Labdarúgás: a Szentmihály és a Domaszék hatgólos matinéja + FOTÓK

2012. november 4., vasárnap

A megyei III. osztály Homokháti csoportjában a fegyelmezett és szervezett Szentmihály színvonalas csatát nyert meg a tetszetősen futballozó Domaszék ellen.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 12. fordulójában:

Szentmihály FC - Domaszék SK 4-2 (2-0).

Gyálarét, 100 néző, vezette: Minda Gábor (Juhász Mihály, Gergely József).

Szentmihály:

Jani L. (Nagy F. 46') - Kónya, Ábrahám M., Szalma, Baján (Bányik 60'), Somogyi (Rumpf 46'), Kaszab, Tóth Z. (Kaiser 82'), Nagypál (Nagy A. 76'), Sándor, Becsei. Vezetőedző: Hímer István.

Domaszék:

Baranyás - Kiss, Deli, Gyuris, Laczkó, Szabó Hangya (Kötzl Ba. 66'), Klötzl Be. (Farkas 77'), Ábrahám A., Deák, Fodor, Boros. Vezetőedző: Csányi Lajos.

Gólszerző:

Baján Z. (2 - 16', 33'), Kaszab Zs. (63'), Bányik F. (72' - tizenegyesből), illetve Boros V. (68'), Farkas Gy. (83')

A két csapat rendkívül magas színvonalú és izgalmas csörtét vívott. A Szentmihály jobb százalékban használta ki helyzeteit, így megérdemelten győzött az ugyancsak tetszetősen futballozó Domaszék ellen. Mindkét együttes játékosait dicséret illeti produkciójukért.90. perc: Bányik beadás helyett tovább vitte, de kisodródott, majd célba vette a rövidet, de Baranyás kapus bravúrral szögletre tolta a bogyót. Ezt követően véget is ért a parti. 88. perc: Hatalmas lendülettel rohamoz a vendéggárda, ezúttal Szalma Istvánnak kellett mentenie hátul. 87. perc: Deák Zsolt visszalőhette volna a meccsbe a Domaszéket, ám veszélyes bombája a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 83. perc: GÓÓÓL 4-2! Nem adja olcsón a bőrét a Domaszék! Pompás kontrát vittek végig a vendégek, a csereember, Farkas György talált a végén Nagy kapus mellett a bal sarokba. 82. perc: Immár könnyedén játszik a Szentmihály, egyre-másra futtatja akcióit, a másik oldalon Fodor szervez továbbra is. Tóth Zoltánt Kaiser Rezső váltotta hazai oldalon, miközben úgy tűnik, eldőlt a mérkőzés. 77. perc: Válaszként a szemfüles Kaszab 40 méterről ívelte a labdát a vendégek kapujára, felismerve, hogy messze kint áll a portás. Baranyás nagyot nyújtózkodva tolta szögletre a lasztit. Közben mindkét alakulat cserélt: hazai oldalon Nagypál helyére Nagy Attila, a vendégeknél Klötzl helyére Farkas György érkezett a hajrára. 76. perc: 19 méterről Deli Zsolt bődületes erővel ágyúzott rá egy szabadrúgást, Nagy elképesztő bravúrral ütötte szögletre a domaszéki lövést. 72. perc: GÓÓÓL 4-1! Benn is van a büntető, ismét megnyugodhatnak a piros mezesek, háromgólos az előny. A tizenegyest Bányik Ferenc lőtte a jó irányba mozduló Baranyás kapus mellett a jobb sarokba. 71. perc: Büntetőhöz jutott a Szentmihály! Nagypál a bal oldalon húzott befelé, centerezett, a lőni készülő Bányikot pedig ellökték a domaszékiek, a bíró határozottan a tizenegyespontra mutatott. 68. perc: GÓÓÓL 3-1! Szépített a Domaszék, ezzel újra nyílt a találkozó! Egy hosszú indítást becsúszva tolt tovább Fodor Máté, passzával egyedül tört kapura Boros Viktor, s a tehetetlen Nagy kapus mellett kilőtte a bal alsót. A 17 esztendős ifjú reménységnek ez már a második találata volt a bajnokságban. 66. perc: Cserélt a Domaszék is: Szabó Hangya Károly helyére Kötzl Balázs állt be. 65. perc: Közvetett szabadrúgást egy legurítás után Tóth Zoltán tekert középre, Kaszab a kapust megelőzve pörgetett fölé. 63. perc: GÓÓÓL 3-0! A nemrég beállt Bányik Ferenc pontos beadását Kaszab Zsolt magasra emelkedve bólintotta a domaszéki hálóba 6 méterről. 60. perc: Baján Zoltán helyére Bányik Ferenc érkezett a szentmihályiaknál. 56. perc: Baján Zoltán rendkívül szép mozdulattal lőtt a hálóba, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot, majd ugyanő tolta át a labdát a portás felett, de nem tudott az üres kapuba gurítani, mert beérték a védők. Hatalmas kedvvel játszik a szentmihályi játékos, s harmadik gólja végérvényesen el is döntené a derbit. 51. perc: Több helyzettel indult ez a felvonás, lüktető a játék, kiegyenlített a küzdelem. Fodor Máté kapáslövése ment mellé, de jelezte, nincs még lefutva a meccs. A túloldalon Kaszab Zsolt 3 méterről lőhetett volna az üres kapuba, de becsúszva kikanalazta előle a játékszert egy védő. 46. perc: Megkezdődött a második félidő. A szünetben kettős cserét hajtott végre a hazai gárda: Jani Leventét Nagy Ferenc váltotta a Szentmihály kapujában, Rumpf Tamás pedig Somogyi Tamás helyére érkezett. A Domaszék nem változtatott. SZÜNET!45. perc: Az utolsó lehetőség Fodor Máté előtt adódott, kilépett védője mellett, s 17 méterről lőtt a szentmihályi kapu fölé. Bizony ebben benne volt a szépítés esélye, de megúszták a piros mezesek. 42. perc: Nagyon léphetett volna a győzelem felé a pályaválasztó! Nagypál Zoltán tökéletesen centerezett jobbról, az alapvonalról, érkezett középen Somogyi Tamás, kinek fejesen centikkel szállt fölé. A védők lemaradtak róla, ez bizony komoly lehetőség volt. 38. perc: Kétgólos előnye birtokában egyértelműen visszaállt a Szentmihály, s kontrákra épít, míg a Domaszék nagy lendülettel jön előre, megpróbál még a szünet előtt szépíteni. Ebben a pillanatban azonban egy hazai akciót figyelhettünk, Kaszab Zsolt centerezése bizonyult pontatlannak. 33. perc: GÓÓÓL 2-0! Miközben próbálkoztak a világoskék mezesek, újabb gólt értek el a hazaiak. Labdát veszítettek saját térfelükön a vendégek, Tóth Zoltán ügyesen vette észre a beinduló Baján Zoltánt, elé tálalt, s a szentmihályi futballista tanárian helyezett a hálóba Baranyás mellett. Ezzel csapata és saját maga második találatát érte el. Érdekesség, hogy a 25 esztendős játékos legutóbb Pusztamérgesen is duplázott, tehát jó formában van, már 6 gólos a szezonban. 32. perc: Deli Zsolt 25 méterről szabadrúgásból a felugró sorfalat találta telibe, a kipattanót Klötzl Bence szúrta kapura, Jani kapus szép mozdulattal védett. Ez a momentum is jelzi, hogy átvette az irányítást, s többet kezdeményez a Domaszék. 27. perc: Roppant izgalmas és mozgalmas a mérkőzés. Ismét a Szentmihály állt közel a gólhoz: Tóth Zoltán 18 méterről a sorfal fölött csavarta el szabadrúgását a jobb felső felé, Baranyás a levegőben úszva hárított. 22. perc: Nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt! Egy a védők mögé passzolt labdára Szalma István érkezett, azonnal lőtt is, a kísérletet egy becsúszó domaszéki mentette szögletre. 21. perc: Ábrahám Attila és Fodor Máté révén igyekszik kontrákat építeni a Domaszék, míg a szentmihályiak lapos passzokkal szövögetik akcióikat. Egy fokkal veszélyesebb az előnyben lévő együttes továbbra is. 17. perc: Továbbra is hatalmas nyomás alatt a domaszéki kapu, Baján vezeti a hazai rohamokat, teljesen beszorultak a látogatók. 16. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezetést szerzett a Szentmihály! Baján Zoltán 32 méterről váratlanul lőtt, ez meglepte Baranyás Csabát, a labda mintha zsinóron húzták volna, úgy vágódott a bal alsóba. 11. perc: Újra veszélyben forogtak a kapuk! Előbb a hazai Szalma István remekül ment el a jobb szélen, beadását üresen találta Baján Zoltánt, aki centikkel fejelt a hosszú kapufa mellé. A túloldalon szép mozdulatot jegyezhettünk föl szintén: Fodor Máté tette maga elé a labdát, majd 18 méterről teli rüszttel durrantotta rá, Jani Levente a léc alól tolta szögletre a bogyót. 6. perc: Az első lövést Tóth Zoltán eresztette meg, 14 méterről tüzelt a vendégek ketrece mellé. Ezt követően a domaszéki Fodor Máté húzta meg a szélt, csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatos oldalvonalánál. Egyébiránt élénk iramban, enyhe szegedi fölénnyel kezdődött a találkozó. 1. perc: A Szentmihály hozta játékba a labdát, a pályaválasztó együttes támadhat Szeged felé az első félidőben. 11.15: Köszöntjük olvasóinkat! Paprikapiros (hazai) és világoskék (vendég) a két csapat színösszeállítása, így futottak ki a tavaszra emlékeztető időjárási körülmények között. A jó állapotban lévő gyálaréti pálya talaja a sok esőtől picit mély, de más nem zavarhatja a labdarúgókat a matinén.

A hazai Szentmihály 11 pontjával a tizenegyedik, míg a vendég Domaszék 6 pontjával jelenleg a tizenharmadik helyen tanyázik a megyei III. osztály Homokháti csoportjában. Gyálaréti összecsapásukon mindkét együttes győzni szeretne.