Kézilabda: nem jött össze a Pick-bravúr Minszkben

2012. október 18., csütörtök

Nem sikerült begyűjtenie második győzelmét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája idei sorozatában a Pick Szegednek. Buday Dánielék Minszkben szaladtak bele az újabb pofonba.

Előzetesen nehéz minszki mérkőzésre lehetett számítani a Bajnokok Ligája D csoportjának negyedik fordulójában szegedi szempontból. Erre rácáfolandó

Rajko Prodanovic

, valamint egyenlítés után

Fero Sulc

(aki két éve Szegeden, élete meccsén 17-et szórt épp a minszkieknek) góljaival még vezetett a Skaliczki-gárda, mint utólag kiderült, a mérkőzésen utoljára. A legutóbb a Barcelonát katalán földön csaknem megverő fehéroroszok pár percig még hagyták, hogy a Pick lépést tartson velük, ám 10 perc elteltével kezükbe vették a meccset és el sem engedték. Az elején ukrán átlövőjük,

Vasko Sevalevic

percei, s így a beloruszok folyamatosan húztak el a szegediektől, s a 18. percre már hatgólosra nőtt a különbség. A minszki rohamoknak a kapuban

Mikler Rolandot

váltó

Tatai Péter

sem tudott ellent állni, elől pedig mindössze

Zubai Szabolcs

eredményessége javult. Ám ez sem segített, s hiába tért vissza Mikler is a kapuba, s hárított három-négy alkalommal nagy bravúrral a félidő hajrájában, így is 17-10-es hazai előnnyel érkezett a szünet. Fordulás után kiegyenlítettebb játék és eredményesebb támadások közepette is növelte előnyét a Dinamo, Sevaljevic nem veszített lendületéből, míg Onufrijenkónak ismét sült a keze. A félidő közepétől, 8 gólos minszki előnynél

Jonas Larholm

első góljával kezdte csökkenteni a Pick hátrányát, majd szervezettebbé vált a magyar csapat védekezése, ami percekig tartó gólcsendre kárhoztatta a vendéglátókat. Ennek kihasználása eleinte nehezen ment

Skaliczki László

egységének, ám Mikler feljavult kapusteljesítménye mellett szép lassan faragni kezdte hátrányát a kétszeres magyar bajnok: előbb Larholm, majd

Antonio Pribanic

, Sulc, majd

Marinko Kekezovity

vette be az egyébként jól védő

Vagyim Bogdanov

kapuját (23-20). A végjáték így izgalmasra sikeredett, ám Ancsinéknak nem sikerült ennél közelebb kerülniük a magukat összeszedő Bebesko-legényekhez, akik végül ötgólos győzelmet arattak (29-24), s megszerezték első győzelmüket a csoportban. Legközelebb kereken egy hónap múlva, november 18-án játszik BL-meccset a Pick, a mieink hazai pályán fogadják a Barcelona együttesét. A legközelebbi hazai bajnokira azonban nem kell ennyit várni: a hosszú hétvégén, hétfőn, október 22-én 17 órától a Csurgót fogadják Czina Józsefék az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoport 4. forduló:

Dinamo Minszk - Pick Szeged 29-24 (17-10)

Minszk, 1200 néző. Vezette: Din, Dinu (románok)

Dinamo Minszk:

BOGDANOV - RUTENKO 4, Sztecjura 1, Brovko 1, Atman 3, Babicsev 3, Daroscsuk 2.

Mijatovic (kapus), ONUFRIJENKO 5, Nyikulenkov, SEVALEVIC 9, Szkopincev 1, Osztrousko.

Szergej Bebesko.

Pick Szeged:

Tatai – Prodanovic 2, Balogh 2, Sulc 2, LARHOLM 4, ZUBAI 4, Vadkerti 1.

MIKLER (kapus), Czina, Ancsin 2, Blazevic 2, Buday 1, Nagy, Kekezovity 2, Pribanic 2.

Skaliczki László.

7/6, ill. 2/1.

8 perc, ill. 8 perc.