Vízilabda: egy negyeddel is nyert az A-Híd Szeged

2012. november 3., szombat

A három kulcsemberét nélkülöző A-Híd Szeged VE kétgólos győzelmet aratott Pécsen a férfi vízilabda OB I 5. fordulójában.

A magyar férfi vízilabda-válogatott olaszok elleni (győztes) Világliga.meccse miatt

Baksa László, Decker Ádám

Szivós Márton

nem állhatott

Vincze Balázs

vezetőedző rendelkezésére, aki ennek ellenére sem kérte a mérkőzés halasztását, hanem inkább a lejátszás mellett döntött, lehetőséget adva az egyesület fiatalabb játékosainak is. Ennek nyomán a kaput

Molnár Dávid

védte, mezőnyben pedig ismét játszhatott

Vincze Márk, Márkus Martin

, valamint

Lakatos Máté

. A találkozón ugyan a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám Molnár Tamás, Somogyi Balázs és Kiss Csaba vezérletével már az első negyed végén 5-1-re fordított a Szeged. A folytatásban igyekezett felzárkózni a pécsi alakulat, de csak közelebb araszolni tudott, jóllehet nem lankadtak a vendég rohamok, azonban ebben a periódusban a korábbi szegedi hálóőr,

Barát Ferenc

remekül védett (4-7). A harmadik játékrész elején ismét ellépett négy gólra a Vincze-csapat

Joseph Kayes

, Molnár Tamás és Kiss Csaba találataival, mire visszazárkóztak a pécsiek, tartva a különbséget (7-10). Az utolsó játékrészben ismét feljöttek két gólra, különösen

Monostori Attila

gólerős játéka érdemel dicséretet részükről, ám az izomhúzódása után helyrejött Aljosa Kunac két villanása bebiztosította a tartalékosan elért 13-11-es győzelmet, amivel csapat hozta a kötelezőt. A menetrend szerint, legközelebb november 11-én, vasárnap, 17 órától játszik ismét bajnoki mérkőzést a BVSC otthonában.

Férfi vízilabda OB I 5. forduló:

PVSK-Füszért - A-Híd Szeged Beton VE 11-13 (1-5, 3-2, 3-3, 4-3)

Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda. Vezette: Madarasi, Marosvári.

Pécs:

Barát - KISTAMÁS 3, Ágner, Krizsán, Müller 1, MONOSTORI A. 3, Lukács.

Lajkó, Bertha 1, Bóbis 2, Monostori B., Dragic, de Blasio 1.

Petik Attila.

MOLNÁR D. - Juhász, Younger 1, Kunac 2, MOLNÁR T. 4, Somogyi 2, KISS CS. 2.

Márkus, Varga P., Kayes 2, Lakatos, Vincze M.

Vincze Balázs.

Emberelőny:

6/4, ill. 8/3.

Ötméteres:

1/1, ill. 1/1.

Ágner, Krizsán. Vincze Balázs:

"Számítottam rá, hogy nem lesz egy sétagalopp a mai találkozó, ennek ellenére sok hibát vétettünk, így magunknak tettük nehézzé és szorossá a mai meccset. Értem ezt úgy, hogy 4-5 gólról felengedtük őket kettőre, amire nem mentség, hogy a három válogatottunk és Hegedüs Gábor sem játszott."

További eredmény: Groupama-Honvéd - EKF-EgerFood-Imola 8-3 (3-0, 3-0, 1-2, 1-1)