Kézilabda: elfáradt a végére az SZKKSE

2012. november 19., hétfő

Sokáig remekül tartotta magát az SZKKSE Kispesten a női kézilabda NB I/B szombati mérkőzésén, ám a végére elfáradt a szegedi csapat.

Az alapvetően kiegyenlített első játékrészben árnyalatnyival a dorozsmai alakulat dominált,

Marosán György

tanítványai többször is elléptek két góllal a hazaiaktól, ám a kiváló formában védő hazai kapus,

Győri Ágnes

számtalan szegedi gólt akadályozott meg, mezőnyben pedig

Szabó Edina

Kosik Adél

találtak be ha kellett. Szegedi részről

Aron Andrea

bizonyult tarthatatlannak. 9-8-as Tisza-parti vezetéssel záruló első játékrészt követően, a második félidőben villámrajtot vett a Kispest és megfordította az eredményt, s hogy nem mentek el több góllal, az a remek szegedi kapusteljesítményen is múlott. A 45. percig még tartotta is a lépést a Szeged, azután azonban hat perc alatt eldőlt a meccs: összeállt a kispesti védekezés, remekül védett a hazai kapus, s támadásban is eredményesnek bizonyultak a hazaiak, s ez felőrölte a szegedieket. 20-13, sőt 25-17 is volt már az állás. A játékvezetés sem segítette sokat a Tisza-partiakat, sorra ítélték ellenük a kiállításokat és a heteseket, melyeket rendre értékesítettek. A végére hatra csökkent a különbség, de ez így is azt jelentette, hogy a rapszodikus SZKSSE csapata 25-19-es vereséget szenvedett a rendkívüli szurkolótáborral bíró hazaiaktól.

Női kézilabda NB I/B 9. forduló:

Kispest NKK – Szeged KKSE-Chance-Exicom 25-19 (8-9)

Budapest, 200 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.

SZKKSE:

DOBÓ 1 - Zsibrita, Velky 4, ARON 9, Karsai 1, Lehmann-Dobó 1, Zsilák.

Szalma, Kovács (kapusok) Mészáros, Dávid 1, Mocsári, Szigeti, Orell, Vadászy 2, Huszka.

A Kispest NKK gólszerzői:

Szabó E 8, Kosik 7, Kuti 4, Lázár 2, Horváth M. 2, Albert 2.

8 perc, ill. 18 perc.