Labdarúgás: a második félidőben gálázott a Szeged 2011 + FOTÓK

2012. szeptember 1., szombat

Alacsony színvonalú első félidő után parádés, közönségszórakoztató második játékrészt produkálva fölényes győzelmet aratott a Szeged 2011 együttese a Putnok ellen.

Nem hozott túl magas színvonalú első félidőt a Szeged 2011 Putnok elleni mérkőzése, melyen hamar előnybe került a hazai gárda egy szögletet követően, amikor

Geiger Norbert

eszmélt fel leggyorsabban a védők között pattogó labdára és a kapuba löbbölte -

Botló

kapus már csak a gólvonalon túl vetődött a játékszerre. A vendégek lest reklamáltak, ám a játékvezető középkezdést mutatott (1-0). A félidő további részében továbbra is gyenge játékot produkált a két csapat, a Putnok nem tudott elég offenzíven fellépni, míg a Szeged sem nyújtotta legjobb tudását. Fordulás után aztán nagyot változott a mérkőzés képe. Két villanás és a hazai csapat már 3-0-ra vezetett, előbb

Ulvicki

beadását könnyedén fejelte be közelről a duplázó Geiger, majd a kiváló labdát kapó

Lisztes Krisztián

ismerte felé remekül a helyzetet az 53. percben és a gyönyörű mozdulattal emelte át a vendég kapust. A közönség már ekkor ünnepelte a szegedi gálát, ami ezt követően parádés játékban nyilvánult meg további találatok helyett.

Trepák Attila

remek ütemben mozdult ki kapujából mindig, amikor szükségeltetett, Geiger védelemben és támadásban is remekelt, Lisztes kiváló labdákkal tömte a társakat,

Kéri Tamás

rendkívül agilisan játszott elől. A hajrára is maradt még tapsolni valója a hazai drukkereknek, akik fantasztikus hangulatot teremtve drukkoltak kedvenceiknek. A csereként beállt, frissen igazolt

Varga Bence

öt perccel a vége előtt látványos csukafejessel vette be a putnoki kaput (4-0), majd kis híján Lisztes döntötte romba a ketrecet, ám jól eltalált lövése a kapufán csattant. A szépségtapaszt végül a Putnok tette fel a találkozóra, amikor a 92. percben szép cselek végén

Monyók

passzolt a hazai kapuba, kialakítva a 4-1-es végeredményt. A szurkolók aztán még percekig éltették a második félidőben az elsőt feledtetve gálázó Szeged 2011-et. A parádét egy hét múlva Cegléden folytathatják kiváló szereplésüket, majd szeptember 15-én igazi közönségcsalogató rangadó következik a SZVSE-stadionban: jön a Ferencváros!

Labdarúgó NB II Keleti csoport 3. forduló:

Szeged 2011 - Putnok VSE 4-1 (1-0)

Szeged, SZVSE-stadion, 1000 néző. Vezette: Karakó (Szpisják, Kulcsár).

Szeged 2011:

Trepák – Kéri (Gomez 81'), B. Kapic, Toca, Tóth I. (Markovic 70') - Ulvicki, Borbély - Geiger (Varga B. 75'), Lisztes, Farkas - Kis.

Tóth Bálint.

Putnok:

Botló - Szögedi, Kovács R., Bányai, Bogdan - Szabó Á. (Bálint 81'), Zimányi - Matis (Luptak 73'), Odrobéna (Elek 75'), Horia - Monyók.

Koszta Péter.

Geiger (6', 48'), Lisztes (53'), Varga B. (85'), ill. Monyók (92').

Borbély (18'), Toca (37'), ill. Matis (33'). Tóth Bálint:

"Az első félidővel egyáltalán nem voltam elégedett, aztán a második játékrészben sokat javultunk. Az ekkori játékunk, valamint a lőtt góljaink révén aztán a csapat és a közönség is egymásra talált."

Koszta Péter:

"Az első félidő alapján nem gondoltam, hogy négy gólt kapunk, ráadásul az első találat véleményem szerint lesállásból született - természetesen nem ezen múlt a meccs. Az első félidőben jól játszottunk, és az volt a célunk, hogy a Szeged gyors szélsőjátékát lelassítsuk, azonban a második játékrészben nyolc perc alatt megvertük magunkat."

93' A játékvezető lefújja a meccset. 92' GÓÓÓL... 4-1. A Putnok szépít, Monyók ugrik ki, cselez egyet-kettőt, majd a tizenhatoson belül elhúzza a labdát Trepák mellett és bepofozza a kapuba a labdát, 4-1. 91' A sarokrúgásnál több szegedi is ugrik, nem sikerül eltalálni. Lisztes aztán 25-ről dörgedelmes kapufát lő! 90' Gomez beívelése után szögletre fejel egy bekk. 88' Már is zúg a vastaps és a Szép volt fiúk! 85' GÓÓÓL!!! 4-0! Varga Bence egy beadott labdára csukafejessel robban, és már a hálóban is táncol a labda! 4-0! 84' Szegedi sarokrúgás, kis szöglet variáció, gyenge. 81' A Szegednél Kéri helyett Gomez, a vendégeknél Bálint Szabó Ádám helyett a pályán. Trepák újabb óriási védése, reflexből megy le a balösszekötő helyéről betörő Monyók lövésére. 78' Tetszetős akciókat vezet a Szeged, igazi közönségszórakoztató futballt látunk a második félidőben, a Putnok gyakorlatilag már a végét várja a harmadik gól óta. 75' Elek Bence is érkezik a Putnoknál Odrobéna helyett. Csere hazai oldalon is, a kétgólos Geiger helyett a Fraditól jött Varga Bence lép pályára, a nagyapja, Halász János, a SZAK egykori NB I-es focistája is itt szorít érte a lelátón. Hozzá kell tennünk, Halász János 1948-ban Londonban a magyar kosárlabda-válogatott tagjaként szerepelt. 73' Ulvicki tör előre, remekül ad vissza a keresztbe érkező Lisztesnek, aki kapásból lő középre, de résen Botló. 71' Újabb ápolás, Borbély marad lenn, de hamar felépül. Matis jön le a vendégeknél közben, Luptak helyette a pályán. 70' Csere a hazaiaknál, Tóth Imre helyett Slobodan Markovic érkezik. Vastapsot kap. 66' Kéri adja vissza a labdát balról az alapvonaltól, az érkező Geiger kirúg egy gyeptéglát, majd rácsúszik a védő is, lenn marad, ápolás. 64' Ulvicki emeli be a labdát jobbról, az érkező Kéri elől egy védő fejeli ki a labdát. 62' Ulvicki és Kapic zavarja egymást a második beívelt szögletnél, így egyikőjük sem tud fejelni. Lár, mert tisztán stukkolhattak volna a kapuba. 60' 13 méterről csúsztat kapura egy éles labdát Ulvicki, Botló kiüti szögletre. 58' A "Szurkoljon a túloldal is!" felszólításra megkezdi a felelgetőst a stadion, megy a visszhang, aztán ünneplik egymást a drukkerek. 55' Sokkal aktívabb a második játékrészben a Szeged, remek támadásokat látunk, hullanak a gólok, Geiger védelemben és támadásban is kiváló teljesítményt nyújt, Trepák pedig nagyon magabiztos a kapuban és onnan kifutva is. Kulcsár partjelző lest int a putnoki támadásnál. 53'GÓÓÓL! 3-0! Kéri remek labdával indul félpályáról, visszapasszol Kisnek, aki a tizenhatosra beérő Liszteshez ad, ő pedig a hosszú sarokra emeli a labdát, nem is lehetett máshogy megoldani, de épp ezért szépségdíjas a gól! 3-0! 49' Putnoki szögletre emelkednek a hórihorgas vendég támadók, Trepák kijön, kiöklözi. Aztán egy újabb lesgyanúsan előreívelt labdára fut ki messze, és vágja előre a lasztit. Nagyon magabiztos a szegedi kapus! 48' GÓÓÓL! 2-0! Szépen felépített támadás végén az alapvonalról ível be jobbról Ulvicki, Geiger üresen az ötösön, könnyedén befejeli! 2-0! 46' A Putnok kezdi a második félidőt. SZÜNET!45' Karakó játékvezető véget vet az igen alacsony színvonalú első félidőnek. 43' Kis Róbert kapna remek labdát Lisztestől, de a kiugró szegedit lökik, és megszerzi a labdát a Putnok, a spori nem fúj... 41' Egy jól előrevágott labda Bekim Kapic fejére érkezik, már várja, fejel, fölé méterekkel... 39' Ulviczki marad lenn egy ütközés után, a játék nem áll le, jön egy putnoki lövés Odrobénától, mellé megy jócskán. 37' Geiger szerez labdát az ellenfél középpályáján, de nem tud előrébb jutni, tovább adja, majd elszedik tőle. Toca söpör el egy támaszkodó lábat, sárga lap. 33' Monyók törne kapura a védőjétől elszakadva jó indítás után, de nem tudja vezetni a labdát, elbotlik. Matis lök, kap egy sárgát 30' Meddő mezőnyjáték zajlik, nem alakul ki helyzet, kissé talált ízű góllal továbbra is a Szeged vezet. 25' Kéri cselezi át magát a középpályán, betör a tizenhatoson belülre, de mentenek előle. Toca a szöglet után beívelt és kifejelt labdát suhintja rá 25 méterről, egészséges lövés, de azért 2-3 méterrel téveszt célt. Mindenesetre elismerő tapsot kap a megmozdulás. 20' Odrobéna fejel egy óriási bedobás után, mellé pattog, Trepáknak nem kell mozdulnia. 18' Borbély nem hagyja elvégezni a putnoki szabadrúgást félpályán, sárga lap. A beívelt labdának Trepák kissé alászalad, de veszélytelen. 15' Putnoki szöglet, Horia fejeli fölé. Koszta Péter putnoki edző reakciói a pálya mentén arra utalnak, már elment a kedve a meccstől. tegyük hozzá, a szegedi gól óta több putnoki akciókezdeményt látunk. 13' Egy putnoki szabadrúgás után a kapun előterében nem tud fejelni a vendégek támadója, a kivágott labdát kapásból Szögedi suhintja a szegedi kapura, de nagyon rosszul találja el - nem jó lövés, majd bedobás a túloldalon. Hatalmas taps. 9' Megérkeztek az ultrák, már énekelnek, van is okuk rá! 6' GÓÓÓL!!! 1-0! Geiger harcol ki egy szögletet, a beívelt labdát kifejeli egy védő, de jön a lövés, pattog a védők között a labda, Geiger eszmél fel és belöbböli, Botló kapus már csak a gólvonalon túl botlik bele a labdába, 1-0! 4' Mondhatnánk, keresik a fogást a felek egymáson, mindenesetre egy halovány putnoki lest jegyezhetünk fel eddig. 1' A Szeged kezdi az összecsapást. 16.30: Kezdődnek a bemutatások, nagyjából 900-1000 szurkoló van már a lelátón és szembe, az álló részeken. Jönnek be a csapatok a pályára. A Szeged az új kék mezben fekete nadrágban és fekete sportszárban fog játszani, a vendégek tiszta bordóban. 16.20: Folyamatosan érkeznek a hazai drukkerek, az álló szektorban is vannak páran, de az ultrák egyelőre nem bukkantak fel. 16.10: Melegítenek csendesen a csapatok, a hangfalakból dübörög a diszkó, miközben a lelátón jelenleg nagyjából 2-300 néző foglalta el helyét. Érdekesség: az egyik oldalon női partjelző fog lengetni a mérkőzésen, Kulcsár Judit személyében, aki ugyancsak javában melegít a kollégáival, Karakó Ferenc játékvezetővel és Szpisják Zsolttal. 16.05: "Merre van ez a Putnok?" - kérdezi egy hazai drukker mögöttünk. Borsod-Abaúj-Zemplén megye északi részén a szlovák határ mellett, mutatjuk a térképen a közel hétezer lelkes kisvárost. 16.00: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Vasutas stadionból. Félóra és kezdődik a történelmi meccs, a Szeged és a Putnok első összecsapása az NB II Kelet 3. fordulójában.

Történelmi összecsapás következik, hiszen a két gárda még egyetlen alkalommal sem játszott egymás ellen. A vendégek legutóbb otthon kaptak ki a Kazincbarcikától 3-2-re, míg a Szeged megnyert meccset "vesztett el" ikszre Vácon. A fordulóból pénteken a Nyíregyháza Szolnoki MÁV találkozót játszották le, ahol meglepetésre az utolsó előtti vendégek az első negyedóra végétől vezettek az élmezőnyben tartózkodó nyírségiek otthonában, s a vendéglátók csak a hajrában tudtak pontot menteni. Beharangozó írásunk itt olvasható!