Vízilabda: fontos győzelmek az OB I/B-ben

2012. november 15., csütörtök

Amire nagyon régen volt példa, mindkét megyei OB I/B-s vízilabda csapatunk győzelemmel zárta a hétvégi fordulót. A szegedi Póló sulisok Pécsett, míg a vásárhelyiek az egyik riválisnak számító Érd-MAFC ellen nyertek hazai környezetben szoros mérkőzésen.

A második percben

Müller

góljával a Pécs szerzett vezetést, amelyet másfél perccel a negyed vége előtt

Barna Tamás

akciógóllal kiegyenlített, majd Karácsonyi találatával először vezetett a Póló suli. Jól kezdődött a szegediek számára a második negyed,

Páll

akciógóljával már kettőre nőtt az előny, de Somogyi és Bertha előnyből lőtt góljaival egyenlítettek a hazaiak (10.perc: 3-3). Ezt követően egészen a harmadik negyed végéig felváltva estek a gólok (3-4, 5-5, 6-7, 8-7). A záró negyed elején a találkozó folyamán először vezettek két góllal a hazaiak (26.perc: 9-7). A folytatásban nagyon összekapták magukat az Éles-fiúk, sorozatban

Barna T.

, Páll és

Katona Dániel

is betalált (29. perc: 9-10). A hátralévő bő három perc tömény izgalmat hozott ugyan, de gólt már nem, így a vártnál nehezebben ugyan, de a Póló suli megszerezte a győzelmet.

Vízilabda OB I/B “A” csoport, 6. forduló:

PSN ZRT-Pécsi VSK – Szegedi Vízipóló suli 9-10

(1-2, 4-3, 3-2, 1-3) Pécs, 150 néző. Vezette: Csanádi, Tordai.

Pécs:

Elekes – Somogyi 1, Labossa, Barta 1, Safrankó, Müller 2, Bertha 1. Csere: Krstic, Kálmán, Csaba M. 2, Lajkó 1, Vörös T. 1. Edző: Lukács Gergely.

SZVPS:

Balogh Á. – Katona 2, Lehmann 1, Szabó G. 1, Nádasdi Z., Hulmann, Barna T. 3. Csere: Papp V. (kapus), Nagy M., Páll 2, Török A., Nádasdi G., Karácsonyi 1, Tóth D. Edző: Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

6/4, ill. 10/3

Gólok büntetőből:

0, ill. 2/0

A 6. forduló további eredményei:

Bánki VSE – Kanizsai VSE 7-23, Hírös Sport Kecskemét – Honvéd-Pesterzsébet-ESMTK 11-11. A Ceglédi VSE szabadnapos volt.

Az OB I/B “A” csoport állása a 6. forduló után:

1. Hírös Sport Kecskemét 14 pont/6 mérkőzés 2. Ceglédi VSE 9/5 3. Honvéd-Pesterzsébet-ESMTK 8/5 4. Szegedi Vízipóló suli 8/4 5. Kanizsa VSE 6/4 6. PSN-Pécsi VSK 3/5 7. Bánki VSE 0/5

A 7. forduló párosítása:

Szegedi Vízipóló suli – Bánki VSE (november 17 szombat 11.00 Szegedi Sportuszoda), Kanizsa VSE – Ceglédi VSE, Honvéd-Pesterzsébet-ESMTK – PSN-Pécsi VSK. A Hírös Sport Kecskemét csapata szabadnapos lesz. Úgy indult a találkozó, hogy végre nem kell idegeskedniük a vásárhelyi csapat szurkolóinak, hiszen az első negyedben

Hajdú József

Vígh Csanád

góljaival két gólos előnyhöz jutottak kedvenceik, sőt a második negyedben

Orosz Róbert

már háromra növelte a hazaiak előnyét. Ahelyett, hogy ez megnyugtatta volna

Bertók Gyula

csapatát, a sok hibát kihasználva 3-2-re feljöttek a vendégek. Szünet után 5-4-ig volt izgalom, ezt követően Hajdúék négy góllal elhúztak (28. perc: 9-5). A hajrában azonban érthetetlenül könnyelműsködtek a vásárhelyiek, amelyet két góllal büntettek a vendégek (9-7), szerencsére az egyenlítésre már nem volt esélyük, hiszen nyolcadik találatukat a mérkőzés utolsó másodpercében lőtték.

Vízilabda OB I/B “B” csoport, 6. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSE – Érd-MAFC 9-8 (2-0, 2-2, 3-3, 2-3) Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: László G., Pásztor A.

HVSC:

Meszlényi – Szabó J., Kristó G. 2, Hajdú J. 3, Orosz 1, Fodor, Vígh Cs. 1.

Vígh Sz., Pölös 1, Kristó V. 1. Edző: Dr. Bertók Gyula.

Érd-MAFC:

Gáti – Kállai 2, Schmiedt, Lajtai 3, Hochstein, Varga P., Imre Á. 1. Csere: Olajos, Csajka, Mogyorósi 2, Mód. Edző: Pázmányi Gábor.

4/1, ill. 7/3

0, ill. 1/0

Varga Péter

KSI SE – Újpest VUSE 11-9, Miskolc VSI – Tatabányai Vízmű 19-10. Az Angyalföldi SI_DSE szabadnapos volt.

Az OB I/B “B” csoport állása a 6. forduló után:

1. KSI SE 12 pont/4 mérkőzés 2. Miskolc VSI 12/4 3. Tatabányai Vízmű 9/4 4. Újpest VUSE 9/5 5. Angyalföldi SI-DSE 3/5 6. Hódmezővásárhelyi VSE 3/5 7. Érd-MAFC 0/5

Tatabányai Vízmű – Hódmezővásárhelyi VSE (november 17 szombat 11.00), Újpest VUSE – Miskolci VSI, Érd-MAFC – Angyalföldi SI-DSE. A KSI SE csapata szabadnapos lesz.