Kézilabda: parádéval búcsúzott a hazai közönségtől a Pick + FOTÓK

2012. december 13., csütörtök

A szerdai kupameccs után a csütörtök esti bajnoki találkozón is 23 góllal verte a Vác együttesét a Pick Szeged a 2012-es év utolsó hazai mérkőzésén.

Kissé kellemetlenül kezdődött a mérkőzés a Pick szempontjából, hiszen 3-0-ra elhúztak a szerdán 23 góllal vert vendégek, ám hamar összeköpte magát a hazai csapat, és egy 5-0-s sorozattal sikerült "kézbe venni" a mérkőzést. Innestől kezdve tetszés szerint érte el góljait a Pick, főleg a 25. születésnapját ünneplő Antonio Pribanic szórta meg az ellenfelet indításokból és beállóból. A szélső Nagy Norbertnek nem volt ilyen szerencséje, ő három ziccert is elhibázott az első félidőben. Azonban ez sem akadályozta meg a hazaiakat abban, hogy tíz gól előnnyel menjenek szünetre (18-8). Fordulás után frissített csapatán Skaliczki László, a kapuba is a fiatal Tóth Mihály állt be Tatai Péter helyett. A Pick folyamatosan növelte előnyét a második félidőben, s parádés, közönségszórakoztató játékkal magabiztos győzelmet aratott a végig küzdő Vác ellen. A 43-20-as győzelmet vastapssal jutalmazta a kilátogató szurkolótábor, melytől ezzel a diadallal köszönt el a 2012-es esztendőre a Pick Szeged gárdája. A Pick idei utolsó fellépésére szerdán, Pécsen kerül sor.

Férfi kézilabda NB I 15. forduló:

Pick Szeged – IPG Hungary-Váci KSE-Taxi 43-20 (18-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

Pick Szeged:

Tatai – Prodanovic 2, Ancsin 5, Larholm 3, PRIBANIC 6, Sulc 1, Vadkerti.

TÓTH M. (kapus), Blazevic 4, BALOGH 7, Nagy N. 3, Buday 2, KEKEZOVITY 8, Hegedűs 1.

Skaliczki László.

Vác:

Vitáris - Császár 3, Nikolicza 2, Korsós 1, Tyiskóv, Bajorhegyi 2, Gábori 4.

Nagy L. (kapus), Simányi 1, Pál 4, Kökény, Szikra, Szabó T. 2, Munkácsi 1.

Rosta István.

3/1, ill. 5/2.

4 perc, ill. 4 perc. Skaliczki László:

"Köszönjük a Vácnak, hogy belement a két egymás utáni napon történő lebonyolításába a két mérkőzésnek. Ilyen terhelésben nekünk nagyobb rutinunk van, de ettől függetlenül dicséret illeti a srácokat a mutatott játékért, és az ellenfelet is, mert abszolút nem passzívan állt a mérkőzéshez. A különbség ezzel együtt is reális."

60' Munkácsi festői hetese, 42-20. Ancsin bombája robban, 43-20! Itt a vége az idei utolsó hazai meccsnek! 59' Két perc vissza, de szakadatlan a vastaps. Ancsin lő ismét, 42-19! Simányi lövését védi Tóth, de már belefújnak. 58' Ancsin passza után Balogh! 41-19! Remek védekezés, indítás, de már feláll a fal. 57' Jó védekezés után nincs indítás, de gól sem hazai részről. 56' Elbohóckodják a támadást a vendégek, Kekezovityot lehet indítani, Marinko nem is hibázik, 40-19! 55' Pál lövését Tóth védi! Egy ejtés, Tóth visszanyúl, leszedi! Buday ismét gólt lő! 39-19, köztehúsz. 54' Blazevic ront, Simányi szépen húz vissza a rövid felsőbe, 37-19. Balogh megint, 38-19, tartjuk a duplát. 53' Balogh válaszol, 37-18! Jó a blokk a váci lövésnél. 52' Szabó beállóból ejt, 36-18. 51' Blazevic ismét, 35-17! Hegedűs is betalál indításból, 36-17! 50' A meccs 50. gólját Kekezovity indításból lövi, Tóth védése után, 34-16! Bajorhegyié az 51., 34-17! 49' Szabó Tibor gyönyörű ejtése után 32-16, plusz Balogh kettő perce. Balzevic 3. gólja a válasz emberhátrányból, 33-16! 48' Gábori hetesét Tóth fogja! Balogh lövése ismét benn! 31-15! Tóth újabb bravúrja, Marinko újabb indulása, 32-15! 47' Balogh gyönyörű átlövése, 30-15. 46' Pál most a húzóember a vendégeknél, 29-14. Gábori indul, 29-15. 45' Balogh Zsolt nagy gólja, Tóth hasonló védése, aztán Pál talál be, majd Blazevic lő át, kapussal együtt benn a bomba, 29-13! 44' Hibák hibák hátán, csökken a színvonal. Tóth véd. 43' Pál farag a hátrányon, 27-12, aztán Balogh lövését lábbal védi Vitáris. Újabb bravúrok tőle. 42' Szikra a szélről, Tóth véd hatalmasat. Hegedűs hetest harcol ki, Korsós pihen két percet, Buday lövi, Vitárisba... Nagy a kipattanón, ez már benn van! 27-11! 41' Újabb remek védekezés után Nagy indul, lazán teszi el Vitáris mellett, 26-11! Váci időkérés. Eladjákl. Hegedűs kihagyja a ziccert, vagy inkább Vitáris véd. Nagy nagy ziccere, ez is kimarad... 40' Jó védekezés után Kekezovity ismét a szélről, 25-11! 39' Gábori a szélről, 24-10. Kekezovity a nap legszebb góljával, 24-11! 38' Az ex-szegedi Bajorhegyi csípőből lő át, nagy gól, 23-10. Balogh hetesét védi a visszatért Vitáris. 37' Buday remek passza, Kekezovity a bal szélről, kapufa! 36' Váci időkérés mínusz 13-nál. Nikolicza eladja, Buday indul, 23-9! 35' Ront a Vác elől, Marinkót nem sikerül indítani. Aztán Tóth véd, most megy az indítás, Kekezovity belövi, 22-9! 34' Császár lövését lábbal védi Tóth. Blazevicet nem egyszerű sáncolni, ám most sikerült. 33' Nagy Norbi indul, most betalál! 21-9! 32' Hegedűs is benn, Buday lő át 20-9! 31' A Vác kezdi a második félidőt. Frissítés a hazaiaknál: Buday, Kekezovity, és a kapuban Tóth Mihály. Császár bal szélről, 18-9. Kekezovity avatja fel a frissen beállt Nagy Leventét, 19-9! SZÜNET!30' Nikolicza lövése védve, indít Tatai, Pribanic Nagynak tovább, ziccer, kapufa... Vadkerti két perce, Ancsin blokkja. 29' Nikoliczára nem figyel a védelem, elsül a keze, 17-8. Blazevic klasszis átlövése, 18-8! 28' Császár felpattanó lövését védi Tatai, Pál hetese jöhet mégis, pattint a váci, felsőléc! Baloghé a köztetíz! 17-7! 27' Pribanicot külön kell számolni már, a 6. gólja! 16-7! Váci hiba. Nagy Norbi indul, kihagyja... 26' Labdaszerzés, Nagy a szélről, Vitáris-bravúr. Gábori hetese, Tatai-bravúr! 25' Balogh nagy lövése, 14-7. Ancsin megnézi a kaput, szaggatja a hálót, 15-7. 24' Sáncol a fal, de marad a labda a Vácnál, kiment. Nagy Norbert is benn. 23' Kimarad a hazai attak. Passzívba hajló vendég támadás. 22' Császár hatalmasat lök Sulcon, de nem fújnak, Gábori indul, 13-7. Larholm sántikál le, "Csiro" Blazevic a pályán. 21' Hiba elől, jöhet a Vác. Bajorhegyi löketét sikerül sáncolni, de Tatusnak így is védenie kell. 20' Sulc a szélen, beveri! 13-6! Három gól emberelőnyben. 19' Passzívak a vendégek, Pribanic kevésbé, indul, 12-6! Labdaszerzés. 18' Sulc esik el lendületben, hat métert csúszik, Bajorhegyi megy kényszerpihenőre. Pribanic kihasználja, 11-6!. Blazevic a pályán. 17' Hetest harcolnal ki a vendégek, Gábori értékesíti, 10-6. 16' Pál, mint kés a vajba megy át a falon, 9-5. Larholm suhint, 10-5! 15' Hosszas váci attak, Ancsin sárgul. Rajko indul labdaszerzés után, 9-4! 14' Remek védekezés után Ancsin kapja üresben, Vitáris válla fölött, feje mellett, 8-4! VVendég időkérés. 13' Ancsin karja lendül, mint egy középkori hajítógépé, védhetetlen! 7-4! 12' Gyenge vendég lövés, aztán időt kér a Pick. Egyelőre nem rágjuk tövig a körmünket... 11' Vitáris indítását szedi le Vadkerti, aztán ejtene ziccerben, de azt meg Vitáris szedi le... 10' Belefújnak az indításba, jöhet a Vác. Nikolicza 10 méterről pattint, ez bizony benn van... 6-4. 9' Pribanic 3. gólja, remekül, beállóból, 6-3! Eladja a labdát a Vác. 8' Pribanic tör be, szabálytalanok vele, hetes. Larholm lövi, 5-3! Tatus véd, pedig ő nem is svéd... 7' Hibák, eladott labdák mindkét oldalon. 6' Hiba ott is, fordula Pick, Prodanovic indul, 3-3! Larholm sáncol, aztán Toni indul megint, 4-3 már ide! 5' Nikolicza löketét védi Tatai. Aztán jöhet ismét a Vác egy szegedi hiba után. 4' Larholmé az első szegedi találat, 1-3! A Vác most nem tud bejátszani, eladják, a születésnapos Pribanic indul, 2-3! 3' Egy-egy kapufa mindkét oldalon, aztán Császár Ferenc, 0-2. Császár aztán indul, Tatus szeme közé, 0-3. 2' Korsós jobb szélről, 0-1. 1' A Pick kezd. Eladjuk a labdát, de nem tud indítani a Vác és aztán elveszik tőlük. Szegedi támadóhiba. 18.00: Kezdődnek a bemutatások, bevonulnak a csapatok a Pick idei utolsó hazai bajnokijára. Jócskán kevesebben vannak ma este, mint tegnap a plüssök záporának estéjén. Hamarosan kezdünk! 17.45: Javában megy a bemelegítés. A mai keretbe Tóth Mihály is bekerült, Zubai Szabolcs pedig pihenhet. Biztosak lehetünk benne, hogy nélküle is venni tudja ezt az akadályt a Pick. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Félóra múlva ismét összecsap egymással, immár 24 órán belül másodszor, a Pick Szeged és a Vác együttese!

A jótékonyság jegyében csap össze csütörtökön is a Pick és a Vác - ezúttal a bajnokságban. A szerdai magyarkupa-meccsen Larholmék rádupláztak a Dunakanyar-beliekre, sőt, meg is fejelték azt egy góllal és 45-22-re nyertek, bejutva a legjobb 8 közé. A csütörtök esti találkozón - melyen két légiós, Fero Sulc és Antonio Pribanic is születésnapját ünnepli - sem számíthatunk nagyon más eredményre a listavezetőtől a bajnoki újonc ellen. A mérkőzésre a belépő 200 forintba kerül, a szerdai jegy felmutatásával pedig díjmentes a belépés.