Jégkorong: óriási csatában, szétlövés után maradt alul a Volán

2012. október 29., hétfő

Nem akármilyen izgalmakat hozott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC OB II-es jégkorongcsapatának debreceni hokicsatája. Kalocsa László tanítványai végül szétlövésben maradtak alul egy óriási mérkőzésen.

Az igazi presztízscsatának számító összecsapás első harmadában a három sorral felálló vendéglátók játszottak fölényben az ismét csak 2 kapussal és 11 mezőnyjátékossal utazó szegediek ellen, akik azonban hősiesen állták a rohamokat, illetve maguk is eljutottak többször helyzetekig, mind a hazai

Tőke Zoltán-László

kapusnak, mind a szegedi

Balázs Csongornak

akadt dolga rendesen. Az első 10 percet szinte végig emberhátrányban töltötte a Tisza-parti gárda, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 11. percben

Barabás Sándor

passzát

Mokrai Ádám

váltotta gólra, kihasználva

Hídvégi Róbert

magas bot miatti kiállítását, előnyhöz juttatva a hazaiakat (1-0). A folytatásban többször is játszott emberelőnyben

Kalocsa László

egysége - sőt, a sűrű debreceni kétpercek miatt három percen át kettős fórban is - ám az egyenlítés nem jött össze a hátralévő időben, habár ez nem csak rajtuk múlott: az érdekes felfogásban ügyködő játékvezetők

Bosnyák Márkó

szabályos gólját nem adták meg... Kissé visszafogottabban szórták a büntetéseket a játékvezetők a második harmadban, melyet egy kihasználatlan emberelőnnyel kezdett a Volán. Ám ami késett, nem múlott:

Muzsik Norbert

asszisztálásával Hídvégi egyenlített ki a 25. percben (1-1). Ezt követően lehetősége adódott Ambrus Andráséknak a vezetés megszerzésére is, ám két emberfórjukat sem tudták kihasználni. Igaz, a harmad második felében volt egy olyan időszak amikor a hazaiak 5 a 3 ellen támadhattak mezőnyben, jóllehet abból sem lett gól. A játékrész végén

Varga Dávid

kiállítása pedig azt jelentette, hogy az abszolút kiegyenlített második húszperc után hátrányban kezdheti a szegedi gárda a záró felvonást. Jellemző maradt a harmadik harmadban is a kiegyenlített játék, az előnyök nem voltak elegendőek egyik félnek sem gólszerzésre, a kapusok pedig továbbra is jó formában állták a sarat, igaz újabb meg nem adott gól borzolta a vendégek kedélyeit, mivel Varga Dávid szabályos találatát is annulálták a játékvezetők. Kevesebb mint négy perccel a vége előtt Varga kiállítása aztán csaknem megpecsételte a Volán sorsát, hiszen a gólerős csatár 10 perces fegyelmi büntetést kapott, a kétperces emberelőnyt pedig kihasználta a Debrecen, a korábbi román válogatott játékos-edző

György Józsefnek

öccse

István

Nagy Zoltán

készített elő, a rutinos gyergyói származású hokis pedig nem is hibázott (2-1). Elúszni látszott tehát a meccs a vendégeknek, ám a végjátékban kettős emberelőnybe került a Volán, 15 másodperccel a vége előtt Balázs kapust is lehozta Kalocsa László, s ezt nem is hibázta el az egyenlítésért mindent egy lapra feltevő szegedi csapat: Muzsik és

Rózsahegyi Ádám

előkészítése után

Léránt René

fejezte be góllal az akciót 59:59-nél (2-2). A gól után Muzsik tiszteletlen magatartás miatt - kimutogatott a nem túl népes közönségnek - 10 perces fegyelmit kapott, így a hosszabbításban a veszélyes Varga Dávid mellett a jól teljesítő védőt is nélkülözni kényszerült a Tisza-parti gárda. A hosszabbítás perceiben sem született gól, így büntetőkkel dőlt el a meccs: a Volánnál

Maslac Michael

kihagyta, Ambrus és Bosnyák beütötte, míg a hazaiak mindháromszor betaláltak, harmadszor ráadásul úgy, hogy

Hegedűs Dávid Koppány

pakkjába beleütött Balázs kapus, ám a felperdülő korong szerencsétlenül mögé esett és becsorgott. Az érthető módon bosszús kapus egyébként ekkor rácsapott a kapuvasra, amiért 10 perc fegyelmit osztottak ki neki a bírók, akárcsak Ambrusnak nem sokkal előtte, túlzott gólörömért... Így végül szétlövésben 3-2-es vereséget szenvedett a kétségtelenül győzelmet érdemlő szegedi alakulat, mely így 3 helyett 1 ponttal kell megelégedjen. Legközelebb november 11-én Dunaújvárosban vendégszerepel a Kalocsa-csapat, majd rá egy hétre, november 18-án vasárnap este 18 órától jöhet a nagy derbi a Debrecen ellen a szegedi műjégpályán!

Jégkorong OB II alapszakasz:

Debreceni HK - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0) szétlövés után

Debrecen, tócóskerti jégcsarnok, 150 néző. Vezette: Mayer, Sipos, Kormos.

DHK:

Tőke - Molnár Zs., Nagy Z., György J., György I., Salánki - Mokrai, Hegedűs, Pál, Barabás, Jonkl - Kelemen, Vincze, Csorba, Tarka, Farkas - Fábián.

Játékos-edző:

György József.

Balázs - Máté, Maslac, Rózsahegyi, Léránt, Varga D. - Muzsik, Hídvégi, Bosnyák, Ambrus, Barcsik - Kovács Á.

Hegedűs.

26 perc, ill. 24 perc + 10 perc fegyelmi (Varga D.) + 10 perc fegyelmi (Muzsik) + 10 perc fegyelmi (Ambrus) + 10 perc fegyelmi (Balázs). Kalocsa László:

"Emberfelettit nyújtott a csapat! Így, ahogy most játszottunk, ki lehet kapni, emelt fővel. Győzelmet érdemeltünk volna, sajnos két szabályos gólunkat nem adták meg a találkozón, ráadásul az elején is túlzóan nyúltak bele a játékvezetők a mérkőzésbe a kiállítások sorával, de a sima és a kettős emberhátrányokat is ki tudtuk védekezni. A jövőre nézve nagyon biztató teljesítményt nyújtottunk, elképesztő csapategységről tettünk tanúbizonyságot. Egy hihetetlenül jól játszó csapat kapott ki ma Debrecenben..."