Vízilabda: felemás Universitas-hétvége

2012. május 2., szerda

Megkezdte az alsóházi rájátszást a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas női vízilabdacsapata az OB I-ben - egy győzelemmel és egy némiképp váratlan vereséggel.

Az 5-7. helyért zajló rájátszás első körében a margitszigeti Hajós-uszodában a Héraklész ellen sima győzelmet aratott ezúttal is, ám a nap második találkozója a Honvéd ellen igazi rangadót hozott. A kemény csatában elsősorban a Honvéd dominált, ám a szegedi lányoknak a harmadik negyedben sikerült egy időre megszerezniük a vezetést, majd többször is egyenlíteniük. A végén azonban a legjobbjait sorra elveszítő és felőrlődött Universitas egygólos vereséget szenvedett a fővárosiaktól. Lakó Gábor tanítványai legközelebb május 19-én a Szőnyi úti BVSC-uszodában csapnak a habok közé, majd május 26-án következik a szegedi forduló az újszegedi sportuszodában.

Női vízilabda OB I, rájátszás az 5–7. helyért, 1. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas – Héraklész utánpótlás-válogatott 14–6 (5–1, 3–4, 3–1, 3–0)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. Vezette: Hangay, ifj. Kuncz.

Universitas:

BÜK – Lengyel Dor. 1, Miklós, DALMÁDY P. 4, DALMÁDY SZ. 4, LENGYEL DOM. 4, Tóth P.

Árkosy 1, Farkas, Korényi, Lengyel A.

Lakó Gábor.

Héraklész:

Barna - Mészáros 1, Kökény 1, Sikter 1, Adamik 1, Azumah, Kumi 1.

Kuna, Kiss C. 1, Aranyodi, Kokas, Gyergyói, Bátori.

Áts Bertalan.

Gól – emberelőnyből:

7/3, ill. 6/1.

Ötméteresből:

1/1, ill. –.

Azumah (24').

Honvéd ELTE POLO – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 10–9 (3–1, 2–4, 4–3, 1–1)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. Vezette: Juhász, ifj. Kuncz.