Labdarúgás: pontot rabolt a Szeged Ceglédről + FOTÓK

2012. szeptember 8., szombat

Lassan indult, majd felpörgött a találkozó, játékban az első félidő a Ceglédé, a második a Szegedé volt, így teljesen igazságos döntetlen született.

Döcögősen, unalmasan indult a találkozó. Az első 30 percben szinte semmi izgalmas, említésre méltó dolog nem történt. A Cegléd azonban a játékrész utolsó negyed órájára futószalagon kezdte szállítani a helyzeteket. Két-három góltól is megmenekül a Szeged köszönhetően Belecan védéseinek és Fortunának. A második félidő elején is indítottak néhány akciót a piros-feketék, míg a vendégek továbbra sem találták a kulcsot a hazai kapuhoz. Végül büntetőből érkezett meg a ceglédiek vezető találata, ami nemhogy feltüzelte volna őket, inkább a féket mutatta meg nekik. A Szeged kezdte el irányítani a meccset, egyre több akciót vezetett, nem egyszer igen tetszetőset. És a fölény meghozta gyümölcsét a 75. percben. Az egyenlítést követően is Lisztesék voltak aktívabbak, mintha erőnlétben jelentősen felülmúlták volna ellenfelüket. A két félidő játékát tekintve a döntetlenben nyugodtan kiegyezhetünk.

A labdarúgó NB II Keleti csoport 4. fordulójában:

Restart-Ceglédi VSE - Szeged 2011 1-1 (0-0).

Cegléd, vezette: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Medovarszki János).

Cegléd:

Miski - Robson, Miklósvári, Koncz, Farkas I., Szkunc, Kenderes (Ladiszlai 61'), Nagy L., Juhász, Balog (Szalai 69'), Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt.

Belecan - Kéri (Rézműves 24'), Kapic B. (Laczkó 24'), Toca, Farkas Z., Ulvicki, Borbély, Lisztes, Geiger (Varga 58'), Tóth I., Kis. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Kéri (22'), Juhász (89').

Koncz (52') illetve Kis (75'). Ványi Zsolt:

Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, gólhelyzeteket dolgoztunk ki. Számomra érthetetlen, hogy épp az egy nullás vezetés birtokában kezdtünk el kapkodóan és idegesen játszani, mintha egy rutintalan, serdülő csapat lennénk. Sorsszerű volt, hogy gólt kapjunk. Túlságosan magunkra engedtük a Szegedet, de az is igaz, hogy több véleményes szabadrúgást kapott ellenfelünk, de az elvesztett pontokért csak magunkat okolhatjuk.

Tóth Bálint:

Nem Jól kezdődött a meccs, hiszen a 20. percben két kényszerű cserét kellett végrehajtanom. Így elszakadtam attól a lehetőségtől, hogy később alakíthassam a játékot, belenyúljak a csapatba. Az első félidőben az ellenfelünknek voltak komoly lehetőségeik, de a második játékrészben felbillent a pálya: a 65. perctől kezdve a Cegléd fölé kerekedtünk, fizikailag és mentálisan is. Tele van a hócipőm, hogy olyan csatáraink vannak, akik egyet játszanak és kettő nem, ezt idézőjelbe mondom.

Online közvetítésünk:VÉGE90+3 Vége a találkozónak. Az utolsó percekben a Szeged támadt, de az utolsó passzok nem sikerültek. 90+1' Robson is besárgult. 90' A játékvezető 3 percet hosszabbít. 89' Juhász kapott sárgát. 87' Kétszer is ziccerben ugratták ki a vendégek Vargát, mindkétszer les. 83' Jobb oldali beadást követően először Toca próbál ráfordulni, majd a lecsorgó labdát Varga újra rászúrja, de kissé gyengén, így Miski ölében hal el a lehetőség. 81' Ceglédi csere Kormos váltja a sérült Miklósvárit. 79' 28 méteres szegedi szabadrúgás. Toca lapos lövését tisztázzák a hazaiak. 75' GÓÓÓL! Egyenlít a Szeged 2011. Lisztes 30 méteres szabadrúgása vágódott le a védőfalról épp Kis Róbert elé, aki egyet tolt a zsugán és a kifutó Miski mellett bal oldalról passzolta el a labdát, ami a bal kapufáról pattant a hálóba. 1-174' Folyamatosan támad a Szeged, visszább állt a Cegléd. Az akciókat egyelőre blokkolja piros-kékek védelme. 69' Balogot Szalai váltotta a hazaiaknál. 68' Egy szép szegedi akció végén Farkas Z. tekert be a bal oldalról, a hosszún érkezett Rézműves és estében fejelt, de fölé. 64' Varga fejelt le egy szögletet a jobb oldalon, a lepattanót Rézműves húzta kapura az öt és feles vonaláról, de egy védőláb közbelépett. 61' Hazaiak is cserélnek. Kenderest Váltja Ladiszlai. 60' Szabadrúgás 25 méterre Miski kapujától. Jócskán fölé tekeri Farkas. 58' Varga Bence áll be a Szegednél Geiger helyére. 55' Lisztes ad egy emeléssel forintos labdát a jobb oldalon kiugró Geigernek, aki a tizenhatos vonaláról laposan lövi be a zsugát, s az fennakad a védelemben. 52' GÓÓÓL! Koncz magabiztosan passzolta a kapu jobb oldalába a labdát a balra vetődő Belecan mellett. 1-051' TIZENEGYES Farkas I. tört a tizenhatoson belülre a bal oldalon, s a védők között a harmadik cselnél akadt fel a láb egy belépést követően. 50' A félidő első szöglete egy jobb oldali ceglédi elfutás után: veszélytelen. 48' Lisztenesnek volt egy távoli próbálkozása átlövésből, de "eltörte" a labdát. 46' A hazaiak passzával megkezdődött a második játékrész. Újabb csere egyik csapatnál sincs. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 43' Lisztes tekerhetett kapura egy bal oldali 25 méteres szabadrúgást: fél méterrel a bal ficak fölé szállt a labda. 41' A Szeged is próbálkozott két akcióval, az első egy bedobással végződött, ami Miski kezében kötött ki. A másik támadást Kis fejezte be egy hosszúra sikeredett beadással. 37' Robson robogott le a jobb oldalon és a tizenhatosnál érkező Juhász felé tekert, aki kapásból próbálta rácsavarni a labdát a kapura: fél méterrel a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret a zsuga. 35' Szépen húzta le Lisztes felívelt szabadrúgását a tizenegyes pontnál Miski kapus. 33' A szögletet Balognak sikerült az öt és feles vonala mellől a kapu előtt továbbpasszolnia, a labdáról csak centikkel maradt le a hosszú oldalon Miklósvári. 32' Szkuncnak a 16-os sarkától eleresztett jobb oladali tekerését védte bravúrral Belecan. 30' Farkas I. balösszekötő helyéről eleresztett 28 méteres átlövése szállt egy méterrel mellé. 27' Megvan az első helyzet. Egy labdaszerzés után Juhászhoz került a bőr a bal oldalon. Beadása átszállt a hosszúra, ahol Medgyesi érkezett és belsővel a rövidre passzolt, de Belecan a helyén volt. 24' Csere a Szegednél. Laczkó váltja a sérült Kapicot, Rézműves pedig Kérit, ő is húzza a lábát... 22' Kéri kapott sárgát rúgásért. (Közben Bekim Kapic jelzi, hogy megsérült.) 19' Nem igazán történik említésre méltó esemény. A ceglédi oldalon Borbélynak szállt el egy felívelés után a labdája, a szegedi tizenhatosnál pedig Juhász cselezett szépen, de végül felszabadítottak a vendégek. 15' Ceglédi kontratámadás jelenthetett volna veszélyt a szegedi kapura, ha a bal oldalon Juhász labdája nem lett volna kissé hosszú Kenderesinek. 12' Farkas Z. lőhetett szabadrúgást 35 méterről, de a kapu helyett a sorfalból lőtte ki Medgyesit, aki rövid ápolás után folytatta a játékot. 8' Szegedi akciók. Előbb Kis jobb oldali indítását adhatta be Borbély, ami kissé hosszúra sikeredett, majd bedobás lett egy elfutási kísérletből. 6' Az első szögeltet a hazaiak rúghatták, Belecan húzta le a felfejelt labdát. 3' Az első percek krónikájához egy szabálytalanságot és mindkét csapat részéről egy-egy indítást jegyezhetünk fel, melyek hosszúra sikeredtek és a kapusok tisztáztak. 1' A Szeged kezdte a játékot. 16.28: Felvonulnak a csapatok a kezdéshez (Megérkezett Szegedről mintegy 40 ultraszurkoló is). A hazaiak piros felsőben fekete nadrágban és piros sportszárban, a szegediek kék oldalcsíkos fehér szerelésben fociznak majd. A csapatkapitányok felolvastak egy felhívást a fair play szellemére, mivel a mai nap a FIFA Fair Play napja. 16.15: Üdvözöljük olvasóinkat Ceglédről! A csapatok már javában készülnek a találkozóra. Igazán izgalmas találkozó várható, a Ceglédnek van oka visszavágni: a múlt szezonban a Szeged két góllal és három ponttal gazdagabban távozott legutóbb a városból. Beharangozó írásunk Tóth Bálint nyilatkozatával és a párharc történeti hátterével ide kattintva olvasható el.