Labdarúgás: kiharcolta a bennmaradást a Szeged 2011 + FOTÓK

2012. június 2., szombat

Debrecenben is Orosz lába tette fel a pontot az i-re, s az utolsó pillanatban történt pontszerzés azt jelenti, hogy a riválisok eredményeitől függetlenül megtartotta NB II-es tagságát a Szeged 2011 gárdája.

Micsoda befejezés! Hiába a haloványabb első félidő, a hajrá és az utána érkező eufória mindent feledtetni tudott azokkal, akik valamiképp kötődnek a Szeged 2011 csapatához. Nem mennék most végig a mérkőzés folyamán, a hullámvölgyeken, a néhol szellős védekezés kérdésén, ahogy azon sem, hogy már megint felszántották a fiúk a pályát, és a második félidőben helyzetetek sokaságát dolgozták ki. Az online tudósítás kellően visszaadja a fordulatokat, ahogy azt is, hogy a szegedi csapat motorja megint Orosz Márk volt, de Kis Róbert labdái és okos megoldásai is kellettek az akciókhoz, ahogy Radnai György elfutásai is. Az ellenfélnél az alig 18 éves Szécsit érdemes megemlíteni, és Tóth Csaba kapusbravúrjai is a helyén voltak. És végre a Szeged is megízlelte, hogy nem csak búsulni lehet egy véghajrában született gól után. Ami pedig a szívekről lehulló kövek súlyát illeti... a döngésektől olyan fuvallat született, hogy kevés szemet hagyott szárazon a pára. Szép volt, fiúk!

Labdarúgó NB II Keleti csoport 30. forduló:

DVSC-DEAC - Szeged 2011 2-2 (1-0)

Debrecen, Oláh Gábor utcai stadion, 500 néző. Vezette: Szőts Gergely.

Debrecen:

Tóth Cs. - Treznai (Kónya 54'), Albert, Szatmári, Kovács, Györky (Bereczki 63'), Oláh, Burics, Boros, Tóth L. (Böszörményi 88'), Szécsi.

Fórián Zsolt Lajos.

Belecan - Laczkó (Rézműves 53'), Toca, Tóth I., Radnai, Borbély, Ulviczki, Kis, Geiger (Gahwagi 55'), Orosz, Bamba. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Szécsi (11', 49'), ill. Toca (84'), Orosz (94').

Treznai (41'), Tóth L. (89'), ill. Tóth I. (15', 94'), Belecan (50'), Kis (94').

Piros lap:

Tóth I. (94'). Fórián Zsolt:

"Ezen a meccsen nem nyomta teher a vállunkat, ma a csapat- és az egyéni presztízs volt a fontos, sok fiatal ifikorú játékosnak is lehetőséget adhattam. Úgy érzem, élvezetes meccset játszottunk, bár nyilván amikor 2-0-ra vezetünk, s nem bírjuk megtartani az előnyünket, keserű szájízzel jövünk le a pályáról. A Szegednek a második félidőben nagyon sok helyzete volt, így mondhatjuk, hogy igazságos döntetlen született."

Tóth Bálint:

"Feltettük az i-re a pontot, s ezért köszönet jár minden játékosomnak, vezetőtársamnak. Parádés kis közösség állt össze az utolsó nyolc mérkőzésre. Gratulálok mindenkinek, akinek része volt ebben a sikerben."

A Szeged a riválisok eredményétől függetlenül maradt benn ezzel a döntetlennel. A Nyíregyháza 2-1-re megverte a Honvédot, a Balmazújváros pedig 6-0-ra a Kazincbarcikát. Mivel a balmazújvárosi Urbin Péter két góllal vette ki részét csapat győzelméből - s ezzel 17-tel zárt - míg Orosz Márk ezúttal egyszer volt eredményes, így a szegedi labdarúgó végül 15 találattal a második helyen végzett az NB II Keleti csoportjának gólvadászatában - amennyiben a jelenleg 14-et jegyző járó mezőkövesdi Hamar Ádám vasárnap nem előzi őt meg az Eger elleni meccsen.

16.Vecsés3039182149-2817(-1)
Online tudósításunk: A mérkőzés után Tóth Imre odaszólt a bírónak, amiért a játékvezető kiállította a szegedi védőt. VÉGE!93' Vége a találkozónak. A Szeged bennmaradt. Ünneplés a debreceni stadionban! 93'GÓÓÓL! Orosz Márk jobb oldalsó 25 méteres szabadrúgása elszállt a fejek felett és talán egy haza védő hajszála érhetett hozzá, vagy még az sem: a hosszú sarokba tekeredett a bőr. 2-2 90' Böszörményi jött be Tóth L. helyére. 89' Orosz-szabadrúgás 28 méterről - centikkel mellé. Jelentés: Nyíregyháza vezet 2-1-re a honvéd ellen.87' Belecannak kellett jó ütemben kivetődnie. 85'GÓÓÓL! Orosz jobb oldalsó szabadrúgása átszállt mindenki feje felett, majd a kapu torkába érkező Toca sarokkal pöckölte a hálóba a zsugát. 2-1 83' Tóth L. a jobbösszekötő helyéről szúrta rá, Belecan a helyén. 82' Hazai szögletet fejelt meg ügyesen Albert, Belecan hatalmas bravúrral védett. 81' Szécsi - Tóth L összjáték, Szécsi emelésére kifutott Belecan és megszerezte a bőrt. Jelentés: már 5-0-ra vezet a Balmazújváros Kazincbarcika ellen a 82. percben, Nyíregyházán a helyzet változatlan.77' Radnai verte meg a bal oldalt, beadott és az üresen érkező Gahwagi 5 méterről fölé belsőzött - nagy helyzet volt ez is. 73' Ismét Rézműves, ezúttal jobbról tört be a 16-oson belülre és újra célt tévesztett lövése. 72' Óriási ziccert hagyott ki Rézműves, aki egyedül lépett le védőjéről középen, de a kifutó Tóth Cs. felett átlöbbőlt labdája a kapu fölé szállt. Jelentés: Nyíregyháza - Honvéd a 74. percben 1-1, Balmazújváros - Kazincbarcika a 76. percben 4-0. 68'Szeged enyhe fölényben focizik ezekben a percekben, de a felpasszolt, bejátszott labdáikat fegyelmezetten zárva blokkolja a hazai védelem. 64' Cserél a Debrecen. Bereczki jön Györky helyére. 61' Szegedi rohamok, munkában a pirosak védelme. A legnagyobb helyzet Kis nevéhez fűződik, aki egy mélységi passzal ugrott ki, ziccerét bravúrral tolta ki Tóth Cs. Jelentés a másik két találkozóról: Nyíregyháza - Honvéd 1-1, a Balmazújváros - Kazincbarcika meccsen továbbra is 3-0 az állás.56' A kék-feketéknél pedig Geigert Gahwagi. 55' Treznait Kónya váltja. 54' Szécsi ugrik ismét középről és 15 méterről lő, Belecan bravúrral véd. 53' Laczkót váltja a Szegedben Rézműves. 50' Belecan kap sárgát reklamálásért. 49'ÓÓL! Egy mélységi passzból tör ki ziccerben középről, a leshatárról Szécsi. Belecan bravúrral véd elsőre, de az ismétlésnél már tehetetlen. 2-0 48' Kis lövését védi Tóth Cs. 46' Megkezdődött a második félidő. A bennmaradó helyért vívott küzdelemben a rivális csapatok félidei eredményei: Nyíregyháza - Honvéd 1-0 és a Balmazújváros - Kazincbarcika 3-0.SZÜNET45' Félidő. 44' Tóth L. egyéni akciója végén 18 méterről szúrta rá a labdát a balösszekötő helyén, alig fölé. 41' Treznai kapott sárga lapot. 40' Györky és Szécsi egymásnak passzolgatva, tetszetős focival játsszák ki jobb oldalon a szegedi védelmet, végül nagy nehezen felszabadítanak a kék-feketék. 37' Úgy látszik Orosznak nem okoz gondot betörni védője mellett, ismét a 16-os jobb sarkánál talál utat, de 14 méteres lövésénél újfent bizonyít Tóth Cs. 36' Oláh 28 méteres lövése suhant el a jobb felső sarok fölött. 33' Kis-Orosz összjáték, egy fennakadt átlövés, majd egy sarkazásos kényszerítő, szép jelenet, de nincs helyzet. 31' Debreceni szöglet száll jobbról a hosszú oldalra, ahonnan Szécsi lövi meg a zsugát a rövidsarok mellé. 27' Ismét Orosz, ismét jobbról, de átlövése a felső sarok felett szált el. 26' Orosz ziccere maradt ki. Geiger ugratta ki a támadót a jobb összekötő helyén, akinek közeli lövésébe lábbal lépett bele a hazai hálóőr. 24' A Szegednek sikerült az utóbbi percekben támadásokat építenie, de egy hosszúra átszállt beívelésnél többet nem tudtak elérni Oroszék. 19' Szécsi a védőfal mögé passzolva hozta helyzetbe Györkyt a jobb oldalon, aki a kifutó Belecan mellett passzolta középre a labdád, de Radnai visszaért és felszabadított. 15' Tóth I. az utolsó percben buktatta Szécsit, egy sárgát ért a megmozdulása. 11'ÓÓL! Oláh mélyről ívelt fel egy labdát, amit Szécsi a 11-es ponton felugorva csúsztatott meg, ami így Belecan feje felett ívelődve a felső léc alatt hullott be. 1-0 10' Orosz kapott egy mélységi labdát, amit a 16-os vonalánál szelídített meg, a hosszú sarok felé lőtt jobbról, de néhány centit tévedett. 5' Belecan 16-oson kívül ért kézzel a labdához. A közeli szabadrúgásnak a sorfal állta útját. 2' Orosz szerzett labdát az alapvonalnál, fordulásból lőtt a rövidsarok felé, Tóth Cs. szögletre mentett. A sarokrúgást követően ismét résen volt a hazai hálóőr. 1' A debreceniek kezdték meg a találkozót. 17.58: A hazai alakulat tiszta piros szerelésben futott ki, a szegediek pedig a hagyományos kék-fekete csíkos felsőben és fekete alószerelésben fociznak majd. A lelátón foglal helyet Nagy Péter is szegedi súlyemelő olimpikon. 17.50: Egy nagy csapatnyi ÁGOTA-alapítványos gyerek is megérkezett a stadionba, mintegy 80-100 fiatal is buzdítja a lelátóról Laczkókat. 17.45: A mérkőzésre Debrecenbe utazott Szeged város címzetes főjegyzője, a Szeged 2011 nagy szurkolója, Mózes Ervin is, aki egy kék-fekete pulóverrel a kezében elmondta portálunknak mosolyogva, hogy egy sima döntetlent biztosan elér ma Tóth Bálint alakulata. "Az előző szezonban láttam a csapatot küzdeni, tavasszal pedig látom játszani és győzni. Biztosan bennmarad a Szeged" - fűzte hozzá. 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat a Loki stadionjából, az Oláh Gábor utcából. A pálya, a környezet NB I-es, reméljük a játék színvonala is megközelíti majd ezt a szintet. Nagy csata vár a Szegedre, amely, ha egy döntetlent már elér, biztos bennmarad az NB II-ben. Az idő borongós, az előbb esett is egy kevés eső. Szegedről is érkeztek szurkolók, akikkel az autóúton a tudósítóink is találkoztak.

Ennél szorosabban és izgalmasabban talán nem is alakulhatott volna az alsóházi küzdelem a labdarúgó NB II Keleti csoportjában! A sereghajtó Vecsés és a REAC (papíron legalábbis) már búcsút mondhat a másodosztálynak, ám hogy ki lesz a harmadik kieső, az csak szombat este 19.45 körülre derül ki. Bár a Szeged 2011 nagyszerű sorozatot produkált az utóbbi hetekben, még a kék-feketék drukkerei sem lélegezhetnek fel, hiszen kedvenceik is érintettek a bennmaradásért folytatott harcban! A tizenkettedik szegedieknek 36, a tizenharmadik Kazincbarcikának 35, míg a jelenleg tizennegyedik Budapest Honvéd-MFA együttesének 34 pontja van a záró játéknap előtt. A mieink a hatodik DVSC-DEAC-nál vendégeskednek, miközben a barcikaiak a kilencedik Balmazújvároshoz, a honvédosok pedig a nyolcadik Nyíregyházához látogatnak. Sajnos - különösen az elmúlt hétvégék eredményeit tekintve - egyik rivális sem esélytelen az idegenbeli sikerre, így bizony a mieink számára is adott a feladat: bravúrra van szükség Debrecenben! Elég lehet-e adott esetben egy döntetlen is? Nos, a Honvéd ekkor pontszámban maximum utolérheti a Tisza-partiakat, s mivel gólkülönbsége tízzel rosszabb, így tizenegy találattal kellene felülmúlnia a nyírségieket, hogy borsot törjön az orrunk alá. Ugyanakkor az ördög nem alszik, s az esetleges szegedi siker esetén minden számolgatás feleslegessé is válik, így aztán győzelemre fel, fiúk! Egy egyéni sikerért is szoríthatunk ezen az estén. Orosz Márk 14 találatával a góllövőlista második helyén áll a 15 gólos balmazújvárosi Urbin Péter mögött, holtversenyben a mezőkövesdi Hamar Ádámmal. Amennyiben a szegedi nehézbombázó az Oláh Gábor utcában is beköszön egy-két alkalommal, akár még a Keleti csoport aranycipőjét is elhódíthatja.