Labdarúgás: nem bírt egymással a Balástya és a Dorozsma + FOTÓK

2012. június 3., vasárnap

Fordulatos mérkőzésen született döntetlen Balástyán. Az iksznek senki sem örül, hiszen a hazaiak maradtak sereghajtók, míg Bernáték nem tudták átvenni a negyedik helyet.

A megyei I. osztály 32. fordulójában:

KSE Balástya - Kiskundorozsmai ESK 2-2 (1-1).

Balástya, 200 néző, vezette: Szalai Szabolcs.

Balástya:

Reguli - Kis Szabó, Farkas B., Bosánszki Zs., Kozó, Tóth T., Batancs, Zámbori, Bosánszki M., Szél, Mészáros. Vezetőedző: Hódi Mihály.

Dorozsma:

Kiss - Takács A., Németh, Mórocz, Bálint T. (Fődi B. 53'), Szabó Cs., Pócs, Vangel, Bernát, Marjanucz, Nagy N. Vezetőedző: Bóka Ferenc.

Gólszerző:

Zámbori G. (44'), Batancs Zs. (52'), illetve Mórocz Zs. (7'), Bernát P. (81') Hódi Mihály:

"Bernát klasszishoz méltó találata kellett a Dorozsmának a döntetlenhez."

Bóka Ferenc:

"Helyzeteink alapján győzelmet érdemeltünk volna. Szurkolok a Balástya bennmaradásáért."

90. perc: Vége a találkozónak. Döntetlen született nagy küzdelem után, olyan pontosztozkodás, mely ezúttal egyik félnek sem jó. A 21 pontos Balástya maradt az utolsó helyen, s nagy bravúrra és szerencsére lesz szüksége a bennmaradás kiharcolásához az utolsó két fordulóban. A Dorozsma pedig nem tudta megelőzni az Algyőt, így továbbra is ötödik... 89. perc: Jobb oldali beadás után a felső lécen csattant a balástyai fejes (Mészáros volt az elkövető), majd a gólvonalra pattant a labda, végül kivágták a védők. Lehet, hogy a meccslabda maradt most ki. 87. perc: Ismét Bernát indult meg, 16 méteres lövését szögletre védte Reguli, aki nagyszerű formában van a mai napon. 84. perc: Vangel beadására Bernát rajtolt, de a lába elől sikerült felszednie a labdát a hazai kapusnak. Az egyenlítés után egyébként igazán jó lett a találkozó, mindkét fél nyerni akar, lüktet a játék! 81. perc:GÓÓÓL 2-2! Bernát kihagyta a kihagyhatatlant, majd kiegyenlített. Előbb egy hosszú labdával egyedül tört ki, ám ziccerét Reguli szögletre tenyerelte. A korner átszállt a túlsó oldalra, s Bernát kapásból, 24 méterről zúdította a hosszúba a bőrt. Fantasztikus találat volt, neki ráadásul már a tizennyolcadik ebben a bajnokságban! Megbosszulja magát, hogy kicsit visszább állt a Balástya? 78. perc: Minden centiméterért hatalmas a küzdelem, Bosánszkiék nem kockáztatnak, őrzik egygólos előnyüket az egyre inkább szenvedő Dorozsma ellen. A színvonal nem túlságosan magas, ám ez aligha érdekli a hazaiakat, ha megvan az oly fontos három pont... 75. perc: Sok esemény nincs ezekben a percekben, meddő fölényben a látogatók, az ívelgetéseket könnyedén hatástalanítja a védőfal, a széleken pedig szintén nem lehet bontani a Balástyát. 72. perc: Egyre pontatlanabb a vendégek futballja, idegesnek tűnik a Dorozsma, szépen és higgadtan építkezhet a hazai alakulat. Nem tudnak helyzetet kidolgozni Bernáték. 68. perc: A Balástya sem mondott le a támadásról: Batancs csapódó löketét az ötösön állva húzta le Kiss János. 67. perc: Kissé összekapta magát a félidő közepére a Dorozsma. Az oldalvonal közeléből Bernát gyönyörűen szúrt rá egy szabadrúgást, Reguli azonban szögletre tenyerelte a próbálkozást. Nem sokkal később Pócs fordult be, majd csúnyán keresztbe lőtt a kapu előtt. 63. perc: Egy hosszú felívelést Bernát vett át a tizenhatoson belül, majd elesett, a játékvezető azonban továbbot intett. Helyesen tette, hiszen valóban semmi sem történt. 62. perc: Az utóbbi percekben is a hazaiak uralják a mérkőzést, annak ellenére, hogy kicsit visszább húzódtak, s gyors ellencsapásokra építenek. Nem tudott sebességet váltani a vendéggárda. 57. perc: Rendkívül stabilnak tűnik most a Balástya játéka, a Dorozsma pedig egyelőre nem tud ritmust váltani. Egy helyzetet azért kidolgoztak: Mórocz mesteri labdájával Takács nyargalt, majd magasan fölé durrantott. 53. perc: Bóka Ferencnek és együttesének változtatnia kell, különben lendületből elsodorja a Hódi-alakulat! Egy csere a gyors válasz: Fődi Bence érkezett Bálint Tamás helyére. 52. perc:GÓÓÓL 2-1! Előnyben a hazaiak, góllá érett a fölény s a rengeteg erőfeszítés, amit tettek. Egy szöglet után kavarodás támadt a dorozsmai tizenhatoson belül, két lövést még mentettek Móroczék, majd Batancs Zsolt 2 méterről kotorta a hálóba a bogyót! A 21 éves játékos hetedik alkalommal talált be a megye I. aktuális kiírásában. 50. perc: Támadásban maradt a Balástya, több veszélyes szögletet végeztek el a hazaiak. A kapus és a védelem eddig jól teszi a dolgát, minden alkalommal menteni tudtak. Bóka Ferenc csapata azonban egyértelműen beszorult, a hazaiak óriási erőket mozgósítanak a győzelemért. 46. perc: Megkezdődött a második félidő, csere nem történt a szünetben. SZÜNET!45. perc: Vége az első játékrésznek. Igazságos döntetlennel vonulhatnak öltözőbe a srácok, hiszen a felvonás első részében a vendégek domináltak, s szereztek vezetést, majd átvette a kezdeményezést a Balástya, s még fordulás előtt gólt is eredményezett a fölényük. 44. perc:GÓÓÓL 1-1! Itt már nincs kegyelem, egy szöglet után lecsorgó labdát Zámbori Gábor estében emelt 2 méterről a hálóba. Nagy izgalmakra van kilátás a második félidőben. A hazaiak 36 esztendős, rutinos focistája egyébként Móroczhoz hasonlóan negyedszer volt eredményes az idényben. 42. perc: Kis híján egyenlített a Balástya, egy közeli fejes alig szállt mellé. 38. perc: Hazai akciók után egy vendéglövés: Mórocz oldalról ravaszul tekert kapura egy szabadrúgást, Regulinak a kapufa tövétől kellett kikaparnia a lasztit a rövid saroknál. 37. perc: Hatalmasat küzdve ért el egy labdát Bernát, beadása viszont sikertelen. Eközben meddő fölényben a Balástya, mely többször eljutott a dorozsmai tizenhatosig, ott viszont elfogyott eddig a tudomány. A vendégek kontrákra rendezkedtek be. 33. perc: Bernát felépült, miközben mintegy 30 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Balástya. Zámbori Gábor vállalta el, ahogy szokta, ám ezúttal nem járt túl nagy sikerrel, a sorfalat trafálta telibe. 31. perc: Kiegyenlítetté vált a játék. Takács András elfutását és beadását figyelhettük, amit kivágtak a védők, majd Bernátot kell ápolni egy ütközés után. Közben megjelentek a felhők is a pálya fölött, s szél enyhíti a kánikulát. 27. perc: Kiss János nagyszerűen húzott le egy veszélyes balástyai szögletet. Indult is azonnal az ellenakció, Marjanucz Ionel lépett ki, s húzogatott a kapus előtt, végül a türelmesen kiváró Reguli nagy bravúrral védeni tudott. 26. perc: Egyre veszélyesebbek a vendéglátók. Bosánszki Mihály adott be nagyszerűen jobbról az imént, de a belsők eltotojázták a helyzetet. Fölénybe került a sereghajtó! 22. perc: Éledezik a hazai gárda, mely ki tudott törni a dorozsmai letámadásból. Az ötösön Szél Róbert elé került egy labda, ám addig teketóriázott, míg fel tudtak szabadítani a védők. Komoly egyenlítési lehetőséget puskázott el a Balástya. 17. perc: Nagy Norbert 22 méteres bombáját üggyel-bajjal mentette Reguli. Ezt követően újabb dorozsmai helyzet maradt ki: Kis Szabó ápolását kihasználva Vangel Roland tört előre, s verte meg emberét. Kilépett, s Reguli mellett is elgurította a bőrt, ami centikkel ment a bal kapufa mellé. 12. perc: Zámbori Gábor 28 méteres lapos lövését vetődve védte Kiss János kapus, végre őt is megtornáztatták. 11. perc: Továbbra is a vendégek próbálkoztak: Pócs, Nagy és Bernát Péter lőtte körbe a balástyai kaput. Nem találtak célt ezek a kísérletek, ám uralja a meccset a vendéggárda, annyi egyértelmű. Hódi Mihály fiait érhető módon kicsit megfogta a korán bekapott gól. 7. perc:GÓÓÓL 0-1! Vezet a Dorozsma! Nagy Norbert 17 méteres löketét Reguli Máté bravúrral ütötte ki. Sarokrúgás következhetett, abból pedig egy ügyes és ötletes kombináció a jobb szárnyon. Pócs Tamás ívelt át a hosszú oldalon álló Mórocz Zsolthoz, aki 5 méterről belsőzte a hálóba a már guruló labdát. A 32 éves futballista igazi Balástya-specialista: negyedik gólját szerezte ebben az idényben, ebből hármat a mai ellenfélnek rúgott. 6. perc: Az első lehetőséget Tóth Tamás hagyta ki, egy erősen belőtt labdát háttal a kapunak vett át, de nem tudott igazán veszélyesen ráfordulni. 4. perc: Heves balástyai rohamok az első percekben, szögletig máris eljutottak Mészárosék. 1. perc: Tiszta fehérben a vendégek, piros felsőben, kék nadrágban és sportszárban a balástyaiak. A vendéglátó együttes hozta játékba a labdát. Szeles időben kezdődött a mérkőzés. A hazai gárda számára létkérdés a siker! Erős drukk és bizakodás egyszerre van jelen a csapatnál, szeretnének meglepetést okozni.

A találkozó elé: törleszteni az 1-12-ért

Fantasztikus tavaszi sorozattal hívta föl magára a figyelmet Balástya! Az együttes 4 ponttal az utolsó helyen telelt, s mindenki biztos kiesőnek tekintette, ám Hódi Mihály irányításával megtáltosodtak, olyannyira, hogy ezt a hétvégét már az utolsó előtti helyen várták. Május 5-e óta veretlenek, legutóbbi négy bajnokijukon 10 pontot zsebeltek be. Az UTC szombati sikerével ugyan visszaestek a sereghajtó pozícióba, de így is elérték: három fordulóval a vége előtt még élnek a bennmaradási esélyeik. Ahhoz azonban, hogy továbbra is megmaradjon a halvány remény, a tavasz másik sikercsapatát, Bóka Ferenc Dorozsmáját is két vállra kell fektetniük! Jelen állás szerint a tizenkettedik Kiszombor 29, a tizenharmadik HFC II. 28, a tizennegyedik Tápé 26, a tizenötödik Nagymágocs 25, a tizenhatodik UTC 22, míg a tizenhetedik Balástya 20 pontos. (A Nagymágocs Sándorfalvára látogat.) Hogy egy, két vagy három csapat kényszerül-e végül búcsúra, azt még nem tudni pontosan, hiszen mindez annak a függvénye, vállalja-e majd az NB III-at a bajnoki, illetve a megye I-et a megye II. két feljutója. Annyi bizonyos, hogy jövőre 16 gárda alkotja majd a megye élvonalát. Azért ne feledkezzünk meg a vendégekről sem, hiszen a dorozsmaiak számára is fontos ez az összecsapás. Vangel Rolandék 58 ponttal az ötödik helyen tanyáznak, de ha nyernek - márpedig ez a céljuk - megelőzhetik a 60 pontos Algyőt, s átvehetik a negyedik pozíciót. Legveszélyesebb támadójuk, a télen a Szeged 2011-től szerződtetett Bernát Péter pedig 17 találatával pedig talán még a gólkirályi címről is álmodozhat - persze ahhoz, hogy az utolsó két játéknapon csatázhasson még az egyaránt 23-23 gólos Koncz Miklóssal (Kistelek) és Szőke Péterrel (Mórahalom), valamint a 22 gólos Nagy Ádámmal (Csongrád) és a 20 gólos Hegyesi Zsolttal (SZVSE), ahhoz két-három alkalommal meg kellene zörgetnie a balástyaiak hálóját... Végezetül egy kis visszatekintés, amiből kiderül, hogy a hazaiaknak nagyon is van miért törleszteniük! A két fél őszi meccsét 4-0-s félidőt követően 12-1-re nyerte a Dorozsma a teljesen szétesett Balástya ellen (gólszerzők: Erhardt Sz. és Völgyi R. 4-4, Mórocz Zs. 2, Kreizler K., Bálint D., illetve Tóth I.).