Női vízilabda: két EHÖK SE-győzelem Vácon

2012. június 16., szombat

A mindössze egy cserével - illetve a pozsonyiak ellen gyakorlatilag csere nélkül - játszó SZTE EHÖK SE női vízilabdacsapata újabb két győzelmet aratott az OB I/B alsóházi rájátszásának 2. fordulójában, Vácon.

A szegedi lányok mindössze egyetlen cserével tudtak elutazni Vácra, soraikból ezúttal

Gémes Ivett

Polyák Edina

is hiányzott. Ennek ellenére az első, a rendező klub elleni találkozón kezdettől fogva domináltak a rutinos Tisza-partiak, a félidőre már ötgólos előnyre szert téve, majd végül 15-7-es diadalt aratva. Bár a házi gólkirálynő Gémes hiányzott, helyette most a teljes csapat ontotta a gólokat,

Varga Zita

kapuson kívül mindenki neve mellé került találat. Bordás Tímeáék ezt követően a pozsonyi Slávia együttesével csaptak össze, s bár az első negyed gólváltásaiból ők kerültek ki előnyösebben, komoly hátrányt szenvedtek azzal, hogy

Makra Melindát

már a 2. percben cserével végleg kiszórt a játékvezető. Azaz csak végleg, cseréje ugyanis így már nem volt a szegedieknek... Azonban még ez sem jelentett akadályt a teljes kispaddal rendelkező, lelkes, fiatal szlovákok ellen.

Fabó Lili

és társai fegyelmezett játékukkal - s Varga Zita remek hárításai révén is - nem engedték kiegyenlíteni a többször is felkapaszkodó Sláviát, s végig megtartották 1-2 gólos előnyüket. A gólgyártásban ezúttal

Kuczora Imola

jeleskedett, aki egymaga hatszor vette be

Lendelová

kapuját. A szombati két meccsét tehát megnyerte az SZTE EHÖK SE, s ezzel az alsóházi rájátszás tabellájának élére ugrott. Folytatás vasárnap 10 órától és 11.30-tól az újszegedi sportuszodában a Kecskemét ellen, mely mérkőzés az alsóházi elsőségről fog dönteni.

Női vízilabda OB I/B alsóházi rájátszás (5-9. helyért) 2. forduló:

Váci VSE - SZTE EHÖK SE 7-15 (2-4, 2-5, 2-3, 1-3)

Vác, Váci Strandfürdő és Uszoda, 100 néző. Vezette: Horváth J.