kapujának hosszú alsó sarkába egy kimaradt szegedi helyzet után (4-3). Fel is szívták ezzel magukat a hajdúságiak, hamarosan Jonkl László kapuba tartó korongját lepkézte Balázs jó reflexszel. Ám a harmad derekán már ismét beszorította ellenfelét kapujához a Tisza-parti alakulat, Maslac Michel távoli lövése azonban Duschek mamutjában akadt el a támadás végén. Varga Dávid kiállítása után emberelőnyben támadhatott a Debrecen, s időt is kértek a vendégek, ám egyenlíteni ekkor sem tudtak. A folytatásban ismét a fantasztikus közönsége által is tüzelt Volán játszott fölényben, s kevésen múlott, hogy Pilcsik passzát a kapu előtt centerben érkező Rózsahegyi nem tudta bekotorni. Pilcsiket aztán ismét kiszórták, így ismét esélyt kapott az egalizálásra a Debrecen, amellyel Barabás Sándor révén élni is tudott a vendég csapat (4-4). Az utolsó két percre fanatikus buzdításba kezdett a hazai szurkolóhad, szakadatlan zúgott a "Hajrá, Szeged!", s a vendégekre is hatalmas nyomást helyezett a Volán, ám a rendes játékidő alatt már nem sikerült kierőszakolni a győzelmet. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben a debreceniek ellen a szegedieknek nem szokott babér teremni. Ám ezúttal megtört a jég! Mindössze 36 másodpercet telt el a hirtelen halálból, amikor Fekecs kapu elé küldött pakkját Pilcsik bekotorta Duschek hálójába, ezzel kivívva az 5-4-es szegedi győzelmet! Az utóbbi években rég nem látott tömeg hosszú percekig éltette hőseit, akik megérdemelten vágtak most vissza az oly sok keserű vereségért a cívis városbelieknek. Ugyanakkor ez a hosszabbításos diadal azt is jelenti, hogy mivel a Szeged 2, a Debrecen pedig 1 pontot kap, Ambrusék már biztosan nem tudják beérni az alapszakaszban a hajdúsági riválist. Ám ettől függetlenül a még hátralévő, január 25-én, pénteken sorra kerülő debreceni találkozónak van tétje, hiszen a röpke rájátszásban korántsem mindegy hány ponttal bír a csapat. Az azonban bizonyos, hogy a kiírás szerint a tabellán előrébb álló egység játszhat otthon az egykörös ráadásban, így a Tisza Volán egy mérkőzést még játszik itthon a Dunaújvárossal, majd várhatóan csak Debrecenben dől el az OB II-es bajnoki cím sorsa.

Jégkorong OB II 12. játéknap:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Debreceni HK 5-4 (3-1, 1-1, 0-2, 1-0) hu. Szeged, műjégpálya, 1200 néző. Vezette: Fazekas Gy, Fazekas T., Popovic. Tisza Volán: BALÁZS - Máté, Lippai, Rózsahegyi 1, FEKECS (2), PILCSIK 1 (1) - Muzsik 1, Maslac, Varga D. 1, Ambrus 1, BOSNYÁK (2) - Hídvégi, Mohai, Egyed, Wéhli, Barcsik - Kovács Á. Vezetőedző: Kalocsa László. Debrecen: DUSCHEK - Molnár Zs. (1), Nagy Z. (1), GYÖRGY J. 1, GYÖRGY I. 1 (1), Barabás 1 - Hegedüs, Mokrai, Tanka, Kelemen, Jonkl (1) - Pozsár, Gaál, Vincze 1. Játékos-edző: György József. Gól: Varga D. (Bosnyák, 01:19: 1-0), Ambrus (Bosnyák, 04:07: 2-0 - emberhátrányból), György J. (12:24: 2-1), Rózsahegyi (Pilcsik, 15:07: 3-1), Muzsik (Fekecs, 32:53: 4-1), Vincze (Jonkl, 36:09: 4-2 - emberhátrányból), György I. (Molnár Zs., Nagy Z., 47:17: 4-3), Barabás (György I., 56:54: 4-4 - emberelőnyből), Pilcsik (Fekecs, 60:36: 5-4). Kiállítás: 16 perc, ill. 18 perc. Kalocsa László: "A rangadóhoz méltó volt a találkozó színvonala, ilyen sok nézőt talán még nem is láttunk a lelátón a műjégpályán, alighanem nézőcsúcsot döntöttünk. Óriási meccs volt, helyenként jól is játszottunk, bár jobb lett volna, ha a rendes játékidőben vívjuk ki a győzelmet, hiszen akkor az utolsó alapszakaszmeccsen a rájátszásbeli legkedvezőbb pozícióért küzdhetnénk. De így is nagyon-nagyon örülünk, hogy sikerült ismét megvernünk a Debrecent!"