Futsal: tovább tart a gyöngyösi átok az EHÖK SE-nek

Nem sikerült megtörnie a gyöngyösi átkot az SZTE EHÖK SE együttesének a futsal NB II Keleti csoportjában hétfő este.

és az eltiltott

Gombos Viktor

- hiányában, ám három új igazolásukat -

Hortobágyi Dominik, Huszár Lajos, Berta Balázs

- is bevetve vágtak a mérkőzésnek, s az egyik új szerzemény, Hortobágyi Dominik már a 2. percben két gólt szerzett. Igaz, bizonyosan nem ilyen bemutatkozásra számított a fiatal tehetség, hiszen előbb egy hazai szögletet követően az ő lábáról került saját kapujába a labda, azonban a középkezdés után pillanatokkal már "normális" gólt lőve egalizált, ráadásul

Várnagy Milán

révén a félidő derekán a vezetést is megszerezte az egyetemista gárda (1-2). Az első félidő hajrája azonban rémálomszerűre sikeredett: előbb

Marosi János

, majd gyors egymásutánban előbb

Forgács Dániel

, majd a strandlabdarúgó válogatott

Csoszánszki Dávid

vette be a vendégek kapuját az utolsó két és fél percben, 4-2-re fordítva meg az eredményt. S ha ez nem lenne elég, az SZTE EHÖK másik újoncát, Huszár Lajost egy nem szándékos könyöklés miatt - talán kissé túl szigorúan - azonnali piros lappal kiállította a játékvezető. Emberhátrányban kezdte tehát a második játékrészt

Cserenkó Szabolcs

együttese, s ezt kihasználva Csoszánszki 5-2-re, majd ugyanő

Nagy Krisztán

kapus sárga lapot érő szabálytalanságát követően hatméteres büntetőből klasszikus mesterhármast elérve 6-2 növelte a hazaiak előnyét. Elszállni látszott a meccs, ám mégsem omlott össze a Tisza-parti csapat, nem játszottak a szegediek alárendelt szerepet. Mindkét sor koncentráltan, összeszedetten játszott, a csereként beálló kapus

Kulisits Imre

egy alkalommal még tízméterest is védett, s azok is betaláltak akik ritkábban szoktak:

Bacher Dávid

góljára Marosi válaszolt, majd a szegedi fiatal duplázott, s

Vékes Martin

pedig két gólra zárkóztatta fel az övéit a hajrára (7-5). A végjátékban azonban Forgács bebiztosította a hazaiak diadalát, Várnagy gólja a 39. percben már csak kozmetikázta az eredményt, amely azonban így is derekas helytállásról tanúskodik a szegedi egység részéről (8-6). Az SZTE EHÖK SE így továbbra is a tabella 9. helyén áll, ám a Diósgyőr visszalépése miatt e pozíciójából szinte bizonyosan előrébb tud majd lépni a hátralévő találkozók során. A következő lépést hétfőn tehetik meg ezen az úton a várhatóan teljes kerettel kiálló egyetemisták, bár ehhez a Vasas-Kalafa együttese ellen kellene bravúrt bemutatniuk az algyői Fehér Ignác iskola tornacsarnokában 19.30-kor kezdődő találkozón.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 16. forduló:

Energia SC Gyöngyös - SZTE EHÖK SE 8-6 (4-2)

Gyöngyös, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Geleta, Kozma, Laczkó.

Gyöngyös:

Halasi - Csoszánszki, Tarnai, Marosi, Forgács.

Kabai, Kajos, Vass, Fótos, Kathi, Boros.

Berkes László.

SZTE EHÖK SE:

Nagy K. - Várnagy, Ferenczi, Hortobágyi, Bacher.

Kulisits (kapus), Huszár, Berta, Kozma, Szokolai, Vékes, Kiss B.

Cserenkó Szabolcs.

Hortobágyi (2' - öngól), Marosi (18', 35'), Forgács (18', 38'), Csoszánszki (19', 21', 25' - hatméteresből), ill. Hortobágyi (2'), Várnagy (12', 39'), Bacher (33', 36'), Vékes (37').

Kabai (5'), ill. Nagy K. (25'), Ferenczi (26').

Piros lap:

Huszár (19'). Cserenkó Szabolcs:

"Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, s különösen annak örülök, hogy az új igazolásaink jó szellemben szálltak a meccsbe. A nehéz pillanatokban, amikor elmenni látszott az ellenfél nem omlottunk össze, s mindkét sorunk remek teljesítményt nyújtva küzdött. Ilyen szellemben játszva ki lehet kapni két góllal egy ilyen jó képességű gyöngyösi csapat otthonában. Bízom benne, hogy ez a szellem megmarad, s a Vasas ellen meglepetést okozunk."