Kézilabda: későn hajrázott, kikapott a Pick Zágrábban

2012. szeptember 29., szombat

Bár a hazaiak nyári meggyengülése miatt esélyesebbnek tűnt, végül vereséget szenvedett a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája zágrábi nyitányán.

A hazaiak szerezték meg a vezetést, majd szinte állva hagyták Skaliczki László mesteredző csapatát, miután a 12. percre már 8-2-re elhúztak. Kapust cserélt a Tisza-parti gárda, de csak kisebb mértékben tudtak a mieink felzárkózni, a szünetben 15-8-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Fordulás után maradt a 6-8 gólos különbség a két csapat között, majd az utolsó negyedóra kezdetén sikerült felzárkózni ismét négy gólra (22-18), ám ennél közelebb nem tudott jutni a csapat. Jól hajráztak aztán Zubaiék, csak későn - az utolsó percekben ismét nagy elánnal faragták a hátrányt, de már nem sikerült behozni a horvátokat. A vége háromgólos, 30-27-es vereség lett, javításra pedig legközelebb az újszegedi sportcsarnokban, a hazai BL-bemutatkozáskor lesz lehetőség október 6-án 17.15-től a svájci Schaffhausen ellen.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 1. forduló:

CO Zagreb-Pick Szeged 30-27 (15-8)

Zágráb, Dom Sportova, 2000 néző. Vezette: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (moldávok).

Zagreb:

Ivic – Horvat 4, Stepancic 4, Spiler 5, T. Valcic 1, Skoko 3, Sprem 6.

Kelentric (kapus), Matic 3, J. Valcic 3, Maric 1, Srsen, Mandalinic, Matulic.

Slavko Goluza.

Pick Szeged:

Tatai – Prodanovics 6, Zubai 1, Czina, Buday 2, Vadkerti, Larholm 4.

Mikler (kapus), Ancsin 1, Balogh 1, Blazevic 2, Sulc 4, Pribanic 4, Kekezovics 1, Nagy N. 1.

Skaliczki László.

1/1, ill. 4/4.

10 perc, ill. 2 perc.