Jégkorong: parádés szegedi köztetíz a Dunaújváros ellen + FOTÓK

2012. december 2., vasárnap

Parádés gólokkal, közönségszórakoztató játékkal, magabiztosan nyert a Dunaújváros ellen a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata az OB II vasárnap esti találkozóján, ahol a hátrány is előny volt.

Akár már az első harmad első percében előnyhöz juthatott volna az abszolút támadólag fellépő hazai csapat, ám ekkor még

Bosnyák Márkó

és Ambrus törtek kapura egy szerzett koronggal, s utóbbi nem is hibázott (1-0). Rövidesen ismétlődött a forgatókönyv, csak más szereplőkkel: Ambrus volt kényszerpihenőn,

Németh Ádám Péter

és Fekecs vezették a kontrát, utóbbi pedig 2-0-ra növelte a hazaiak előnyét. Folyamatosan támadásban maradt a Volán, alig-alig tudott kiszabadulni a nyomás alól

Valentincik Áron

, a vendégek kapusa, valamint csapata. Egy ilyen alkalommal, a 18. percben a szegedi kapu előtti kavarodást kihasználva

Kis Bálint

tudott szépíteni (2-1). Épp csak lejárt a hazai emberelőny, Rózsahegyi már ismét ülhetett a büntetőpadon. S jött is Fekecs és Németh kontrája, előbbi nagy lövése után a Valentincikről lecsorgó pakkot megszerezte, ám a kapu mögül tálalt korong elsuhant társa ütője mellett, pedig az a tátongó "ketrec" előtt állt...

Rögtön Volán-találattal indult a második harmad: Fekecs vitte el a korongot a jobb oldalon, majd ötletszerűen kapura emelt jó 8-10 méterről, s a könnyűnek tűnő pakkot Valentincik kapus "belepkézte" (3-1). A korábbiak alapján Bosnyák kiállítása újabb gólveszélyt jelenthetett volna, ám ezúttal ez elmaradt, ellenben Oros kiállításával egalizálódott a létszám. Rövidesen Szabados Róbert remek lövése talált utat a hazai kapuba - nem törte meg tehát a korábbi potyagól a Dunaújvárost (3-2). Ekkor azonban érkezett az újabb kellemetlen meglepetés a vendégek számára: Németh indult volna meg, ám a vele szemben lévő védő zavarta, így nem érhette be kapu felé sikló pakkot, amelyre kivetődött a dunaújvárosi portás - csakhogy elszámította magát, a korong túlcsorgott alatta, egyenesen a kapuba, a népes hazai szurkolóhad legnagyobb derültségére (4-2). A folytatásban újabb hazai előny maradt kihasználatlanul, igaz, Valentincik alig győzte védeni a kapujára záporozó lövéseket. A 34. percben aztán már tehetetlen volt, a kapuja előtti tumultusban Rózsahegyi kotorta be a korongot (5-2). A válasz hamar érkezett: Nagy Ferenc átküzdötte magát védőjén, majd Kormosra vezette a pakkot, s válla fölött a kapuba emelt szép mozdulattal (5-3). Varga Dávid kényszerpihenője ismét majdnem jól sült a hazaiaknak, Bosnyák ugyan szépségdíjas gólt lőtt, ám a bírók egy megelőző szabálytalanság miatt visszafújták az akciót... Ám ami késik, nem múlik: Fekecs szedett le egy indítást, kapura vezette, majd önzetlenül az érkező Némethnek passzolt, aki ki is használta a ziccert (6-3). S nem volt még vége! 9 másodperccel a harmad vége előtt Muzsik Norbert indult meg a bal oldalon, kicselezte a vele szemben érkező védőt, majd a kapura tört, s 7-3-ra írta át az eredményjelzőt. Az utolsó játékrész elején Kormos kapus is csaknem kapott egy potyát, ám szerencséjére a lepkés kesztyűből kiperdülő pakk a felsőlécről tovább pattogott, majd sikerült felszabadítani a társaknak. Ettől eltekintve tovább zajlott a tűzijáték a vendégek kapuja előtt, s csak az volt a kérdés, mikor esik az újabb találat. Nem is kellett sokat várni: a megjáratott korongot Muzsik varrta be a vendég kapuba (8-3). És a parádé folytatódott: Lippai Balázstól kapott passz után Ambrus szépen vitte el a pakkot védője, majd a kapus mellett is, megszerezve a Volán 9. gólját. Szinte már csak az volt a kérdés, ki lesz a tizedes? Erre is hamar jött a válasz: a 10-es számmal játszó Egyed Máté Fekecs passza után középről lőtte meg a jubiláns találatot. S szétesett a Dab.Docler, rögtön ezután ismét Ambrus villant, immár harmadszor (11-3), a két gól között mindössze 19 másodperc telt el. A vendégek ezután szinte minden eléjük kerülő korongot kapura suhintottak, s ez az 52. percben be is jött emberelőnyben, Szabados már második találatát jegyezhette (11-4). Ám ez nem akadályozhatta meg a hazaiak parádéját, hiszen nem sokkal később Bosnyák lőtt kapura közelről, majd a visszapattanó pakkot fordulásból kanalazta vissza, s ez is bement (12-4). Rövidesen Egyed Máté újabb lövése talált utat a hitét vesztett Valentincik kapujába (13-4), s már mindenki azt találgatta a lelátón, kinek a góljával lesz meg a köztetíz. Kormos közben néhány újabb bravúrral hálálta meg Kalocsa László vezetőedző bizalmát, majd Mohai Dániel kiállítása miatt emberhátrányból ismét a Fekecs, Németh páros kontrázhatott, s Fekecs előbb még rontotta a ziccert, ám kisebb tűzijátékot követően végül távolról csak betalált (14-4). A végén a szurkolók visszaszámlálása közepette pergett le az óra, s joggal járt a vastaps, és a "Szép volt, fiúk!" a vasárnap esti parádéért a szegedi hokisoknak, akik legközelebb egy hét múlva Debrecenben vívják újabb meccsüket.

Jégkorong OB II alapszakasz 8. játéknap:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Dab.Docler HK 14-4 (2-1, 5-2, 7-1) Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas Gy., Fazekas T., Perduv D. Tisza Volán: KORMOS - Máté, Lippai (1), FEKECS 3 (2), Egyed 2 (1), NÉMETH Á. 2 (3) - Muzsik 2, Maslac (1), Varga D. (1), AMBRUS 3, BOSNYÁK 1 (1) - Wéhli, Mohai, Rózsahegyi 1 (2), Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László. Dunaújváros: Valentincik - Oros, Kis B. 1, SZABADOS 2, Nagy F. 1 (1), Kiss R. (1) - Krukk, Herke, Kis A., Baki, Major - Mankovics. Játékos-edző: Kis Attila. Gól:Ambrus (Bosnyák, 4:07: 1-0 - emberhátrányból), Fekecs (Németh Á., 09:04: 2-0 - emberhátrányból), Kis B. (Nagy F., 17:38: 2-1), Fekecs (Egyed, 20:32: 3-1), Szabados (23:58: 3-2), Fekecs (Rózsahegyi, 28:19: 4-2), Rózsahegyi (33:39: 5-2), Nagy F. (Kiss R., 34:24: 5-3), Németh Á. (Fekecs, 36:49: 6-3), Muzsik (39:51: 7-3), Muzsik (Maslac, Rózsahegyi, 45:06: 8-3), Ambrus (Lippai: 47:16: 9-3), Egyed (Fekecs, 49:40: 10-3), Ambrus (Varga D., 49:59: 11-3), Szabados (51:50: 11-4 - emberelőnyből), Bosnyák (52:54: 12-4), Egyed (Németh Á., 55:33: 13-4), Fekecs (Németh Á., 58:36: 14-4 - emberhátrányból) Kiállítás: 16 perc, ill. 8 perc. Kalocsa László: "Az eddigi meccseinken is benne volt a játékunkban, hogy valami nagyot alkossunk, most végre ki is jött a csapatból. Az első harmadban rengeteg helyzetet kihagytunk, a szünetben megbeszéltük a dolgokat, aztán a folytatásban, különösen a harmadik harmadban viszont már a 'kapanyél is elsült', tényleg minden bejött. De ilyen meccsnek is lenni kell, hiszen annyi balszerencsénk volt már a szezonban, hogy egy ilyen sikerre már nagyon rászolgáltunk."