Női futball: SZAK-vereség Szombathelyen

2012. november 5., hétfő

Tartalékos keretével is tisztesen helytállt a tavalyi ezüstérmes szombathelyi Viktória FC otthonában a Szegedi AK NB I-es labdarúgócsapata a hétvégén.

A mérkőzés előjelei nem voltak biztatóak, hiszen

Horváth Hanna, Baksa Katalin, Dudás Diána

Szalai Ágnes

továbbra sem hadra foghatóak sérüléseik miatt. A jóval esélyesebb hazaiak azonnal letámadták a tartalékos vendégeket,

Sipos Lilla

már az első percben lövéssel köszöntötte a szegedi lányokat, kevéssel célozva mellé. A szombathelyiek folyamatosan dolgozták ki helyzeteiket, ám egy-egy szegedi láb mindig közbe tudott avatkozni. Főként baloldali támadásokkal, beadásokkal gyakoroltak nyomást a vendégekre a szombathelyiek, ezeknek zömét

Földesi Lilien

, a szegedi hálóőr fogta magabiztosan, máskor pedig a védők szabadítottak fel jó ütemben. A Szeged a kapkodását kompenzálni tudta küzdeni tudásával, s biztató jelek is felbukkantak játékukban: egy szegedi labdaszerzést követően

Papp Dorinát

vágták fel a hazai védők, a szabadrúgást 30 méterről elvégző

Miklós Gabriella

lövése nem sokkal a kapu fölött szállt tova. A 19. percben aztán góllá érett a hazai nyomás: a balösszekötő helyéről, tért ölelő indítás után

Megyeri Boglárka

vehette át szabadon a labdát a tizenhatoson belül, a késve érkező szegedi védők nem tudtak menteni, s a támadó jobbal laposan a bal alsó sarokba lőtte a mérkőzés első gólját (1-0). A folytatásban további helyzeteket dolgozott ki a Szombathely, ám a vendég portás becsülettel állta a sarat. A 38. percben Miklós Gabriella újabb szabadrúgást végezhetett el, ívelését Papp Dorina továbbította

Szil Tünde

irányába, ám a hosszú labdára a szombathelyi portás magabiztosan jött ki kapujából. Egy percre rá Szil adott jó ütemű passzt

Lipták Lillának

, akit a tizenhatoson belül szabályosan tudtak szerelni a hazai védők. A 43. percben

Lévai Nikolett

, Lipták, Papp Dorina összjáték után utóbbi lőtt kapura, lövése azonban gyengének bizonyult. Az elpuskázott helyzeteket pillanatokkal később büntette a Viktória: egy szegedi védelmi bakit kihasználva Sipos Lilla ballal a hosszú alsóba bombázott (2-0). A második félidőben változtatott szerkezetén a SZAK, kétcsatáros játékra váltva, s ez a játékrész elején csaknem eredményre is vezetett, ám egy szabálytalanságot követően előnyszabály helyett szabadrúgást ítélt

Baranyai Éva

játékvezető, megakasztva a kibontakozni látszó szegedi gólhelyzetet. Az 54. percben növelte előnyét a hazai gárda, egy szélről történő beadást követően Megyeri a vendégek kapusát megelőzve fejelt a hálóba (3-0). Magabiztos előnye tudatában sem állt le a vasi alakulat, továbbra is erőltették a támadásokat

Iszak Gábor

tanítványai, miközben a másik oldalon

Cserenkó Szabolcs

cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, ám újabb helyzeteket már nem tudtak kidolgozni a szegedi lányok. A Földesi Lilient a kapuban váltó

Németh Zsanettnek

beállása után azonnal akadt dolga, ám az utolsó percekben már ő sem tudott menteni: egy bal oldali támadást követően Sipos Lilla megszerezte csapata újabb gólját, s ezzel beállította a 4-0-as végeredményt. Következő alkalommal, november 11-én, vasárnap délben sem vár könnyű feladat a szegedi focista lányokra: a bajnok MTK érkezik a Felső-Tisza parti stadionba.

Női labdarúgó NB I 11. forduló:

Viktória-Trend Optika FC - Szegedi AK 4-0 (2-0)

Szombathely, Király Sportlétesítmény, 100 néző. Vezette: Baranyai (Nárai, Németh P.)

Szombathely:

Papp E. - Soós (Széles 72'), Tóth A., Megyeri, Tálosi, Horváth L. (Csidei 55'), Krenács, Marsai, Nagy D., Tischler (Gyöngyösi 58'), Sipos L.

Iszak Gábor.

SZAK:

Földesi (Németh Zsa. 80') - Boros, Kardos, Németh Zsó., Miklós, Lévai, Harcel, Lipták, Szil (Fehér 77'), Zimányi Kovács, Papp D. (Hethési 58').

Cserenkó Szabolcs.

Megyeri (19', 54'), Sipos (44', 89') Iszak Gábor:

"Nagyon agresszívan és stílusosan futballozó Szegedet sikerült legyőznünk. A mai napon játékosaink kissé dekoncentráltak voltak, talán csak a rutin döntött a két csapat között. Hosszú - majdnem 3 hetes - kihagyás után kiestünk a ritmusból, s most azon dolgozunk, hogy újból önmagunkra találjunk."

Cserenkó Szabolcs:

"Tudatosan felépített, célfutballt játszó csapat ellen játszottunk. A játék minden elemében felülmúltak minket. Mindezek ellenére ismét a pozitív momentumokat ragadnám meg. Dicséret illeti a lányokat az akarásért és a tisztes helytállásért. Játékban messze vagyunk a vasiaktól, viszont nem kell lehorgasztott fejjel visszaindulnunk Szegedre..."