Labdarúgás: parádés első félidő, magabiztos szegedi siker + FOTÓK

2012. november 3., szombat

Újra győzelem! Ezúttal egy bravúros első félidőt mutatva, Varga és Lisztes főszereplésével hengerelt a Szeged 2011 az Újpesttel szemben. A második játékrészben is voltak helyzeteik a kék-feketéknek, a siker pedig a magabiztos játéknak köszönhetően egy percig sem forgott veszélyben.

Álomkezdés. Végre ismét elkényeztette a Szeged 2011 a közönségét. Nagy kedvvel, motiváltan fociztak Ulvickiék, még az a játékos is csúszott-mászott, akire eddig ez nemigen volt jellemző. Igaz, a gólra egészen a 39. percig kellet várni, ám ezután 5 perc alatt eldőlt a meccs.

Varga Bence

Lisztes Krisztián

nemcsak a találatai miatt tett ki magáért, hanem a játékszervezésben is kivették a részüket. Ráadásul mindkét támadó hálót érő labdáit klasszis mozdulatok előztek meg. Az Újpest az egész félidő alatt alárendelt szerepet játszott. A második játékrész másként indult, mint az első. A vendégek igen aktívan kezdtek a gólon kívül sem hagytak sok levegőt Liszteséknek, de az 50. perc megingásán kívül többet nem hibázott a hazai védelem, így a lilák pillanatnyi fölénye meddőnek bizonyult. A játék kiegyenlítetté vált, és megérkeztek újra a szegedi helyzetek is. Főként a fejesek nem úgy sikerültek, ahogy az elvárható lett volna. A félidő második, harmadik harmadában négy alkalommal jutott el szegedihez egy-egy pontrúgás, és a teljesen tisztán megfejelt labdák még kaput sem találtak. De a magabiztos előny birtokában most nem okoztak gondot a beváltatlan helyzetek, és azt kell mondanunk összegzésként: minden ízében, játékban és gólokban egyaránt igazi futballcsemegét fogyaszthatott ma a szegedi publikum.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 12. forduló:

Szeged 2011 - Újpest FC 3-1 (3-0)

Szeged, SZVSE-stadion, 500 néző. Vezette: Fenyvesi (Butkai, Szvetnyik)

Szeged 2011:

Belecan – Borbély, Petrók, Kapic, Farkas (Kéri 69') – Kis, Lisztes (Laczkó 85'), Toca, Ulvicki – Varga (Markovic 58'), Jovánczai. Megbízott edző: Lóczi István.

Újpest FC:

Floszmann - Proesmans, Kálmán, Szokol, Pollák - Magos, Eninful - Erős (Banai 69'), Toricska (Nagy 46'), Horváth - Zaris (Szabó B. 63'). Vezetőedző: Víg Péter.

Varga B. 2 (39', 41), Lisztes K. (44'), ill. Horváth R. (50'). Lóczi István:

"Mesésen kezdtünk, szerencsére a gólok is jöttek ma. A második félidőben bár készültünk a rohamokra, mégsem bírtuk elkerülni a gyors gólt. Szerencsére nem estünk szét, továbbra is biztosan fociztunk. Remélem, a jövő héten is folyatjuk a menetelést, és jobban odafigyelünk a beívelésekre mind elöl, mind pedig hátul."

Víg Péter:

"A küzdelmet tíz perc alatt elvesztettük, ezen a délutánon nem lehetett futballról beszélnünk."

VÉGE91' Vége a mérkőzésnek. 90' Kis 38 méterről tekert be jobbról egy szabadrúgást, Markovic ajtó-ablak helyzetből fejelt mellé a hosszú oldalon. 88' Banai kapott lapot, illetve a szegediek részéről B. Kapic is. 87' Kis 35 méteres bal oldali szabadrúgása száll fölé. 85' Lisztes helyére állhat be Laczkó. 84' Magos futott el bal oldalon, majd élesen befelé lőtt - Belecan centikkel vette le a labdát Horváth lába elől. 82' Magabiztosan futballozik a Szeged 2011. Nem talál a vendéggárda utat a hazai kapuig, pedig az utóbbi percekben gyakrabban építgetik a támadásokat a fővárosiak. 77' Kiegyenlített a játék. Sokkal többet támad az Újpest, mint az első félidőben, bár igazán nagy helyzetet nem dolgoz ki. Felívelések és oldalsó pontrúgások repkednek. 72' Kéri beadását mentik szögletre a lilák, amit Kis teker be jobbról, ám B. Kapic hiába fejel üresen 6 méteren, nagyon rosszul találja el a labdát. 69' Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál Kéri jöhet Farkas helyére, a liláknál Banai váltja Erőst. 68' Szabó ment le a jobb oldalon, egy ügyes csellel tisztára játszotta magát, keresztbe passzolt a kapu előtt, a hosszú oldalon 1 méterre a gólvonaltól Lisztes becsúszott Eninful lövésébe, nagy mentés volt! 66' Farkas - Kis kényszerítő után Farkas a bal oldalon talált utat a 16-oson belül, majd 8 méterről, szögből tüzelt Floszmann lábbal védett. 64' Petrók fejelt fölé 3 méterről egy jobb oldali szabadrúgást, nagy helyzet, nem a védőkön múlott. 63' Zarist váltja az olimpiai bajnok kardvívó fia, Szabó Bence. 60' Kis bal oldali szögletét B. Kapic fejelte meg 6 méteren, fél méterrel a bal kapufa mellett pattant ki a zsuga. 58' Varga Bence helyett Markovic jöhet a Szegedbe. 57' Eninful sárga lapot kapott. 55' Farkas lőtt az oldalhálóba 14 méterről jobbról. 53' Farkas teker élesen a vendégkapu jobb oldalához egy szabadrúgást 45 méterről. A hosszún B. Kapic teljesen üresen csúsztathatott 4 méterről, de nem találta el jól a labdát. 50' GÓÓÓL 3-1! Pollák a félpályáról ível a szegedi védőfal mögé, Horváth lép meg a leshatárról, a jobb oldalon. Befelé vezetve 15 méterről passzolta el a kifutó Belecan mellett a jobb alsó sarokba a labdát. 48' Vendégszabadrúgás után végül egy emelésre Kálmán csúszik, de mellé pöcköl 7 méterről. 46' Elkezdődött a félidő. A szünetben cserélt az Újpest, Nagy jött fel Toricska helyére. SZÜNET 45' Vége a félidőnek. Az idén az egyik legjobb 45 percén van túl a Szeged 2011. Hasonló folytatást! 44' GÓÓÓL 3-0! PARÁDÉ! Lisztes egyedül vitte fel a zsugát jobb összekötőben, 20 méterről lőtt, a bal felsőben csapódott le a löket, bombagól! 43' GÓÓÓL 2-0! Kis bal oldali, 40 méteres szabadrúgásába a rövid saroknál, 5 méterről Varga húz bele jobb külsővel, a labda a jobb felsőben köt ki, gyönyörű mozdulat! 41' Farkas kap sárga lapot. 41' Jovánczai bal oldalról indított egyéni akciója végén a belsőzésébe 15 méteren érnek bele a hazai védők. 39' GÓÓÓL 1-0! Egy jobb oldali szöglet a rövid saroknál pattant le, a felpattanó labdába Varga pöckölt bele talpalásszerűen, a zsuga a jobb kapufa mellett hullott a hálóba. 37' Kis két lövőcsellel húzott be középre a bal oldalról, majd egy szemfüles passzal játszott be a 16-oson belülre Jovánczainak, aki a 11-es ponton kezelte le a bőrt, de nem tudott befordulni. 35' Visszarántásért Horváth kapott sárga lapot. 33' Varga a jobb oldalon talál utat a 16-oson belülre, oldalról, 14 méterről a kapu elé passzol, az érkező Jovánczai becsúszott a rövid saroknál, de lemaradt. 31' Megint a szegediek bal oldala. Lisztes és Kis kavar, végül egy emelés a kifutó vendégportás kezében köt ki. 26' Jött egy harmadik vendég sarokrúgás is a bal oldalról, amit a rövid oldalon szabadítottak fel a hazaiak. A kontratámadásból Varga húzta meg a jobb szélt, és a 16-os sarkáról félmagasan tüzelt, Floszmannak minden tudására szükség volt, hogy a rövidről szögletre üsse a bombát. 24' Az első lila szögletből a jobb oldalról lett még egy. A másodiknál pedig lökést fújt kifelé a játékvezető. 21' A sarokrúgást Jovánczai stukkolta mag 6 méterről, a jobb felső sarok mellett szállt el a zsuga. 20' A jobb összekötő helyéről vezette befelé a labdát Horváth, majd átlőtt 20 méterről, Belecan tornázta ki a lapos löketet a jobb alsóból. A másik oldalon Farkas tört be balról, lövését a röviden szögletre öklözte Floszmann. 18' Egy kényszerítő után középről Toricska 25 méteres átlövése ment 3 méterrel a szegedi kapu fölé. 15' Bár kijött a szorításból az Újpest, veszélyes támadása nem volt. A szegedieknek a bal oldala aktív, főként innen érkeznek az ígéretes labdák. Farkasnak egy beadása és egy Lisztes-átlövés okozott feladatot a lila bekkeknek. 11' Az első veszélyesebb lila-akció. Egy jobb oldali bepasszolt labdát tekert volna kapura 15 méterről Horváth, de B. Kapic közbelépett. 9' A Szeged 2011 fölényben, alig jöttek át a félpályán az újpestiek. Legutóbb Kis 20 méteres átlövése akadt fenn egy védőben. 4' Ahogy az első szöglet is a miénk. Kis bal oldali sarokrúgását előbb kifejelték a vendégvédők, majd a visszatett labdából a szegedi támadó betört a 16-oson belülre, egy csel után 5 méterről az oldalhálóba lőtt. 2' Az első akció a Szegedé. Farkas bal oldali beadását másodjára sikerül felszabadítaniuk a liláknak. 1'Az Újpest kezdte a játékot. 13.30: Felvonul kezdéshez a két gárda. A hazaiak a kék-fehér csíkos felsőben és fekete alsószerelésben, a vendégek lila-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban, sportszárban játszanak majd. A kezdő sípszóra mintegy 350 néző gyűlt össze. 13.25: A játékosok bevonultak, hogy harci dresszbe öltözzenek. A melegítés közben az Újpest első számú kapusa megsérült, kifordult a bokája, így helyettese, Floszmann Tamás kezd. 13.10: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, a csapatok már javában gyűrik a kilométereket a bemelegítésen. Az idő nedves de enyhe, 14-16 fok közötti. A kezdés előtt 20 perccel már 100 fő összegyűlt a lelátókon.

Egy győzelemmel a középmezőnybe kapaszkodhat fel, vereség esetén azonban könnyen a tabella legalján találhatja magát a szegedi alakulat, épp ezért fontos, hogy sikerüljön begyűjteni a három pontot a lilák ellen. A jelenleg 13 ponttal 12. helyen álló Szeged ezzel megelőzné többek között a Fradi II.-t, akik egyelőre biztosan nem tudnák visszacserélni a pozíciót, tekintve, hogy már lejátszották fordulóbeli mérkőzésüket pénteken. Nem is akármilyen meccset hoztak össze a zöld sasok: a Cegléd ellen fordulatos és gólzáporos csatában diadalmaskodtak úgy, hogy az első negyedórában négy gól esett, a szünetben 3-2 volt a vendégeknek, amit 4-2-re növeltek a második félidőben, ám az utolsó félórában jött a csodával határos zöld-fehér feltámadás, és fordított a csapat 5-4-re - a győztes gólt a Szegedről igazolt Batik Bence lőtte a 92. minutában. Beharangozónk itt olvasható!