Olimpia: Gyurta-arany, lövészet-6. hely, pólós diadal + FOTÓK

2012. augusztus 1., szerda

Kétségtelenül sikeres a londoni olimpia 5. napja magyar szempontból: gyurta Dániel világcsúccsal aranyérmes, a sportlövő Csonka Zsófia 6., drámai csatában győztek a pólós lányok és Cseh László feltámadott, döntős 200 vegyesen.

Cseh László második idővel döntős 200 vegyesen

Cseh László

a második legjobb idővel jutott a 200 méteres vegyesúszás csütörtöki döntőjébe a londoni olimpián. A 400 vegyes fináléjáról lemaradó Cseh a második elődöntőben volt érdekelt, és magabiztosan, 1:56.74 perces idővel nyerte a futamot. Csehnél csak a 400 vegyesen diadalmaskodó

Ryan Lochte

úszott jobb időt - az első futamban -, míg a harmadik, a kedden minden idők legeredményesebb olimpikonjává előlépett, szintén amerikai

Michael Phelps

volt.

Jakabos hetedik 200 m pillangón

Jakabos Zsuzsanna a hetedik helyen végzett 200 méteres pillangóúszásban szerdán a londoni olimpián. A magyar versenyző 50 méter után még negyedik volt, ám a táv felénél visszaesett, és később már nem tudott feljebb kapaszkodni. A számot a kínai Csiao Liu-jang (Jiao Liuyang) nyerte, a második a spanyol Mireia Belmonte Garcia, a harmadik pedig a japán Hosi Nacumi lett. Női 200 m pillangóúszás:Olimpiai bajnok: Csiao Liu-jang (Kína) 2:04.06 perc 2. Mireia Belmonte Garcia (Spanyolország) 2:05.25 3. Hosi Nacumi (Japán) 2:05.48 ...7. JAKABOS ZSUZSANNA 2:07.33

Balog és Bernek nem jutott döntőbe 200 háton

Balog Gábor és Bernek Péter nem jutott a 200 méteres hátúszás döntőjébe szerdán a londoni olimpián. Mindkét magyar a második futamban szerepelt az esti elődöntőben: Balog 1:57.56 perces idővel ötödik, Bernek pedig 1:57.71-gyel hatodik lett, így összesítésben előbbi a 11., utóbbi pedig a 12. helyen zárt.

Gyurta világcsúccsal olimpiai bajnok!

A magyar versenyző a második legjobb idővel jutott a döntőbe, így az 5-ös pályáról rajtolhatott. Az első 50 méternél másodikként fordult, majd fokozatosan maga mögé utasította japán vetélytársát, Kitadzsima Koszukét. A folytatásban a világcsúcsot jelentő időn belül úszva tartotta előnyét, s bár a végén a 4-es pályán úszó brit riválisa, Michael Jamieson fel tudott zárkózni, Gyurtát már nem előzhette meg, aki világcsúccsal nyerte a számot, s vele együtt a magyar olimpiai küldöttség második aranyérmét! Férfi 200 m mellúszásOlimpiai bajnok: GYURTA DÁNIEL 2:07.28 perc - világcsúcs (régi: 2:07.31 p, Christian Sprenger (ausztrál), 2009.07.30., Róma) 2. Michael Jamieson (Nagy-Britannia) 2:07.43 3. Tatesi Rio (Japán) 2:08.29

Csonka Zsófia 6. lett 25 méteres sportpisztolyos lövészetben

A magyar sportlövő - aki vasárnap légpisztolyban 16. volt - miután a hatodik helyen jutott a fináléba, ott remekül kezdett, két sorozat után a negyedik helyre jött fel, majd a harmadik szériában rontott, és visszaesett a hatodik pozícióba. Ezt az utolsó körben sikerült megtartania egy jó lövészettel, így 200,0 körös döntőjével, 784 körös eredménnyel hatodik lett és olimpiai pontot szerzett a magyar küldöttségnek. Női sportpisztoly 30+30 lövés, 25 m: Olimpiai bajnok: Kim Dzsang Mi (Koreai Köztársaság) 792,4 kör (alapverseny: 591 kör) 2. Csen Jing (Kína) 791,4 (585) 3. Olena Kosztevics (Ukrajna) 788,6 (585) ...6. CSONKA ZSÓFIA 784 (584)

Megvan pólósaink első győzelme!

A mérkőzés első felében a világbajnoki ezüstérmes kínai válogatott dominált, a második negyedben már három góllal is vezettek. A nagyszünet után Merész András szövetségi kapitány kapust cserélt, Bolonyai Flórát Gangl Edina váltotta a kapuban, akinek bravúrjai révén, valamint Szűcs Gabriella és a Szentesen játszó Keszthelyi Rita góljaival a második félidőben remekül védekező magyar válogatott fordítani tudott, és megszerezte a magyar küldöttség első vízilabdás győzelmét az idei ötkarikás játékokon. Olimpiai női vízilabdatorna, A csoport, 2. forduló: Magyarország - Kína 11-10 (1-3, 4-4, 4-3, 2-0)

Gádorfalvi árboctörése, Detre 17., Berecz bravúros 3. helye

A szörfös Gádorfalvi Áron árboctörést szenvedett, így nem tudta befejezni a harmadik futamot a londoni olimpián. Amint Utassy Lóránd szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta, az ötödik olimpiáján szereplő Gádorfalvi a 17-20. helyen haladt, amikor eltörött a szörf árboca. A versenyzőt motorcsónakkal menteni kellett. A parton nyolc perc alatt sikerült felszerelni az új árbocot, így rajthoz tudott állni a következő futamban, ahol a 22. helyen ért célba. Ezzel négy futam után a 34. helyen áll. Női szörfösünk, Detre Dia négy futam után a 17. helyen áll. A második olimpiáján szereplő versenyző a szerdai harmadik futamban a 13. helyen ért célba, amely az eddigi legjobb helyezése. A negyedik részversenyben 19. lett a 26 fős mezőnyben. Ezzel összetettben a 17. helyen áll. A bravúros harmadik helyen ért célba viszont a vitorlázó Berecz Zsombor a Laser hajóosztály hatodik futamában. A magyar hajós a csaknem egyórás futam során végig a harmadik helyen haladt a győztes horvát Tonci Stipanovic és a világbajnok ausztrál Tom Slingsby nyomában, s végül mindössze 46 mp-cel maradt le a másodiktól. Berecznek az ötödik futamban kevésbé ment jól, csak 34. lett a 49 fős mezőnyben. Összetettben a 22. helyen várhatja a folytatást. A laseresek számára csütörtökön szünnap lesz az ötkarikás játékokon, s pénteken folytatódnak a versenyek a Weymouth-öbölben. Az olimpia 5. napjának délelőtti eseményei itt olvashatók!Olimpiai hírfolyamunk itt érhető el időrendi sorrendben!

Éremtáblázat:

Magyarország jelenleg a 12. helyen áll az éremtáblázaton. További 27 ország szerzett még érmet az alábbi aranyérmeseken kívül. Kína 17 arany 9 ezüst 4 bronz Egyesült Államok 12 8 9 Koreai Köztársaság 6 2 4 Franciaország 5 3 5 Koreai NDK 4 - 1 Németország 3 8 2 Olaszország 3 4 2 Kazahsztán 3 - - Japán 2 4 11 Oroszország 2 4 5 Nagy-Britannia 2 3 4 MAGYARORSZÁG 2 1 1 Ukrajna 2 - 4 Dél-afrikai Köztársaság 2 - - Ausztrália 1 6 2 Románia 1 3 2 Brazília 1 1 1 Hollandia 1 1 1 Grúzia 1 - - Litvánia 1 - - Szlovénia 1 - - Venezuela 1 - -