Labdarúgás: szegedi hidegzuhany a Balmazújváros Kamillafürdőtől + FOTÓK

2012. november 11., vasárnap

Összezuhant a Szeged 2011 Balmazújvárosban, az első félidőben nem nagyon jutott a kapuig sem, és bár kapott egy véleményes büntetőt, ma a két csapat akkor sem volt egy súlycsoportban.

Nem volt ma egyetlen pozitívum sem, amit a Szeged 2011 játékához lehetne párosítani, lényegében minden csapatrészben alulmúlta önmagát. A hazai gárda az első 30 percben szinte futószalagon szállították Híres Gáborék a helyzeteket. Egy csúsztatást lehet a kék-feketéknek feljegyezni talán. Talán annyi esélye lehetett volna Ulvickiéknek, ha elkerülik az erősen véleményes 11-est és 1-0-ás hátránnyal mennek pihenőre, ahol egy fejmosás és két csere új lendületet adhatott volna. De a bíró elismerte Urbin mozdulatát és befújta a büntetőt, így a 2-0-ás félidő kellően lehangolta az amúgy sem túl acélos szegedieket. A második félidőben kiengedett a hazai brigád, a Szeged elkezdte rohamozni a széleket, a helyzet azonban elmaradt, míg a másik oldalon újabb gólok születtek. A narancsosok ma inkább csapatjátékban múlták felül a Lóczi-tanítványokat, és ez a vereség már az ide utazó hazai ultrákat is felbőszítette, s bizony szóvá is tették a játékosok felé kritikájukat (finoman fogalmazva). Mivel a mezőny igen szoros, ha a Szeged ismét talpra tud állni, és szállít két bravúrgyőzelmet, minden ki lesz javítva.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 13. forduló:

Balmazújváros - Szeged 2011 4-1 (2-0)

Balmazújváros, Balmazújvárosi FC Sporttelep, 600 néző. Vezette: Gyarmati II. (Demeter, Pápai).

Balmazújváros:

Szalma - Forgács, Szőllősi, Kónya (Kiss 51'), Urbin, Németh, Virágh, Bokros, Belényesi (Murák 76'), Nagy (Sárközi 57'), Ludánszki. Vezetőedző: Híres Gábor.

Belecan - Borbély, Petrók, B. Kapic, Toca (Radnai 67'), Farkas, Kis (Geiger 67'), Lisztes, Ulvicki, Jovánczai, Varga (Kéri 60'). Megbízott edző: Lóczi István.

Belényesi (9'), Urbin (42', 65'), Bokros 67' ill. Ulvicki (83'). Híres Gábor:

Végéig támadólag léptünk fel, igaz, hogy a Szeged beadásaira ügyelnünk kellett, mer azok veszélyesek voltak, ám mégis úgy érzem, hogy megérdemelt a sikerünk még ilyen arányban is. A gólokon kívül volt 8-10 helyzetünk is, nem forgott ma veszélyben a győzelmünk.

Lóczi István:

Ma sem a támadó, sem a védekező szekcióban nem voltunk topon, minden tekintetben felülmúlt minket ellenfelünk. Ki kell elemeznünk majd a mérkőzést is visszanézve, hogy a sikeres hetek után miért kerültünk ide. Az első gólt egy szabálytalanság előzött meg, és meg is állt a védelmünk egy pillanatra, míg a büntetőt Urbin színjátéka előzte meg, ennek ellenére nem volt esélyünk megszorítani sem a Balmazújvárost. Sajnálom a szurkolóinkat, akik ilyen messzire is elkísértek minket, javítani fogunk és szeretnénk nekik is bizonyítani.

Online közvetítésünk: 92' Vége a mérkőzésnek. 91' Egy kapusba lőtt Jovánczai-rúgás felpattanva találta lesen Kapicot, aki hiába fejelt így egy méterről kapuba. 90' Két perc hosszabbítás. Jovánczai elől rúgta el a labdát a hazai kapus. 88' Egy magasan beszálló felívelést Jovánczai tessékel kapuba kézzel, amolyan Maradona-módon, sárgát ért. 85' Sárközi találja el csavarásával a jobb kapufát 19 méterről. 83' GÓÓÓÓL! Ulvicki a bal oldalon, a 16-os sarkánál fordul befelé lövésre, egyből eltekeri a kapott bőrt, ami a bal felső ficakban köt ki. 4-1 81' A Szeged jobb és bal szélen is lement kétszer, de a beadások átszálltak a hosszúra, ahol senki nem érkezett. Egy Farkas-szögletet pedig a röviden fejelt ki az első védő. 76' Lisztes kapott sárgát, közben cserlének a hazaiak: Belényesi jön le, Murák mehet fel. 75' Bokros 22 méteres középről tálalt átlövését vetődve védte Belecan. A szegediek próbálkoznak ugyan, de erőtlenek az akciók, helyzetig nem jutnak. 70' Kettős csere a vendégeknél. Radnai és Geiger megy fel, Kis és Toca jön le. A szegedi szurkolók a hazaiakat buzdítják...67' GÓÓÓL! Bombagól. Bokros a jobb összekötő helyéről, a tizenhatos sarkától valamivel beljebb eleresztett egy lövést, ami a jobb felső ficakban kötött ki. 4-0 66' Lisztes 20 méteres átlövését tolta ki a jobb alsóból a hazai portás. 65' GÓÓÓL! A leshatárról jobb oldalon Sárközi futott le üresen, a 16-os sarkánál középre passzolt az érkező Urbin sodorta be a labdát 6 méterről. 3-0 63' Kék-fekete percek. Balról Farkas és Kis, jobbról Toca beadása száll el a kapu előtt, majd Kis betörése után Ulvicki lő 6 méterről, egy lendülő kézben akad el a labda, a szegedi pad talpon, mindenki üvölt, a síp néma... 60' Varga szövegelésért kap lapot, közben a Szegedben Kéri jöhet fel Varga helyére. 57' Sárközi váltja a narancsoknál Nagyot. A Szeged nagyobb elánnal küzd, közel azonos most a labdabirtoklás. 53' Szőllősi zsinóron húzott 25 méteres bombájába ért bele a felső léc előtt Belecan. 51' Kiss érkezik Kónya helyére, aki húzza a bal lábát. (Egy 3 éves forma kisfiú kérdezi közben szüleit, hogy ugye nem fog szurit kapni.) 50' Toca bal oldali bedobásából az alapvonalnál, 7 méterre a hazai kaputól Varga fordul lövésre, a rövid saroknál Szalma zárja a szöget. 46' Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt. SZÜNET 45' Vége a félidőnek. Meggyőző a hazai fölény. A sajtópáholyban ülő kollégák véleménye is az, hogy kissé szigorú volt a büntetőt megítélni, látszott, hogy volt benne némi színészkedés. 44' Virágh középről elsuhintott 20 méteres lövését tolta ki a bal alsóból Belecan. 42' GÓÓÓL!A sértett magabiztosan lövi a jobb felsőbe a bogyót, Belecan balra mozdul. 2-0 41' TIZENEGYES! Urbin cselezget 14 méteren, a védő mögötte, majd kissé felugorva eldől. Lökést fúj a játékvezető (hasonló helyzetben kapott sárga lapot Toca a meccs elején). 39' Kis bal oldalsó átlövését előre dőlve, könnyedén veszi mellre Szalma. 37' Farkas 30 méteres, jobb oldalsó szabadrúgása tekeredik a hazai kapu elé, a bírói síp megszólal, közben a labdát a kapuba sodorják a vendégek egy hazai védővel együtt. 36' Szegedi szöglet a bal oldalról, Kis tekerését kifejelik a narancsok, majd blokkolják Lisztes 19 méteres átlövését is. 33' Nagy tett le Urbin elé középen egy bejátszást, aki 15 méterről nagy bombát tolt a bal oldal felé, de Belecan nagy bravúrral, vetődve védett. 28' Ulvicki is besárgult egy alattomosabb belépő miatt. 27' Toca kapott színészkedésért sárga lapot a Balmaz 16-osán belül. 25' Szőllősi egyéni akcióját sikerült nagy nehezen megállítania Kapicéknak, és épülhetett egy szegedi kontra: Lisztes-Kis jobb oldali összjátékából egy bedobásra futotta. A vendégek padja már melegít. 21' Nem csitulnak a hazai rohamok, legutóbb Belényesi betörését sikerült az utolsó pillanatban blokkolnia a szegedi bekkeknek. A kék-feketék védekeznek, egy-két erőtlen kontrára telik egyelőre az erejükből. 16' Egy löbbölést tesz le a 16-os vonalán állva a bal oldalon érkező Virágh elé Urbin. A támadó 7 méterről lő a jobb kapufa mellé. 13' Virágh 20 méteres átlövése száll egy méterrel fölé, majd egy jobb oldali beadást lő át a hosszúra, ahol az érkező Nagy próbálkozik kapásból 10 méterre Belecan kapujától: centikkel suhan el a jobb kapufa mellett a löket. 11' Lisztes labdájával Ulvicki megy le az alapvonalig a bal oldalon, beadását 3 méterre a kaputól Jovánczai próbálta meg sarokkal ráhúzni: mellé. 9' GÓÓÓL! Virágh húzta meg az elalvó szegedi védelem mellett a bal oldalt, mesterien tálalta az üresen érkező Belényesi fejére, aki magasra ugorva 6 méterről bólintott a léc alá. 1-0 A két szurkolótábort "összehozza" a Nyíregyháza elleni nem túl szalonképes dalolászás.5' Virágh a félpályán kap sárgát lerántásért. 3' Farkas jobb oldali szabadrúgását a 16-os sarkának környékéről tekerte élesen a kapu elé, Varga a röviden csúsztatott épp Szalma kezébe. 1' A Szeged kezdte a focit. 13.30: Felvonulnak a csapatok. A helyiek tiszta narancssárgában, a Szeged kék-fehér csíkos felsőben és fekete alsószerelésben játszik majd. Eddig 500 néző. Kis késéssel indulhat a meccs. 13.20: Korrekt tájékoztatás: a helyi bemondó mielőtt az összeállításokat felolvasná, közzé teszi a szurkolók labdarúgó mérkőzésre vonatkozó viselkedési szabályait, mármint amit a törvény megenged. Információink szerint egyébként egy busznyi kék-fekete szurkoló érkezése várható. A lelátón már mintegy 200 ember. 13.15: Üdvözöljük olvasóinkat Balmazújvárosból, egy kedves Hajdú-Bihar megyei kisvárosból, ahol kellemes őszi időben, napsütéses 13 fok körüli hőmérsékletben (Vörös Csaba kollégánk telefonja szerint) csaphat össze a tabella két "szomszéd" csapata. Garantált tehát az izgalom is! Beharangozónk itt olvasható!

Ebéd, utazás szombaton

A Szeged 2011 már szombaton elutazott a mérkőzésre, Hajdúszoboszlón szállnak meg, majd vasárnap délelőtt onnan utaznak Balmazújvárosba. Az indulás előtti ebéden beszéltünk az együttes mesterével. "Nagyon finom volt az ebéd, mindig az Etázsban, a Soccer Sport Klubban ebédelünk hétköznap is. Mérkőzés előtt kicsit mindig bőségesebben. Egész héten jól dolgoztunk, két sikeres meccs után most úgy érzem, nagyon motiváltak vagyunk. Kiváló a hangulat a csapatban, nincsenek sérültek, sem eltiltottjaink, a héten a megszokott menetrend szerint ment a munka. Edzés után most ebédelünk, aztán délután 15 órakor indulunk Hajdúszoboszlóra, ahová este 19-20 óra felé érkezünk meg. Magam hamarabb kelek útra, mivel megtekintem a helyszínen az Orosháza - Kazincbarcika mérkőzést, lévén jövő héten itthon fogadjuk a Békés megyeieket. Vasárnap ébresztő után megbeszélést tartunk, kiadós ebéd lesz, aztán séta a városban, majd 11 órakor indulunk Balmazújvárosba, bő másfél órával a kezdés előtt már szeretnénk ott lenni. Természetesen az a célunk, hogy elhozzuk a három bajnoki pontot, de nyilvánvalóan vendéglátóink sem tűztek ki maguk elé kevesebbet" - mondta el portálunknak az utazás előtt, szombaton, ebéd után Lóczi István megbízott edző. A szakember kiemelte, hogy két mérkőzésük van még hátra a balmazújvárosi után: a hazai Orosháza elleni találkozó, majd Debrecenben az ősz zárómeccse - a két találkozón szeretne a csapat legalább négy pontot szerezni.