Futsal: vereség a Viharsarokban

2012. november 14., szerda

Háromgólos vereséget szenvedett a Viharsarokban az SZTE EHÖK SE futsalcsapata az NB II Keleti csoportjában hétfő este

Rosszul kezdett az SZTE EHÖK SE csapata Békéscsabán, a hazaiak már a 3. percben 2-0-ra húztak el, s tovább növelték előnyüket a félidő derekán. A hajrában

Kalános János

kétszer is mattolta a hazai kapust, úgy tűnt fel tud kapaszkodni a szegedi alakulat, ám a szünet előtt két gyors gólt kaptak, így 5-2-vel fordultak a felek. A második játékrészben jól elkapta a ritmust

Cserenkó Szabolcs

egysége s a félidő közepére

Herczeg Gábor, Berndt Dániel

, majd ismét Kalános találataival kiegyenlített a csapat (5-5). Magára talált azonban a Békéás megyei alakulat, jobban is bírták a véét, így újabb három gólt szerezve 8-5-re megnyerték a találkozót. A Tisza-partiakat az ág is húzta,

Kulisits Imre

kapus ismét megsérült, ráadásul a hazaúton defektet is kapott a csapatbusz... Javításra hétfőn este 19.30-tól lesz lehetősége az egyetemistáknak, amikor az algyői Fehér Ignácz Tornacsarnokban a 4. helyen álló Nagykáta rutinos futsalosait fogadják.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 9. forduló:

Pioneers Viharsarki FC - SZTE EHÖK SE 8-5 (5-2)

Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola, 100 néző. Vezette: Lovas, Petrovszki, Flinta.

Pioneers:

Könyves - Szarka, Lukucz, Bondár, Dohányos.

Patka (kapus), Farkas J., Hankó, Szabó P., Balogh Á., Knyihár, Bessenyei.

Kiss László.

SZTE EHÖK SE:

Kulisits - Herczeg, Ferenczi, Berndt, Kalános.

Major, Várnagy, Miklós, Szokolai, Kozma, Hegedűs, Nagy K. (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Lukucz (2', 3'), Hankó (14'), Farkas J. (19'), Szarka (19'), Knyihár (30'), Bondár (35', 39'), ill. Kalános (17', 18', 29'), Herczeg (21'), Berndt (27').

Herczeg (7'), Kozma (38'). Cserenkó Szabolcs:

"Rosszul kezdtük a mérkőzést, ezt az ellenfél kihasználta és gyorsan háromgólos előnyre tett szert. Szünet után fel tudtunk kapaszkodni és ki is egyenlítettünk, de végül alul maradtunk. Amíg nem tanulunk a saját hibáinkból, addig nem fogunk előrébb lépni. Bízom benne, következő alkalommal sikerül javítanunk."

Kiss László a Pionners vezetőedzője:

"Az első félidő elején a mi akarunk érvénysült, majd egyre inkább feljöttek a vendégek. A második félidő elején az öltözőben maradtunk, ez az eredményen is meglátszódott. A győzelem a csapat nagy szívének köszönhető, illetve annak is, hogy a vendégek nem tudtak élni az emberelőnyös lehetőségeikkel."

Siketek SK - Diósgyőri Futsal Club 9-17 (3-9) Újpesti FC - Monor SE 5-4 (1-2) Bábolna Natural Meat TFC - UTE 12-1 (6-0) Kincsem Lovaspark-Nagykáta - Salgótarjáni VSE 8-3 (5-1) Rákosmenti FC - Energia SC Gyöngyös 3-1 (2-1) DEAC Armada Futsal Klub - Vasas-Kalafa SE 7-4 (3-3)