Labdarúgás: Honvéd elleni győzelemmel rajtolt a Szeged 2011 + FOTÓK, VIDEÓ

2012. augusztus 18., szombat

Paprikás hangulatú meccsen a jól kontrázó Honvéd ellen kiegyenlített első félidő után felőrölte ellenfelét a Szeged 2011, és győzelemmel indította szezonját.

A várakozásoknak megfelelően - ha nézőcsúcsot nem is döntöttünk -, de szép számú szurkolóhad várta a SZVSE-stadionban a szezonnyitó Szeged-meccset a Honvéd ellen. Az ultrák külön drapériával készültek (“Most vagy soha! Irány az NB I!”), s végig hangos-lelkes szurkolással, egy alkalommal görögtüzet gyújtva biztatták a szegedi kedvenceket. Akik nagy elánnal neki is estek ellenfelüknek, nyomatékosítva, hogy a megújult Szeged 2011 e szezonban is megállni szándékozik helyét az átalakulásra készülő másodosztályban. Az első félidő közepéig kellett várni az első hazai találatra, amelyet

Nagy Mihály Krisztián

már ezt megelőzően is két nagyon veszélyes kontrával nyomatékosította, hogy ők sem gurigázni jöttek, s az egyébként jól szervezett védelmük általában megakasztotta a hazai rohamokat, majd a félidő hajrájára már akciókat is tudtak szervezni. Egy szögletüket követően aztán Nagy ugrott nagyot, s védhetetlen gólt fejelve egyenlített (1-1). Fordulás után a hazaiak úgy kezdtek, mint az első félidőben, sőt a szünetben becserélt másik új igazolás,

Jovánczai Zoltán

révén negyedóra múltán újra a Szeged vezetett, miután a csatár egy remek beívelést stukkolt a vendégkapuba fejjel. Támadásban maradt a Szeged előnye birtokában. A vendégek védelmének bal oldala különösen sebezhetőnek tűnt, a

Kis Róbert

vezette hazai jobb szárny rendre előre tudott törni, s veszélyes helyzeteket kialakítani, szögleteket kiharcolni. Az előnyt aztán a 78. percben sikerült növelni, amikor Lisztes Krisztián végigcselezte magát a Honvéd védelmén, majd a bal alsó sarokba gurított. A válasz ugyan hamar érkezett egy sorfalon megpattant szabadrúgás képében a rendkívül agilis, csereként beállt

Varga Máté

révén, azonban a végjátékban nem tudott érvényesülni a vendégek mindent egy lapra feltevő rohamtaktikája, s maradt a 3-2-es szegedi győzelem. A stadionban a nyári szünet után visszatérő szurkolók vastapssal, felállva ünnepelték

Tóth Bálint

együttesét, mely legközelebb Vácon vendégszerepel, majd az újonc Putnok együttesét fogadja a 3. fordulóban.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. forduló:

Szeged 2011 - Budapest Honvéd-MFA 3-2 (1-1)

Szeged, SZVSE-stadion, 1500 néző. Vezette: Botló (Iványi, Buzás)

Szeged 2011:

Belecan – Kéri, B. Kapic (Laczkó 71'), Toca, Farkas, Borbély, Ulvicki, Lisztes, Kis R., Rézműves (Jovánczai 46'), Gomez (Geiger 61').

Tóth Bálint.

Honvéd:

Vereckei - Moga, Remes, Gengeliczki, Kovács G. (Varga M. 77'), Czár (Kostic 55'), Lengyel, Futó, Csontos (Nagy G. 68'), Nagy M., Vólent.

Pári Sándor.

Lisztes (28', 78'), Jovánczai (58'), ill. Nagy M. (41'), Varga M. (81').

Ulvicki (53'), Jovánczai (66'), Kéri (87'), ill. Futó (57'), Remes (91'). Tóth Bálint:

"A győzelmet nem kell megmagyarázni, azt hiszem. A kapott gólokat kiértékeljük, a rúgott gólok mindig örömet szereznek, s nagyon fontos, hogy a bajnokságot győzelemmel kezdtük hazai pályán, így örömet szereztünk a közönségnek, magunknak, és egy kis önbizalmat is. Nagyon fontos volt ez a jó kezdés, bízom benne, hogy a folytatás is ilyen lesz."

Lisztes Krisztián:

"Nagyon jól sikerült a bemutatkozás, bár megmondom őszintén, könnyebb mérkőzésre számítottam, jóllehet ebben a bajnokságban nincs olyan. Kötelező győzelmet vártunk azért, ám ez mindig nehéz, ez most is így volt, ráadásul nagyon meleg időben kellett játszanunk. A közönség nagyon jó volt, jó érzés végig ilyen szurkolás mellett játszani. Bízom benne, hogy a többi mérkőzésen is sikerül örömet szereznünk közönségünknek!"

Pári Sándor:

"Lisztes, Jovánczai - Magyar Futball Akadémia 3-2. A csapatom átlagéletkora 19 év, dolgozunk tovább, sok sikert kívánok a Szegednek."

93' Kis Róbert cselez be szélről a tizenhatoson belülre, elesik a védőben nincs büntető, aztán a spori végre lefújja ezt a paprikás meccset. Nyert a Szeged az NB II-es nyitányon. 92' Varga Máté suhint rá, épp csak mellé. 91' Remes kap egy sárgát, miután a félpályán megtapossa Lisztest. 90' Varga Máté beívelését szedi le Belecan. 87' Aztán Kéri kap lapot, miután ziccerben tör kapura, s a kifutó Vereckeivel összecsúszik... 86' Kis Róbert kap egy nagyot az oldalvonalnál, valószínűleg ütés volt, de nincs lap. 85' Tóth Bálint az egész meccsen folyamatosan reklamál a vendégek szabálytalanságai miatt, valljuk meg, joggal, nagyon sok minden felett szemet huny a spori. 84' Kéri elől kell mezőnybe kifutva mentenie Vereckei kapusnak, a labda a Kossuth sugárúton pattoghat... 81' GÓÓÓL... 3-2. Varga Máté 26 méterről lő szabadrúgást, mintha irányt váltana a falon, be is csapja Belecant, úgy csapódik a kapu közepébe. 3-2. 80' Futó Zsombor nyúl alá a lasztinak, Belecan biztosít, a felső léc fölött hull kapu mögé a bogyó. 78' GÓÓÓL!!! 3-1! Lisztes Krisztián cselezi át magát előbb a félpályán, aztán a Honvéd-középpályán, aztán a tizenhatoson belül is, a védők hozzá sem tudnak érni, aztán középről a bal alsó sarokba gurít! 3-1! 77' Nagy Mihályt lesen éri már a labda. Jön Varga Máté Kovács Gergely helyett. 76' Kérit rúgja fel Gengeliczki az alapvonalnál, a szabadrúgás elszáll a kapu előtt magasan. 74' Kis jobbról középre Lisztesnek, ő előre Geigernek, aki a tizenhatosról lő, nem túl erős a löket, Vereckei felszedi. 71' Laczkó váltja Bekim Kapicot. 70' Ulvicki fejel a szöglet nyomán, már gólt kiált mindenki, de Vereckei elképesztőt véd, az ismétlést Kapic bombázza fölé, meg is sérül, sántikál. 69' Kis Róbert ügyesen cselezget a vendégek tizenhatosán belül, kiharcol egy szögletet. Amit egy újabb követ. Nagy nyomás alatt a Honvéd. 68' Csontos helyére jön Nagy Gergő a vendégeknél. 66' Jovánczai kap forintos labdát, jól ugrik ki, szinte a kapuba gyalogolhat, de egy visszacsel után középre tálalna az érkező társnak, ám egy védő kezében elakad a laszti a tizenhatoson belül. Egyértelmű a büntető, de Botló sporttárs nem adja meg, majd kirúgást ítél, és reklamálásért ad sárgát Jovánczainak... Kap hideget-meleget a lelátóról. 64' Nagy Mihály rettentően gyors! Egy csel jobbra, egy csel balra a hazai tizenhatosnál, aztán egy lövés, Belecan húzza le. 63' Lassan már közhelyszámba megy a félidő 4. vagy 5. eltotojázott hazai szöglete... 61' Jovánczai nagyon harcos, az ellenfél tizenhatosánál elesik, de kifelé ítél a sporttárs. Gomez helyett Geiger érkezik szegedi részről. 58' GÓÓÓL!!! 2-1! Jovánczai fejére érkezik egy remekül beívelt labda, az ex-fradista remekül bólintja Farkas labdáját - egyenesen a hosszú oldalra, és ott a gól! 2-1! 57' Futó kap sárgát a félpályán elkövetett szabálytalanságért. 55' Kapic hibázik, meleg pillanatok a kapunk előtt, aztán sikerül tisztázni. Csere: Kostic jön Czár helyett. 53' Hullámzik a pálya, Nagy Mihály kontráját Belecan állítja meg, aztán rohamoz a Szeged, majd Ulvicki vágja fel a félpályán Lengyelt, kis kakaskodás, és sárga a szegedinek. 51' Gomez elől kell szögletre menteni, de ez a korner sem veszélyes. 50' Harcosan kezd a Szeged, Kis Róbert elől ment szögletre Kovács Gergely. A sarokrúgásból nem alakul ki helyzet. 49' Gomezt rántják le a középpályán, szabadrúgás 30 méterről, Farkas egészséges lökete száll el a vendég kapu felett. 46' A Honvéd kezdi a második félidőt. A Szegednél Jovánczai játszik Rézműves helyett. A kezdeti hazai fölény után kiegyenlítetté vált a játék, a szegedi felépített támadások megakasztása után veszélyesen kontrázott a Honvéd az első félidőben. SZÜNET!45' Egyetlen pillanatot sem hosszabbít a spori. 43' Kapic ollózó mozdulata láttán hördül fel a lelátó, aztán Farkas viszi le a labdát az alapvonalig, de nincs érkező a becenterezett labdára... 41'GÓÓÓL... 1-1 Csontos veszélyes beadását Kapic fejeli szögletre, majd a kornerre Nagy Mihály emelkedik tanítani valóan, és védhetetlenül stukkol a bal felsőbe... 37' Farkas szerez labdát, de nem hagyják betörni, szabadrúgás jön 20 méterről, Lisztes csavar a jobb felső felé, épp csak fölé. 35' Moga kiszorítva lő kapura, megpattan Belecan simán vetődik rá. 33' Az első szöglet a Honvédé, Belecan húzza le egy berobbanó fej elől. 28' GÓÓÓL!!! 1-0! Lisztes Krisztián elé kerül a labda, miután Rézművest elütik a tizenhatos előtt, a kifutó kapust ez a mozzanat megzavarja, Lisztes pedig könnyedén belöbböl a kapuba belsővel! 1-0! 26' Gyenge hazai támadás után újabb kontra, ismét Nagy Mihály, Belecan vetődik ki a labdára, de még így is kell egy felszabadító rúgás... 25' Nagy Mihály Krisztián villámgyorsan megy el egyedül Kapiccsal a nyakán, becselez középre a tizenhatoson belül, estében kotor a labdába, Belecan kinn, elpattog mellette, kapufa! 24' A kiugró Gomez elől szed fel egy lasztit Vereckei kapus. 21' Lisztes osztott ki egy okos labdát Kérinek a jobb szélen, a keresztbe ívelt labdát Gomez magas ívben fejeli fölé. 20' Az első Honvéd-helyzet, Belecannak kell Nagy Mihály Krisztián lábáról leszednie a labdát. 17' Mire kibontakozunk a ködből, egy Honvéd-akció zajlik, veszélytelenül. Ugyanakkor nagyon keresi a fogást a Szeged a vendégeken, érződik a feszültség is a levegőben, az első hazai gólnál óriási ünneplés várható, reméljük nem kell sokat várni rá! 14' Görögtüzek gyúlnak a lelátón, ünnepelnek az ultrák. Egyelőre nem a gólt, hanem a csapatot, meg a focit. És most jön a füst... 12' Vólent ugrik ki lesen, majd pillanatokkal később Rézműves fut el a bal oldalon, Borbélynak passzol, de nincs helyzet aztán. 9' Lisztes ugratja ki jobb oldalt Kérit - lesen, hiába passzol be a ziccerben érkező Gomeznek. 8' Kis vezeti a védőkre a labdát, kipasszol Gomeznek, akire kijön a kapus, a csatár hátragurít, Lisztes pedig okosan ível az üres kapura, alig fölé... 7' Támadóbbak a mieink eddig, a Honvéd-játékos egyszer jutott el idáig a hazai kapuig, akkor is labda nélkül... 4' Ulvickit rúgják fel a tizenhatos előtt, szabadrúgás, levágódik egy sorfalbeli fejről. 1' A Szeged kezdi a meccset. Az ultrák percek óta folyamatosan énekelnek, remek hangulatot teremtve. 17.30: Lékó Péter szegedi sakknagymester végzi el a kezdőrúgást. A vendégek tiszta fehérben, a mieink világoskék felsőben, fekete nadrágban és sportszárban lépnek pályára. 17.25: Bár úgy tűnik, nem lesz nézőcsúcs, lankadatlanul áramlanak a szurkerek. Várta már mindenki a focit, és ez így is van jól! Városatyáink is képviseltetik magukat, Mihálffy Béla Fidesz-KDNP-s képviselő is itt van, illetve Mózes Ervin címzetes főjegyző épp Adem Kapic sportigazgatóval beszélget. George F. Hemingway, a Honvéd tulajdonosa is itt szotyizik pár méterre a második sorban. 17.20: "Most vagy soha! Irány az NB I!" - olvasható az ultrák által kifeszített drapérián a félpályánál. Amit aztán arrébb kell vinni, mert a támogatók molinóira tették ki... 17.05: ...és akkor belekezdünk! Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a 2012-2013-as idény első online közvetítésén a SZEGEDma.hu-n! Mi mással is nyithatnánk, mint focival, a város legmagasabb osztályú csapatának idénynyitó mérkőzésével: a Szeged 2011 a Honvéd második csapatát fogadja. Gyűlnek a nézők is, már 2-300 fő van a lelátón. Szurkolói ankétot tartott pénteken a Szeged 2011, az erről szóló beszámolónkat ide kattintva találják meg.Beharangozó írásunk a párharc történeti visszatekintésével és Tóth Bálint várakozásaival együtt itt olvasható el.