Atlétika: Kovács Gergely diákolimpiát nyert + FOTÓK

2012. június 14., csütörtök

A Titán TC atlétái közül Kovács Gergely 600 méteren arany-, Vas Evelin 60 méteren bronzérmet szerzett a diákolimpia elmúlt két hétvégén rendezett országos döntőiben.

A szegedi diákolimpikonok a június elején, Budapesten, borongós, hideg szeles időben rendezett diákolimpiai többpróbán értek el szép sikereket. "Szakosztályunkat öt leányzó, és két fiatalember képviselte iskolai színekben. Sem egyéniben, sem csapatban nem voltunk a legjobbak között, de ez csak a verseny kezdetéig volt így. A zrínyis lányok két versenyszám után felborították az egész sorrendet, igaz ekkor még a kislabda hajítás és a 600 m előttük volt. A futástól nem féltünk, de a másik versenyszámtól rettegtünk, ami sajnos be is igazolódott. Nem akartam hinni a szememnek, amikor láttam az eredményeket a nevek mellett! Csak annyit tudtam mondani, hogy egy erős futással visszatérhetünk az első hatba, mivel a 12. legjobb pontszámmal kerültünk be a 23-as keretbe. Ha nem csak három versenyszámra készülünk és a testnevelők is besegítenek, akkor simán nyertük volna ezt a bajnokságot" - értékelte a lányok szereplését

Menyhárt Zoltán

, a Titán Triatlon Club atlétaedzője. "A fiúknál egyéniben induló

Kovács Gergely

hasonlót alakított, mint a megyei négypróba véghajrájában, azonban Bódis Gergőnek még meg kell erősödnie ezekhez az országos megmérettetésekhez" - összegezte a tapasztalatokat a tréner. A Zrínyi Miklós Általános Iskola leánycsapata 3180 ponttal 4. helyezést ért el.

Diákolimpia egyéni III-IV. korcsoport országos döntő

Hat nappal később, június 11-én, ugyancsak Budapesten rendezték a diákolimpia egyéni III-IV. korcsoport országos döntőjét. "Szakosztályunkat 9 (7 leány, 2 fiú) versenyző képviselte iskolai színekben a legnépesebb atlétikai pályaversenyen. A legjobb eredményt Kovács Gergely érte el, aki sok szép siker után az országos bajnoknak járó aranyérmet is átvehette. Geri látványosan, okosan és céltudatosan versenyzett 600 méteren, ahol eddigi eredményei alapján, a rajtlistán még negyedikként volt feltüntetve. Óriási siker ez neki és szüleinek, akik végig ott voltak idei versenyein, s természetesen nekem is edzőként, mert sok év telt el, hogy újra ebben a korcsoportban legyen diákolimpikonom. A leány 60 méteren Vas Evelin állhatott fel a dobogó harmadik fokára, nagyon szoros befutó után. A Zrínyi Általános Iskola tanulója három osztálytársának köszönhetően, még egyszer felállhatott a dobogóra, mivel 4x100 méteren második helyezést értek el. A leány 600 méteren Darabos Aliz lábában is benne volt a dobogó esélye, de mostani igazán bátor és harcos futása csak a hetedik helyre lett elegendő. Ebben a korcsoportban 600 méteren mindhárom versenyzőm egyéni csúcsot ért el, ami jó előjel az őszi bajnokságra nézve. Az idősebbek korcsoportjában Kopasz Donát az előkelő 5. helyezést érte el 1500 méteren egy jól beosztott futással" - számolt be az eredményekről Menyhárt Zoltán. III. korcsoport (1999/2000) négypróba:

43,56m

1’37,54

680

9.

Bódis Gergő /99

8,08s

495cm

28,52m

1’51,02

585

43.

Diallo Alina /99

8,72s

481cm

27,36m

1’49,37

679

17.

Vas Evelin /99

8,12s

469cm

18,17m

1’48,66

671

21.

Horváth Luca /99

8,34s

468cm

25,82m

1’56,06

659

24.

Bodai Bernadett /99

8,87s

434cm

21,04m

1’54,47

593

61.

Bernátsky Dorottya /99

9,14s

398cm

24,93m

1’53,01

Darabos Aliz/99

1’44,97

7.

Bernátsky Dorottya/99

1’49,04

Helyezés

1’34,26

1.

IV. KORCSORORT 1997/1998:

Név

1500m

Helyezés

Kopasz Donát /97

4’33,57

5.

Balogh Annabella /97

5’13,75

13.

III. KORCSORORT 1999/2000:4x100m:Horváth Luca – Vas Evelin – Bernátsky Dorottya – Diallo Alina 54,29s 2.helyezés