Labdarúgás: fordulatos meccsen ikszelt a Tápé és az Algyő + FOTÓK

2012. szeptember 22., szombat

Hadár duplájával a szünetig komoly előnyre tett szert az Algyő a megyei I. osztály szombati rangadóján, ám a hazai Tápé nem adta föl, s a második felvonásban talpra tudott állni. Izgalmas hajrában maradt végül a döntetlen.

A megyei I. osztály 6. fordulójában:

Tápé ESK - Algyő SK 2-2 (0-2).

Tápé, 200 néző, vezette: Béleczki László (Mester Sándor, Kolozsvári Norbert).

Tápé:

Erdei - Cseh, Szélpál, Hegyesi Á., Kozó, Németh, Márki (Kőszegi 72'), Brinszky, Dlusztus (Pöszmet 68'), Bubori, K. Tóth. Vezetőedző: Paksi Péter.

Algyő:

Udvari - Makai, Gábor (Kiss 25'; Orosházi 89'), Gonda, Daróczi, Takács R., Sebők, Balogh, Farkas, Bogdán, Hadár. Vezetőedző: Takács Zoltán.

Gólszerző:

K. Tóth Gy. (59'), Dlusztus I. (60'), illetve Hadár A. 2 (26', 45') Paksi Péter:

"Ellentétes félidők után igazságos eredmény született a jó erőkből álló Algyő ellen. Kár az első játékrészért."

Takács Zoltán:

"Jó mérkőzést játszottunk, igazságos eredmény született."

91. perc: Vége a mérkőzésnek! Azzal együtt, hogy a szünetben úgy tűnt, az Algyő már megnyerte a mérkőzést, a döntetlen igazságosnak mondható, mert mikor a második felvonásban a vendégek kihagytak pár percre, a Tápé villámgyorsan egyenlített, a végén pedig közelebb is állt a gólszerzéshez, mint ellenfele. Jó iramú, változatos, színvonalas meccset hozott a rangadó, korrekt játékvezetés mellett, sok néző előtt. 90. perc: K. Tóth törhetett kapura, ám az utolsó pillanatban szerelni tudták az algyőiek. Lehet, hogy ez volt az utolsó lehetőség? 89. perc: A csere cseréje a vendégeknél: Kiss hagyta el a pályát, Orosházi Dániel érkezett. 88. perc: Kőszegi a bal kapufát találta el 14 méterről, ezúttal nem volt szerencséje a Tápénak, Udvari portás mozdulni sem tudott. A másik oldalon Hadár 7 méteres gyenge fejesét csípte el Erdei. A nézők számára rendkívül élvezetes a rangadó! 85. perc: Igen mozgalmas a hajrá, támadás támadás után fut végig a pályán. K. Tóth húzott el az előbb a jobb szárnyon, centerezését két támadó elől, közül fejelte ki az egyik algyői védő. Egyértelmű, hogy a győzelem a cél mindkét egységnél! 81. perc: Gyorsan jött a válasz: Bubori ívelt, 16 méteres lövését ezúttal Udvarinak kellett hárítania. 80. perc: Hadár és védője húzták egymást, így a támadó nem tudott felugrani egy nagyszerű beadásra. Jó helyzet alakulhatott volna ki, de végül nem lett belőle semmi. 77. perc: Átvette az irányítást a hazai gárda, többször kontrázták le a rendezetlen algyői védelmet, de rendre elkapkodták az akciókat. Mindkét legénység hatalmasat hajt a győztes találatért, kérdés, valakinek sikerül-e még bevenni a kaput. 73. perc: Cserélt ismét a Tápé, Márkit Kőszegi váltotta. Közben futószalagon három algyői helyzetet láthattunk, a legnagyobb Farkas Szilveszter előtt adódott, 14 méterről még közelebb is vihette volna, de eltörte a labdát, mellé ment a kísérlete. 69. perc: Fölénybe kerültek a vendégek az utóbbi percekben, miután magukhoz tértek a sokkból. Paksi Péter változtatott, a második gólt jegyző Dlusztus helyére Pöszmet Tamás küldte. 65. perc: 32 méterről vállalt el egy szabadrúgást Brinszky, Udvari elcsípte a labdát. A másik oldalon Balogh Norbert 24 méteres kapáslövését ujjheggyel tolta szögletre Erdei. 60. perc:GÓÓÓL 2-2! Egy perc alatt drámai fordulat, egyenlített a Tápé. Egy jobb oldali beadás a kapufáról Dlusztus Imre elé perdült, aki remek ütemben kísérte belül az akciót, s 2 méterről bólintott a hálóba. Még fel sem ocsúdtak a szépítést követően az algyőiek, már el is tűnt az előnyük! Nemcsak nyílt a meccs, de innen már bárki nyerhet! A 25 éves Dlusztusnak ez volt az első találata a bajnokságban. 59. perc:GÓÓÓL 1-2! Itt a várva várt hazai találat! K. Tóth Gyula vett le egy labdát a tizenhatos jobb sarkánál, majd három cselt követően a lehajolni készülő Udvari bal lába mellett lőtt a hálóba. A 31 éves támadó is már hetedszer eredményes a sorozatban. 55. perc: Mennek ugyan előre a hazaiak, ám úgy érezni, most hiányzik belőlük a gólveszély, kicsit kedvüket szegte az első félidő utolsó percében kapott második találat. Valóban, meg lehet érteni őket, lélektanilag a legrosszabbkor esett, mármint az ő szempontjukból. Takács Zoltán, a vendégek mestere nyilván másként vélekedik erről. Mindenesetre csökkent az iram, azt is mondhatnánk semleges szemlélőként, hogy egy tápéi gól jót tenne a meccsnek. 50. perc: Munkában a kapusok! Erdei nagyon szépen ártalmatlanította Hadár löketét, a másik oldalon Bubori tűzte rá, ám ezúttal sem tudott túljárni Udvari eszén. 46. perc: Megkezdődött a második félidő, a szünetben nem történt csere. A Tápénak igencsak nagyot kell küzdenie, ha legalább egy pontocskát meg akar menteni. A rutinos és szervezett Algyő kétgólos előnye birtokában magabiztosan futballozhat. SZÜNET!45. perc:GÓÓÓL 0-2! Nemhogy egyenlíteni nem sikerült a hazai csapatnak, de a lehető legrosszabbkor igen komoly hátrányba került most már egy súlyos egyéni hiba után. Egy szélre kitett, egyébként hosszúnak és veszélytelennek tűnő labdára Erdei kapus rossz ütemben indult, Hadár Attila érte el jóval előbb a bogyót, s 25 méterről könnyedén ívelt a portás fölött a kapu közepébe. Hadár immár tízgólos a bajnokságban. 41. perc: Bubori hatalmas ziccert hagyott ki! Brinszky Adrián zseniális átadásával törhetett ki a tizenhatos előteréből, elhúzta a zsugát Udvari mellett, ám a kapus valahogyan még fel tudott tápászkodni, s a csatár lövése a testéről a jobb kapufára, majd onnan szögletre vágódott. Elképesztően nagy egyenlítési lehetőség volt. 37. perc: K. Tóth Gyula negyvenméteres átadással tört ki, el akarta húzni Udvari mellett, de nem sikerült, a labda megakadt a portás bal kezében. 33. perc: Gyorsan magához tért a Paksi-legénység, s megpróbál egyenlíteni még a szünet előtt. Hullámzik ugyanakkor a játék a két tizenhatos között, több átlövési kísérletet eresztettek el a játékosok Udvari és Erdei ketrece felé is, élvezetes és látványos a meccs. Nagyobb lehetőség viszont nem adódott a gólt követően. 29. perc: A bekapott gól kissé megfogta a Tápét, támadásban maradtak a vendégek. Hadár kerülhetett volna ismét nagy helyzetbe, de a hazaiak szerencséjére lesen állította meg a sípszó. 26. perc:GÓÓÓL 0-1! Vezetést szerzett az Algyő! Még a gól előtt térdsérülés miatt Gábor Zoltán lebicegett a pályáról, Kiss Bence váltotta. Ezután egy lepattanót Hadár Attila vett át az ötösön belül, ügyesen megfordult vele, majd nagy erővel lőtte ki a kapu bal oldalát. A 35 esztendős támadónak ez már a kilencedik találata ebben a bajnokságban! 23. perc: Továbbra is kiegyensúlyozott mezőnyjátékot figyelhetünk, mikor elérkeztünk az első felvonás feléhez, s a kapu előtt picivel a Tápé tűnik határozottabbnak. Bubori Kornél fejelhetett nem sokkal ezelőtt, mintegy fél méterrel a bal kapufa mellé. Udvari kapus ugyan mozdult, de nem biztos, hogy elérte volna a játékszert, ha beljebb megy. 19. perc: Bogdán Péter elől az utolsó pillanatban szabadított fel az imént a hazai védelem. A tápéiak részéről Dlusztus két pontrúgásáról számolhatunk be. 24 méteres szabadrúgását Gábor Zoltán blokkolta szögletre, majd a korner a kapu fölött hagyta el a játékteret. 14. perc: Kiegyenlített játékot láthatunk a rangadón, mindkét oldal igyekszik támadásokat építeni, ugyanakkor szem előtt tartják a biztonságot is. Az előbb Brinszky Adrián cselezgetett a bal szárnyon, majd 28 méterről tüzelt, mégpedig pompásan, Udvarinak gondot is okozott ezzel, a hálóőr előbb maga elé ütötte a lasztit, csak másodikra bírta összeszedni. 9. perc: Dlusztus Imre nagyszerűen csavarta a hosszúra a jobb oldali szögletet, Udvari Tamásnak minden tudására szükség volt, hogy a berobbanó tápéi csatárok feje elől továbbpaskolja a bogyót. Jelentjük: megtette. 5. perc: Nagy iramban estek egymásnak a csapatok. A vendégek részéről Balogh Norbert eresztette el az első lövést, 25 méteres kísérletét vetődve tolta szögletre a jobb alsóból a remek felépítésű Erdei Gergő kapus. 1. perc: A hazai együttes kezdte meg a játékot, a Tisza felé támadnak K. Tóth Gyuláék. Tiszta világoskékben egyébként a tápéiak, fehér felsőben, sötétkék nadrágban és fehér sportszárban az algyőiek az immár kiváló állapotú gyepszőnyegen. Ideális labdarúgóidőben mintegy 200 néző látogatott ki a derbire. Az ifimérkőzést 3-1-re a vendéglátók nyerték meg.

Lassan, de biztosan körvonalazódnak az erőviszonyok a megyei I. osztályban. Kezd kialakulni az az élmezőny, melynek tagjai versenyben lesznek az érmekért. Öt fordulót követően a 13 pontos, egyedüliként veretlen Ásotthalom vezeti a tabellát a 12 pontos Algyő és Kiskundorozsma, illetve a 9 pontos Sándorfalva, Tápé és Csanádpalota előtt. Az ötödik helyezett Tápé szombaton délután a második Algyőt fogadja a játéknap rangadóján. Paksi Péter legényei mindenképpen feledtetni akarják a múlt heti kisiklást, hiszen elszenvedték második vereségüket is, miután 2-0-ra kikaptak Ásotthalmon. Takács Zoltán tanítványai ellenben odahaza nyertek 5-0-ra a HFC II. ellen, így ők sokkal inkább lendületben vannak, ám nem szabad elfeledni, hogy két hete már elbuktak egy idegenbeli rangadót Csongrádon, mégpedig 2-1-re. Így aztán olyan derbi következik, melyen mindkét fél egyértelműen a győzelemért száll harcba. Nagy kérdés, melyik együttes rutinos gólvágója fog majd ki jobb napot, az eddigi öt fordulóban hatszor eredményes tápéi K. Tóth Gyula vagy a nyolc találattal rendelkező algyői Hadár Attila. Kiderül élő közvetítésünkből!