Labdarúgás: dorozsmai döntetlennel zárta az őszt a megye élvonala

2012. december 1., szombat

A labdarúgó megyei I. osztály szombatra halasztott 11. fordulóbeli mérkőzésén döntetlent játszott egymással, s egy-egy helyett előrébb lépett az őszi tabellán a Kiskundorozsma és az UTC.

Az élmezőnybe tartozó hazaiak és a tabella alsó részén tanyázó újszegediek mérkőzésén a papírformának megfelelően az NB II-es játékosokkal is megerősített dorozsmaiak játszottak végig mezőnyfölényben, az UTC a saját térfélre húzódott vissza, ahonnan azonnal agresszív visszatámadásokkal próbáltak gyors kontrákat vezetni a Kertész utcaiak. Bár a hazaiak domináltak, s egy kavarodás utáni helyzetüknél nagy bravúrral kellett védenie

Béry Istvánnak

, a vendégek hálóőrének, mégis a kontrázó UTC előtt adódtak komolyabb lehetőségek. Előbb

Tari Tamás

ugrott ki a félpályán, s mehetett kapura, a hosszúra tartó lövését

Trepák Attila

védte remekül, majd

Gajdacsi Mátyás

kiugrása volt veszélyes, ám a támadó centikkel a hosszú kapufa mellé célzott. Nem sokkal később

Gonda László

indíthatta Kovács Róbert, ám a kilépő vendég játékos lövésével szemben a hazai portás jól zárta a szöget. Az újszegediek akár a vezetést is megszerezhették volna az első félidőben: Trepák kezelt le egy labdát a tizenhatosán belül, ki akarta cselezni a rárontó Tarit, aki megszerezte a labdát, majd nagyot esett - a játékvezető sípja azonban néma maradt. Fordulás után a dorozsmaiak még agresszívebben próbálkoztak, s az 51. percben, kihasználva egy UTC-s figyelmetlenséget, vezetést szereztek, miután a vendég védelem nem lépett ki időben, s a labda körbe járatása után ziccerhelyzetből passzoltak Borbélynak, aki tolt egyet rajta, majd a tizenegyespont közeléből a hosszú sarokba tekert (1-0). Az UTC a gól után emberhátrányba is került, mivel nem sokkal később

Péczely Csabát

második sárgával kiállította a játékvezető. Ám nem törtek meg az újszegediek, jóllehet nagyobb helyzete már egyik csapatnak sem alakult ki. Éppen emiatt némiképp váratlanul, de kiegyenlített az UTC. A 82. percben Gonda tört előre a középpályán, majd 25-30 méterre a kaputól buktatták, a szabadrúgást a sértett tűzte kapura, s a sorfalon megpattanó labda a hálóba vágódott (1-1). A krónikához tartozik, hogy öt perccel a lefújás után

Kéri Tamás

is idő előtt mehetett zuhanyozni, miután kakaskodásért megkapta második sárga lapját. Az 1-1-es döntetlen azt jelenti, hogy mindkét egység előre lépett egy helyet a tabellán, ígí a Dorozsma a 4., az UTC a 12. helyről várja a tavaszi folytatást.

Labdarúgó megyei I. osztály 11. forduló (pótlás):

Kiskundorozsma - Ujszegedi TC 1-1 (0-0)

Szeged-Kiskundorozsma. Vezette: Kovács A. (Gera, Bán)

Kiskundorozsma:

Trepák - Takács, Kiss Cs., Németh, Csányi (Laczkó), Marjanucz, Kiss D. (Bress), Borbély, Vangel (Farkas), Kéri, Pócs.

Bóka Ferenc.

UTC:

Béry - Péczely, Deák, Joó, Szántó, Gajdacsi (Szűcs), Kovács, Tombácz, Dobi, Tari (Drágity).

Pálfy Zoltán.

Borbély (51'), ill. Gonda (82').

Kéri (85'), ill. Péczely (58'). Bóka Ferenc:

"Felejtsük el ezt a mérkőzést..."

Pálfy Zoltán:

"Köszönjük a dorozsmaiaknak, hogy belementek az időpont módosításába! A mai teljesítményünk és az összes bravúrpontunk dicséretes, azonban a nagyobb probléma az, hogy a közvetlen riválisoktól kikaptunk, s így nem a középmezőnyben, hanem a tabella alsó részén kényszerülünk telelni."

11.Bordány155191625-916
12.Mindszent154382733-615

11.Csongrád154383536-115
12.Mindszent154293254-2214