Futsal: kikapott az SZTE EHÖK SE a Nagykátától

2012. november 20., kedd

Nem sikerült a bravúr az SZTE EHÖK SE alakulatának a Nagykáta ellen hétfő este, a férfi futsal NB II Keleti csoportjának algyői mérkőzésén, ahol simán nyertek a vendégek.

Volt NB I-esekkel felálló Nagykáta látogatott az algyői Fehér Ignác Tornacsarnokba hétfő este az SZTE EHÖK SE elleni NB II-es találkozóra. A vendégek az elmúlt szezonban az élvonalban szerepeltek, ám az újonc nem tudott megragadni az első osztályban, a második vonal Keleti csoportjának azonban élmezőnyébe tartozik. A hazaiak egy nagy visszatérőt is ünnepelhettek,

Gombos Viktor

kapus ezen a találkozón védett először hosszú kihagyás után. Kis csúszással indult a meccs, a vendégek késtek pár percet, de ez nem hagyott nyomot a rutinos kátai futsalosok játékán, akik

Fülöp Lajos, Vörös Péter, Nagy Attila

Visnyei Gábor

találataival 10 perc alatt négygólos előnybe kerültek az álmosan kezdő egyetemisták ellen.

Kalános János

ugyan tudott szépíteni a félidő derekán, de Fülöp nagyon gyorsan visszaállította a különbséget egy perccel később (1-5). Ám a szünet előtti hajrában

Várnagy Milán

betalált, majd nem sokkal később bepassza után a felszabadítani igyekvő

Lovasi Balázs

lábáról saját kapujába pattant a labda, így 5-3-as vendégvezetéssel fordulhattak a felek. Már az első félidő folyamán egyértelmű volt, hogy a vendégek első sorával nem tudja tartani a lépést az EHÖK SE, míg a második sor hasonló képességű játékosaival szemben jobb játékra voltak képesek Cserenkó Szabolcs futsalosai. A második játékrész gyors gólváltással indult, Várnagy és Vörös Péter duplázták meg góljaik számát (4-6). A fegyelmezetlenül és szürkén játszó hazaiaknál már a 28. percben kigyűlt az 5. fault

Kozma Szilárd

sárga lapot érő megmozdulása után, ám a továbbiakban sikerült szabályosan védekezni, így büntetőhöz nem jutott az ellenfél. Igaz, nem is volt rá szükségük, hiszen a hazaiak már nem tudták bevenni

Borsi Dávid

kapuját a folytatásban, míg a vendégek a játékrész közepén háromszor is betaláltak a triplázó Vörös Péter, illetve

Tóth István

, végül az ugyancsak mesterhármasig jutó Fülöp révén. A különbség ellenére a 9-4-es nagykátai győzelem így is az SZTE EHÖK SE csapatára nézve hízelgő. Legközelebb pénteken játszik a szegedi csapat 18.30-tól a fővárosi SINOSZ Sportcsarnokban az egyetlen ponttal sereghajtó Siketek SK ellen. Bár az időpont miatt

Herczeg Gábor

és Kalános János hiányában, tartalékosan kel útra a Tisza parti gárda, de mindenképp a kötelező három pont begyűjtéséért kelnek útra a szegediek.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 10. forduló:

SZTE EHÖK SE - Kincsem Lakópark-Nagykáta 4-9 (3-5)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Hegyesi, Borbás, Kócsó.

SZTE EHÖK SE:

GOMBOS - Herczeg, VÁRNAGY, Berndt, Kalános.

Kulisits (kapus), Major, Ferenczi, Bacher, Vékes, Kozma, Türk.

Cserenkó Szabolcs.

Nagykáta:

Borsi - VÖRÖS I., FÜLÖP, VÖRÖS P., Nagy A.

Reiner (kapus), Visnyei, Lovasi, Tóth I., Balazsin, Machalek.

Játékos-edző:

Vörös István.

Kalános (13'), Várnagy (16', 21'), Lovasi (18' - öngól), ill. Fülöp (2', 14', 33'), Vörös P. (6', 21', 30'), Nagy A. (8'), Visnyei (10'), Tóth I. (32').

Kozma (28'). Cserenkó Szabolcs:

"Rossz szellemben futsaloztunk, nem akartunk futni, nem akartuk megérteni hogy fegyelmezett játékkal volna esélyünk. A fegyelmezetlenségek ellenére eladott labdákból most nem kaptunk gólt, azonban az öltözőben megbeszélt taktikát nem sikerült tartani. Sajnos a csapatomban most nem volt meg az az átütőerő, amivel meg lehetett volna fordítani a meccset."

Vasas-Kalafa SE - Rákosmenti FC 7-7 (1-3) UTE - DEAC Armada Futsal Klub 4-16 (1-4) Energia SC Gyöngyös - Monor SE 4-3 (2-0) Diósgyőri Futsal Club - Bábolna Natural Meat TFC 4-9 (0-3) Salgótarjáni VSE - Siketek SK 9-2 (5-1) Pioneers Viharsarki FC - Újpesti FC 5-2 (2-2)